Файл: Білім беру йымыны атауы М. Отаралиев атындаы орта мектеп.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 12.12.2023
Просмотров: 46
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Білім беру ұйымының атауы | М.Отаралиев атындағы орта мектеп | | ||||
Бөлім | Табиғи ресурстарды тиімді пайдалану.Пунктуация | | ||||
Педагогтың аты-жөні | Куанова Алия Кайрошевна | | ||||
Күні | 24.04.23 | | ||||
Сынып | 9а,ә | | ||||
Сабақтың тақырыбы | Табиғи ресурс түрлері | | ||||
Оқу мақсаттары | 9.1.3.1 тыңдалған мәтіндегі ақпаратты өмірлік мәселелермен байланыстыра білу. | | ||||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар орындай алады: тыңдалған мәтіндегі тірек сөздерді, ақпаратты өмірлік мәселелермен байланыстырады, Оқушылардың көпшілігі орындай алады: тыңдалған ақпаратты саралайды. | | ||||
Уақыты | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | | ||
Басы 3 мин | Ұйымдастыру кезеңі: Мұғалім оқушыларға амандасып, сыныпты түгендейді. .«Серпілген сауал» әдісі арқылы өткен сабаққа шолу жасау. | Оқушылар мұғалімге амандасады. Сыныпта кім жоқ екенін айтады. Оқушылар өткен тақырып бойынша бір-біріне сұрақтар қояды, бірін-бірі толықтырады | | | ||
Жаңа сабаққа кіріспе 5 мин | Суреттер сөйлейді тақырыбы бойынша сурет бойынша сөйлейді, | Оқушылар сурет арқылы тақырыпты ашады. | Дескриптор - сөзді сипаттап, түсіндіре алады-1. -жаңа сабақтың тақырыбына болжам жасай алад-1 | | ||
Ортасы 5 минут | ЖТ. 1-тапсырма «Конверттегі сұрақтар» әдісі арқылы «Табиғат», «байлық», «қор», «игілік», «экология», «ресурс», «Ұлы дала елі», «болашақ» сөздерін қатыстыра отырып, сабақ тақырыбымен байланысты шағын мәтін құра. | Сөздерді пайдалана отырып мәтін құрастырады | Дескриптор -тірек сөздердің мағынасын аша алады;-1 тірек сөздерді қатыстыра отырып, мәтін құрай алады;-1 | | ||
| 3-тапсырма. Топтық тапсырма «РАФТ» әдісі. Сынып ең үздік топты анықтасын Р-рөл А-аудитория Ф-формасы Т-тақырып | Суреттегі кейіпкерлердің рөлінде өздерің таңдаған мамандықтың табиғат ресурстарымен қандай байланысы бар екенін айтып, әңгімелесіңдер. | Дескриптор мамандық таңдай алады-1 -өз ойларын ашық, нақты жеткізе алады-1-табиғат ресурстарымен байланысын біледі-1 Тақырыптың ашылуы-1 Диалогтің сауатты өрбуі-2 Тіл көркемдігі-1 | | ||
| ОЖ.5-тапсырма. Мәтінді оқы.. ЖЖ. 6-тапсырма «Редактор» әдісі 7-тапсырма. «Ашық микрофон» әдісі Дескриптор: Өз ойын айта алады; Берілген сөйлемге қажетті сөздерді дұрыс таңдай біледі. ТЖ ҚБ: Дұрыс, сәтті ой, әліде іздене түс, жарайсың, бағытың дұрыс, бүгін сабаққа жақсы қатысып отырсың. «Табиғи ресурс түрлері» тақырыбына эccе жазу. Дескриптор: -өз ойын құрмалас сөйлем түрінде жаза алады; -құрмалас сөйлемнің тыныс белгілерін дұрыс қоя алады; -өз ойын еркін, нақты жеткізе алады; | Оқушылардың мәтін мазмұнын конспект түрінде жаз Әр топтан бір оқушы шығып, мәтін мазмұнына байланысты өз ойын құрмалас сойлем түрінде жазып, тиісті тыныс белгілерін қояды . Мәтінді тыңдап, сұрақтарға жауап бер. 1) Мәтінде не туралы айтылды? 2) «Табиғат» сөзінің анықтамасына өзің қандай ой қосар едің? 3) Адам мен табиғат арасындағы қарым-қатынас неге мәңгілік? 4) Мәтін қай стильде жазылған? Неге? | Дескриптор тыныс белгілерінің қойылу мақсатын, қызметін ажырата алады;-1 -өз ойын құрмалас сөйлем түрінде жаза алады-1 тиісті тыныс белгілерін қоя алады1 Мәтіннің тақырыбы мен мазмұнын аша алады; - өз ойларын нақты еркін, нақты жеткізе алады: - мәтін стильін ажырата алады; | | ||
| Сабақтың соңы 5 мин Рефлексия Үйге тапсырма Рефлексия "Аяқталмаған сөйлем"тәсілі - бүгінгі сабақта мен ....... түсіндім, ...... білдім, ........ көзімді жеткіздім. - бүгін сабақта қуантқаны ......... - сабақтан соң маған .......... келді. - бүгін маған .......... сәті түсті. - маған ерекше ұнағаны ....... - менің түсінгенім ...... - енді мен .....аламын. | Оқушылар берілген мәтін негізінде күрделі жоспар құрады | Дескрипто Мәтіндегі ақпараттарды қолдана отырып, күрделі жоспар құра алады-1 Күрделі жоспар құрудың құрылымын сақтайды-1 | | ||
Сабақтың соңы 5 минут | Кері байланыс: Жолсөмке-салып аламын, алдағы уақытта қолданамын. Еттартқыш-алған ақпаратты өңдеймін . Қоқыс жәшігі-керек емес ақпарат, лақтырып жіберемін | | Дескиптор арқылы 1-10 ұпайлық бағалау | |