Файл: Кні 27. 04. 2023 Малімні атыжні Абаханова.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 11.12.2023

Просмотров: 21

Скачиваний: 2

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Күні: 27.04.2023

Мұғалімнің аты-жөні: Абаханова

Сабақтың тақырыбы

Кеңістік фигураларының ұқсастығы.

Сабақтың мақсаты

11.3.17-кеңістіктегі ұқсас фигуралар көлемдерінің қасиетін білу және оны есептер шығаруда қолдану

Тілдік мақсаттар


Пәнгеқатыстысөздікқор мен терминдер: Көлем, ұзындығы, ені, биіктігі, қасиеттер, қыры,кеңістіктегі ұқсас фигуралар көлемі оның үш өлшемінің көбейтіндісіне тең, куб, кубтың қыры,...

Құндылықтарға баулу


Топта жұмыс жасай отырып бір-бірін тыңдауға, сыйлауға, достық қарым-қатынас қалыптастыру; айналасындағыларға көмек көрсете білу; ойлау қабілеттерін дамыту.


Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Сабақтың басы


Оқушылармен сәлемдесу, сенім орнату

Оқушылардың алдыңғы білімдерін сұрақтар арқылы айқындау.

Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын жариялау.

Сабақтың ортасы




1-жаттығу

Кеңсе қызметкерлеріне бір адамға шаққанда тиесілі ауаның көлемі 5 м3-тан кем болмауы керек. Осы бөлменің көлемі 30 қызметкер үшін санитарлық нормаға сай келе ме?

2-жаттығу .Мына көпжақтың сыйымдылығы неше литр?



1) Сыйлық қорабы текше пішіндес және оның көлемі 3375 см3 тең. Қораптың биіктігі қандай?

2) Қораптағы шырын ыдысқа сия ма?

3) Тікбұрышты параллелепипедтің көлемі – 800 см3. Барлық қырларының ұзындығы бүтін сан екенін ескере отырып, параллелепипедтің мүмкін болатын өлшемдерін тап.

4) Мұнара – табанының өлшемі 5 м және 6 м болатын тікбұрышты параллелепипед пішіндес. Мұнараныңтолықбетініңауданы 390 м2 тең.



Сабақтың соңы



Кері байланыс:

1. Бүгін сабақта қандай жаңа білім алдың? не білдің?

2.Не ұнады?

3. не қиын болды?

Үйге тапсырма: беру