Файл: Сабаты зарып жне жуандап суі. Камбийді рлі. Жылды саиналар.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 12.12.2023
Просмотров: 70
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
_______________№175орта мектеп____________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың ұзарып және жуандап өсуі. Камбийдің рөлі. Жылдық сақиналар. № 11 Зертханалық жұмыс «Жылдық сақинаны санау»
(сабақтың тақырыбы)
Тексерілді: Смагулова А.А.
Бөлім: | 11.Көбею.Өсу және даму | |
Педагогтің аты-жөні | Атабаева Гулназ. | |
Күні: | | |
Сынып: 7 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Сабақтың ұзарып және жуандап өсуі. Камбийдің рөлі. Жылдық сақиналар. № 11 Зертханалық жұмыс «Жылдық сақинаны санау» | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Ағзалардың өсу және даму үдерісін анықтап сипаттай алады Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Өсімдіктердің ұзарып және жуандап өсуін зерттей алады. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Зертханалық жұмыс «Жылдық сақинаны санау» үйренеді. | |
Сабақтың мақсаты | 7.2.3.2 – өсімдіктердің ұзарып және жуандап өсуі үдерістерін зерттеу | |
Тілдік мақсаты | Пәндік лексика және терминология: Сағақ,сағақ,дің | |
Құндылықтарды дарыту | - шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау; - қарым-қатынасжасауқабілеті; - өзгелердіңмәдениетінежәнекөзқарастарынақұрметпенқарау; - жауапкершілік; - өз денсаулықтарына қамқорлықкөрсету; Бұл құндылықтарға баулу топтық жұмыс, сын тұрғысынан ойлау тапсырмалары және деңгейлік тапсырмалар арқылы жүзеге асырылады. | |
Бастапқы білім | 7.1. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||
Ұйымдастыру кезеңі 5 мин Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы | 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Ұйымдастыру. Психологиялық ахуал. Үй тапсырмасы сұралады. «Дұрыс немесе қате» әдісі
6.Онтогенез терминін ғылымға енгізген Эрнест Геккель - Д Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады Жұптық жұмыс. 1-Тапсырма. «Сәйкестендіру» кестесі толықтыру
Тапсырма-2. Кестені толтыр.
Жеке жұмыс. Тапсырма-1. Дұрыс жауабын таңдаңдар. 1. Бес жылдық емен ағашының діңінде қанша жылдық сақина бар? ә) 1. a) 5; 2. 10 жылдық шаған діңінде қанша сақина болады? ә) 1. a) 10; 3. Камбий жасушалары бөлінгенде қандай жасушалар көбірек түзіледі? a) тін жасушалары; ә) сүрек жасушалары. 4. Жылдық сақина дегеніміз не? a) бір жылда тіннің өсуі; ә) бір жылда сүректің өсуі. Тапсырма-2. . А өсімдігіне қарағанда Ә өсімдігі біршама көп өнім бергендігін қалай түсіндіруге болады? Жылдық сақинаны санау. Жұмыс мақсаты:1. Ағаш діңінің көлденең кесіндісін зерттеу. 2. Ағаштың көлденең кесіндісіндегі, жылдық сақинаны санау. Ағаштың жасын анықтау. Құрал-жабдықтар:ағаш діңгегінің көлдеңен кесінділері, суреттер, электрондық презентация. Жұмыс барысы: Рефлексия. БББ кестесі
| Мұғаліммен амандасу арқылы өз көңіл- күйлерін білдіреді. | Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. Саралау: Бұл жерде саралаудың «Жіктеу» тәсілі көрінеді. Оқушылардың оқуға деген қызығушылығын арттыру мақсатында мүмкіндігінше оларға таңдау еркіндігі беріледі Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік береді. | Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfC4NxXtjSw-KR8hcHBeWnR6EE7KJFUVcPAqu7FpGSdIKzp2A/viewform?usp=sf_lin |