Файл: ысамерзімді жоспар Сабаты таырыбы Мтінді есептерді квадрат тедеуді кмегімен шешу.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 11.12.2023

Просмотров: 15

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқамерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы: Мәтінді есептерді квадрат теңдеудің көмегімен шешу

Бөлім:

Үшбұрыштарды шешу

Педагогтің аты-жөні:

Токпаева Н

Күні:

31.01

Сыныбы: 9

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

косинустар теоремасын білу және қолдану

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

9.3.3.6 косинустар теоремасын білу және қолдану

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушы: Косинустар теоремасын білу барысында 7 мин ішінде берілген үш есептің сабақ соңына дейін екеуін орындай алады

Басым бөлігі: · Косинустар теоремасын біледі, теореманы дәлелдей алады

Кейбір оқушылар: Косинустар теоремасын біледі, дәлелдейді, есептер шығаруда қолдана алады.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Кіріспе

Ұйымдас-

тыру кезеңі (2 мин)

Сәлемдесу, сынып оқушыларын түгелдеу, оқу құралдарына және көңіл-күйлеріне назар аудару.


Оқушылар сәлемдеседі.Бір-біріне жақсы көңіл-күй сыйлайды.





Стикерлер

Үй тапсырмасын тексеру

6 мин

«Картошка фри» әдісі бойынша өтілген тақырыпты пысықтау.

Оқушылардың зейінін сабаққа аудару  мақсатында сұрақ-жауап жаттығуын жүргіземін.


Оқушылар картоп тілімдерін таңдап, берілген сұрақтарға жауап береді.

  1. Үшбұрыш дегеніміз не?

  2. Үшбұрыштың ішкі бұрыштарының қосындысы неге тең?

  3. Пифагор теоремасын барлық үшбұрыш түрлеріне қолданамыз деген тұжырыммен келісесің ба? Неліктен?

  4. Геометрияның білу қажеттілігі неде деп ойласыңдар?

  5. Косинустар теоремасы дегеніміз не?

  6. Косинустар теоремасы қалай тұжырымдалады?

  7. АВС үшбұрышында АВ және ВС қабырғалары белгілі болса,онда АС қабырғасын табу үшін қандай бұрыштын градустық өлшемі белгілі болу керек




Әрбір дұрыс жауапка 1 стикер беріледі. Сабақ соңында стикерлер саналып, оқушыларға 0-10 шкаласында бағаланады.

Саралау: Бұл жерде саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрінеді. Дұрыс мағынада жауап беруге бағыттау мақсатында кейбір оқушыларға ашық сұрақтар, ал кейбір көмек қажет ететін оқушыларға жетелеуші сұрақтар қойылады.

Қиынды қағаздар, стикерлер





Жаңа сабаққа кіріспе

7 мин


Жаңа сабақты түсіндіру үшін «Тілші» әдісі қолданылады.

Мұғалім сабақты тақтаға түсіндіреді.
Параллелограмның диагональда-рының квадраттарының қосындысы оның қабырғаларының квадраттарының қосындысына тең.


Оқушылар тақырыпты мұғалімнен түсініп, керек мәліметтерді даптерге жаңа жаңалық ретінде түсіріп отырады.




Тақта, жұмыс даптері, оқулық






Сабақ ортасы
23 минут
Жеке жұмыс

Жеке жұмыс (оқушылардың жеке қабілетін ескере отырып, деңгейлік тапсырмалар беру)

Оқушыларды қосымша бағалау үшін тақтаға шақырады.Ол үшін «Онлайн Колесо фортуны» әдісін өөолданады.

Есеп шығару барысында қойылатын сұрақтар: 1. Есептерді шығару барысында қиындық тудырған сұрақтар болды ма? 2. Қандай теореманы қолдандың?

Оқушылар оқулықтан №12,13,14,15,16 тапсырмаларды кезекпен орындайды. Интербелсенді тақтада онлайн қосымша арқылы есімі көрсетілген оқушы тақтаға шығады.

Оқушылар сүраққа жауап береді.

Әрбір дұрыс есеп үшін 2 балл беріледі.

Қосымша сұраққа жауап берілсе +1 стикер беріледі

Оқулық, интербелсенді тақта,стикерлер

Сергіту сәті

3 мин


Суреттен нені байқадыңыз?

.

Cуретке қарап, ойланбастан ненің бейнесін байқағаныңызды айтыңыз. Соған байланысты сіздің мінезіңізді анықтауға болады. Көрген суретіңізге сәйкес сипаттаманы оқып, өзіңіз жайлы жаңа сырлар ашыңыз. Сонымен бұл суреттен сіз мына бейнелерді байқай аласыз: 
АЙ Суреттен бірден жаңа туылған айдың бейнесін байқағандарды аса мұқият деп айтуға болмайды. Сіз қызуқандысыз, ойыңызды бірден айта саласыз. Кез келген мәселенің көзге түсіп тұрған жақтарын байқап, әрі қарай зерттемегенді жөн санайсыз. Бұл сіздің ылғи асығыс болуыңызға байланысты. Болашақта асықпай, мәселенің мән-жайын түсініп алып, шешім жасауға үйреніңіз.
АҚ ТҮСТІ КЕЛБЕТ
Ай емес, адамның ақ түсті бетін байқаған кісінің қиялы жақсы дамыған. Сіз күнделікті үйреншікті шаруаларға креативті қарап, әр күніңізді түрліше өткізуге тырысасыз. Есесіне шаршататын бірсарынды жұмыстан қашасыз. 
ҚАРА ТҮСТІ КЕЛБЕТ
Бұл суреттен қара түсті бетті байқай алатындар аз. Егер сіз бірден суреттен қара түсті бетті байқаған болсаңыз, өзіңізді ерекше тұлға деп санай беріңіз. Сіз басқаларға қарағанда ұсақ-түйектердің барлығын байқайсыз. Шығармашылыққа жақын, рухани құндылықтарды бірінші орынға қоятын жансыз.








Кері байланыс

3 минут

«Білім поштасы»


Кері байланыстарын жасайды





Стикерлер,қиынды қағаздар

Үйге тапсырма

1 минут

Өтілген тақырып бойынша 17,18 есептерін шығарып келу

Тапсырманы жазып алады.




Дәптер

Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз?

Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


Картошка фри әдісінде саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі қолданылады.

Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтиды.

«Стикерлік» бағалау әдісі

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын.

Осы сабақта қолданылатын

Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады.

Жалпы бағалау

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1:

2:

Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1:

2:

Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек?

1:

2: