ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 11.12.2023
Просмотров: 116
Скачиваний: 10
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қазақстан Республикасы Оқу ағарту министрлігінің 2022жылғы 27 тамыздағы № 382 бұйрығына сәйкес
Ө.Жәнібеков атындағы №4 жалпы орта л/и
Қысқа мерзімді жоспар
2 – сынып, 4-тоқсан
Дене шынықтыру пәні
Сабақтың тақырыбы: Таза ауадағы дене тәрбиесі (іс-әрекеті)Эстафеталық жүгіру
Бөлім: | 7-бөлім – Топтық ойындар арқылы әлеметтік дағдылар |
Педагогтің аты-жөні: | А.Байжанов |
Күні: | 27.04.2023ж |
Сыныбы: 2 а,ә,б,в | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Таза ауадағы дене тәрбиесі (іс-әрекеті) Эстафеталық жүгіру |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 2.3.1.1 - дене жаттығулар жасау барысында сауықтыру артықшылығын талқылау және сипаттау |
Сабақтың мақсаты: | - тәуекелдердің туындау мүмкіндігін түсінеді, қарапайым және өзгертілген дене жаттығуларын жетілдіру кезінде машықтар мен шеберлікті нығайту |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Ұйымдастыру кезеңі: Қызығушылықты ояту 8 мин. | Ынтымақтастыру атмосферасын орнату. Оқушыларды сапқа тұрғызу,сәлемдесу.Сергіту.“Шаттық шеңбері” оқушыларға жылы сөздер жазылған смайликтер таратып беру.(Оқушылар шеңберге тұрып, смайликтердегі сөздерді оқып, бір біріне жақсы көңіл сыйлайды). Техника қауіпсіздік ережелерін таныстыру. «Не үшін» ойыны. -Екі көзің не үшін керек? -Жақсыларды көру үшін. -Екі қолың не үшін керек? -Елге көмек беру үшін. -Құлақ деген не үшін керек? -Ақыл-кеңес тыңдау үшін. -Екі аяғың не үшін керек? -Туған жерді аралау үшін. | Сап түзеп тұру арқылы 1, 2 санын реттілікпен саналу арқылы екі топқа бірігеді. І-топ: ІІ-топ Топтың ережесі:
| Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. | Доп Ысқырық Спорттық жабдықтар |
Жаңа сабаққа кіріспе «Миға шабуыл» әдісі 15 мин | Топқа бөлу Доптың суреті салынып қиылған түрлі түсті (қызыл, сары, көк) қағаздармен топтастыру. Топ басшысы доптың үлкен етіп қиылған суретімен анықталады Қызығушылығын арттыру: Мультимедиалық тақтадан секірудің түрлерін көрсету арқылы түсіндіре отырып, сабақтың тақырыбын оқушылар сұраққа жауап беру арқылы өздеріне анықтатып, оқушылардың сабаққа деген қызығушылығын арттыру. Жаңа тақырып бойынша жаттығулар жасату: Әр топқа бір орында тұрып ұзындыққа секіру техникасын көрсетуді тапсыру. Үш топқа белгіленген белгіге дейін уақытқа секіріп жарысу. Үйрету тізбегі: 1. Екі аяқпен жерге қону арқылы еркін секіру. 2. Екі аяқпен итеріліп, ұзындыққа секіру. 3. Аяқтарды сәл бүгіп, ұзындыққа секіру. 4. Қол артта, 5. Қолдарды дұрыс ұстау арқылы 6. Аяқтарды дұрыс ұстау арқылы 7. Жерге дұрыс қонуды қадағалай 8. Қашықтыққа секіру – бұл секіруді оқу жылы басында тест сияқты және соңында оқушының секіргіштік нәтижесін анықтау ушін өткізу керек. | Мұғалімнің түсіндіруі бойынша дәстүрлі қазақтың секіру ойындары туралы мәлімет біледі. Секіру жаттығуларын жасайды: - жүріс - жүгіріс | Саралау: Бұл жерде саралаудың Мұғалім оқушыларды «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. | |
Жеке жұмыс 15 мин | Бір орында тұрып ұзындыққа секіру жылдамдық пен күштілік қабілеттерін дамытуға ықпал етеді. Секіру тегіс, табанға жұмсақ жерде өткізіледі. Секіретін жерге секіру сызығы мен қашықтық сызықтары белгіленеді. Оқушылар секіру сызығына табаны одан өтіп кетпейтіндей қалыпта тұрып, тізені бүге беріп, қолды алға әрі жоғары сермей, аяқты жылдам серпіп секіреді. Жерге екі аяқпен түсу керек. Секіру көрсеткіші секіру сызығынан бастап, аяқтың не қолдың тиген жеріне дейінгі қашықтық болып есептеледі. Әр оқушы үш рет секіріп ең жақсы көрсеткішпен бағаланады | Оқушылар дәстүрлі қазақтың жүгіру ойындарымен танысады. Дене жаттығуларын жасап, жүгіреді. Дескриптор: -секіреді ; -Жаттығу жасайды. Дескриптор: -ойын барысында өз рөлін дұрыс сақтайды және орындайды -топтағы басқалардың рөлін таниды және құрметтейді -топта бірлесе әрекет етеді | Мұғалім оқушыларды «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды . | http://www.det.wa.edu.au/stepsресурсы/detcms/navigation/основные-движение-навыки/?oid=MultiPartArticle-id-13602092 |
Сабақтың соңы Ой толғаныс. «Еркін микрофон» әдісі. Рефлексия 7 мин. | «Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. | Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. Яғни «Дұрыс келісемін», «Толықтырамын, басқа көзқарасым бар», «Менің сұрағым бар». | Мұғалім оқушыларды «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Яғни «Дұрыс келісемін», «Толықтырамын, басқа көзқарасым бар», «Менің сұрағым бар». | |