ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 11.12.2023

Просмотров: 16

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Құқық негіздері


Еңбек құқығы


Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

9

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспаған оқушылар саны:

Сабақ тақырыбы:

Еңбек шарты 4 сабақ

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

9.4.4.1 Құқықтық жағдаяттарды талдап еңбек шартының мазмұнын ашу

Сабақ

мақсаттары


Оқушыларға Қазақстан Республикасының еңбек құқығы мен ондағы шарт туралы түсінік қалыптастыру, еңбек құқығының қоғамдағы орны мен маңызы туралы айта отырып, оқушыларды құқықтық сауаттылыққа бағыттау, өмірлік тәжірбиеде қолдана білу.


Бағалау критерийлері

1. Қазақстан Республикасының еңбек құқығы мен ондағы шартқа талдау жасайды.

2. Еңбек шартына отырғанда құқықтық сауаттылықты біледі.

Ойлау дағдылары

Жоғары деңгей дағдылары

Тілдік мақсат

Пәнге тән лексика және терминология:Еңбек кодексі, еңбек шарты, еңбек дауы, сот, тәртіптік жаза т,б.

Айтылым дағдысы:Оқушылар еңбек шарты және еңбек заңнамасында қаралған қатынастарды топтарда талқылайды, мұғалімнің сұрақтарына жауап беруде және өзара сұрақтар қою барысында айтылым жүргізіледі.

Тыңдалым дағдысы: Еңбек құқығының маңыздылығын «Кодексі саяхат» әдісі мен топпен талқылау барысында тыңдайды.

Оқылым дағдысы:Еңбек шарты мен еңбек құқығы қызметі туралы берілген мәтінмен жұмыс барысында оқып танысады.

Жазылым дағдысы: Еңбек құқығы мен шарттардың ерекшеліктерін «Т-кестесі» әдісімен дәптерге жазып орындайды.

Диалогқа арналған және жазу үшін пайдалы сөз орамдары:

1.Қалай ойлайсыңдар, Тәртіптік жаза дегеніміз?

2. Еңбек шарты дегеніміз?

3. Жұмысқа қабылдау кезіндегі сынақ нәтижесі маңызды, өйткені (...)

Құндылықтарды дарыту

-«Мәңгілік ел» ұлттық идеясын басшылыққа ала отырып «Ұлттық қауіпсіздік және еліміздің бүкіләлемдік, өңірлік мәселелерді шешуге жаһандық тұрғыдан қатысуы» дәстүрін сақтауға тәрбиелеу;

-өмір бойы оқуға дайын болу дағдысын қалыптастыру

АКТ қолдану дағдысы

Онлайн сабақ Google Meet арқылы өткізу

Пәнаралық байланыс

Қазақстан тарихы, Адам.Қоғам.Құқық

Бастапқы білім


9 сынып Қазақстан тарихы пәнінен хандық билік, билер кеңесі туралы хабарлары бар

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс әрекет



Ресурстар



Сабақтың басы

Мұғалімнің жаңа сабақты ұйымдастыру кезеңі.

  • Оқушылармен сәлемдесу;

  • Сыныпты түгендеу, көңілін сабаққа аудару;

  • Сабақтың тақырыбы, оқу мақсатымен таныстыру;

  • Бағалау критерийлерімен таныстыру;

Психологиялық жағымды ахуал туғызу«Суреттерді анықтайық» әдісі арқылы оқушылар бір-біріне еңбекке қатысты жылы лебіздер білдіре отырып сыныпты белсенділікке шақыру

«Миға шабуыл» әдісі арқылы бүгінгі сабаққа деген қызығушылығын арттыруға арналған сұрақтар беріледі

Мұғалім:

-Қалай ойлайсыңдар, Еңбек шарты болған дұрыспа?











Жаңа сабақ

Еңбек құқығы мен шарты туралы мәлімет алады.

Оқушылар Қазақстан Республикасының еңбек кодексі мен шарты туралы алған әсерлерін ортаға салады.



Сабақтың ортасы

Президент



Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары










Сабақтың соңы

Үйге тапсырма:



Берілген тақырыптарды дәптерге жазып, оқып келу