Файл: ашыТЫтан оыту кезіндегі ЫСа мерзімді жоспар малімні атыжні.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 11.12.2023
Просмотров: 23
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
ҚАШЫҚТЫҚТАН ОҚЫТУ КЕЗІНДЕГІ ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
Мұғалімнің аты-жөні: | | |||||||||||||||||||||||
Күні: | | |||||||||||||||||||||||
Сынып: | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Біздің ғажайып түсіміз. 88- сабақ | |||||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
| |||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Сөйлеу барысында нақыл сөздерді пайдаланады. Кейіпкердің көңіл-күйінің өзгеруін мәтіннен тауып оқиды. | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы: | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||||||||||||
Сабақтың басы | Оқушылармен амандасу Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау | | | 1-презентация 2-презентация | ||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы | Құрастыру айдары | Сурет бойынша әңгіме құрайды | Ауызша мадақтау | 3-презентация | ||||||||||||||||||||
Қазақтың ауыз әдебиетінде жеңіл әзілге құрылған, өмірдегі күлкілі оқиғаларды бейнелейтін шығармалар кездеседі. Мысалы, өткен сыныптарда Қожанасыр, Алдаркөсе туралы аңыз әңгімелерді, Оспанхан Әубәкіров, Шона Смаханұлының шығармаларын оқыдың. Гүлнар Өмірзақованың «Бестік баға туралы түс» өлеңінен жеңіл әзіл аңғарылатынын өлеңді оқу барысында түсінетін боласыңдар. «Бестік баға туралы түс» өлеңін мәнерлеп оқу * Өлеңдегі оқиғаны 3- жақта айтып бер. * Қалай ойлайсың, неліктен ол қыз сондай түс көрді? * Өзіңнің көрген қиял-ғажайып түсіңді досыңа қызықты қылып айтып бер; | Сұрақтарға жауап береді | | 4-презентация 5-презентация 6-презентация 7-презентация | |||||||||||||||||||||
| «Салыстыр» айдары Сурет бойынша құраған әңгімелеріңді мәтінмен салыстыр. Кейіпкердің көңіл күйінің өзгеруін мәтіннен тауып, оқы ренжіді қуанды өкінді Сөздерді мағынасына қарай кестеге орналастыр. Қап, әттеген-ай! Шіркін-ай! Түу! Бәрекелді! Па,шіркін! | Кейіпкер көңіл-күйін сипаттай алады. Кейіпкердің көңіл-күйінің өзгеруін тауып оқиды Дәптерге орындайды | | 8-презентация 9-презентация | ||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы | Қорытынды айдары «Өзіңе сен,өзіңді алып шығар, Еңбегің мен ақылың екі жақтап» деген Абай сөзімен кейіпкерге не айтар едің? | Рефлексия | Ауызша мадақтау | 10-презентация |