Файл: 2 1 жіберілген пунктуациялы, орфографиялы ателерді малімні кмегімен тауып, тзету жне раан сйлемін толытыру.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 12.12.2023

Просмотров: 32

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

,

+-


Білім беру ұйымының атауы







Пәні:

Қазақ тілі




Бөлім:

қоршаған орта




Педагогтің аты-жөні:







Күні:







Сынып: 2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:




Сабақтың тақырыбы:

№113 сабақ. Дара және күрделі етістік




Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.2.4.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау

2.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету және құраған сөйлемін толықтыру.




Сабақтың мақсаты

мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау

жіберілген пунктуациялық, орфографиялық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету және құраған сөйлемін толықтыру




Сабақтың барысы




Сабақтың кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар




Сабақтың басы
10 мин

Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық ахуал қалыптастыру

Оқушылардың назарын сабаққа аудару
Үй жұмысы

Зат есім дегеніміз не?

Етістікті айт

Дара және күрделі етістікті айт.

Мысал келтір

Оқушылардың назарын сабаққа аудару
Үй тапсырмасын

Оқиды



ҚБ: 1-10 балл

Дескриптор:











Сабақтың ортасы

25мин

Жаңа сабақ

ФС тапсырма

38-жаттығу

Мәтінмен жұмыс

Мәтінді түсініп оқиды.

Мәтіннің негізгі ойын анықта.

Негізігі ой

«Бекер мақтанасың,сен аттай шаба алмайсың: әр істі шала білгенше, бір істі тәуір білген жақсы емес пе?» -деді.

Мәтінге ат қой

Мақтаншақ

Етістікті тап.

Мәтінмен жұмыс

ҚБ: 1-10 балл

Дескриптор:

Негізгі ойды анықтайды-1б

Мәтінге ат қояды-1б

Етістікті табады-1б


Оқулық







39-жаттығу

Суретпен жұмыс

Сурет бойынша әңгіме құра.

Көктем келді. Қоян көжектерін ертіп шықты. Қоян көжектеріне сақ болуды үйретіп жатыр т.б.

Сурет бойынша әңгіме құрайды

ҚБ: 1-10 балл

Дескриптор:

Сурет бойынша әңгіме құрайды-1б









ЕБҚ және ЕҚБ

40-жаттығу

Қатесін тап және түзеп жаз.

Тоты-әдемі қыз. Ол Африка,Австралия ормандарында тіршілік етеді.


Сөздердің қатесін тауып,түзеп жазады

ҚБ: 1-10 балл

Дескриптор:

Сөздердің қатесін тауып,түзеп жазады-1б

Оқулық

Дәптер







41-жаттығу

Пирамидадан жеті әріптен тұратын етістікті тап. Тапқан етістікті торкөздерге орналастыр.






Пирамидадан етістікті табады

ҚБ: 1-10 балл

Дескриптор

Етістікті табады-1б


Ребус







Қосымша тапсырма

«Тез тауып,бөгелмей айт» ойыны




Етістікті қойып,сөйлемді толықтырады

ҚБ: 1-10 балл

Дескриптор:

Етістікті қойып, сөйлемді толықтыра

ды-1б

Сурет




Сабақтың соңы

10 мин

Етістік дегеніміз не?

Жазды,күлді,ойнады сөздері қай сөз табына жатады?

Қоян сыбдырдан қатты қорықты сөйлемінен етістікті тап.
Үйге тапсырма

Етістікке мысал келтіріп,сол мысалдарға сөйлем құрап кел.
Кері байланыс




Сұраққа жауап береді

Үй тапсырмасын алады

Кері байланыс жасайды

ҚБ: 1-10 балл

Дескриптор:

Сұрақтарға жауап береді-1б















Білім беру ұйымының атауы







Пәні:

Қазақ тілі




Бөлім:

Қоршаған орта




Педагогтің аты-жөні:







Күні: 21.04.2023







Сынып: 2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:




Сабақтың тақырыбы:

№ 114 сабақ. Етістікті қайталау




Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.1.4.1 тірек сөздерді қатыстыра отырып,берілген тақырып бойынша әңгіме құрау

2.2.5.1* дереккөздерден (сөздік, анықтамалық, энциклопедия) мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу

2.3.3.1* оқыған, тыңдаған және аудиовизуалды материалдар бойынша мұғалімнің көмегімен жоспар құру және тірек сөздерді пайдалана отырып, мазмұндама жазу




Сабақтың мақсаты

тірек сөздерді қатыстыра отырып,берілген тақырып бойынша әңгіме құрау

дереккөздерден (сөздік, анықтамалық, энциклопедия) мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу

оқыған, тыңдаған және аудиовизуалды материалдар бойынша мұғалімнің көмегімен жоспар құру және тірек сөздерді пайдалана отырып, мазмұндама жазу




Сабақтың барысы




Сабақтың кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар




Сабақтың басы
10 мин

Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық ахуал қалыптастыру

Оқушылардың назарын сабаққа аудару
Үй тапсырмасы

Мысал жазады. Сөйлем құрайды.


Оқушылардың назарын сабаққа аудару
Үй тапсырмасын

Оқиды

ҚБ: 1-10 балл

Дескриптор:

Етістікке мысал жазады-1б

Сөйлем құрайды1б







Сабақтың ортасы

25мин

Жаңа сабақ

ФС тапсырма

42-жаттығу

Мәтінді қатесін түзеп, көшіріп жаз.

Адамдар ғарышқа ұшуды армандайтын. Бұл арман орындалды. Ғарышқа алғаш рет Юрий Гагарин ұшты.

Дара етістіктердің астын сыз.



Сөйлемнің қатесін түзеп,жазады

ҚБ: 1-10 балл

Дескриптор:

Сөйлемнің қатесін түзеп,жазады-1б

Кітап
Дәптер




Сабақтың соңы

10 мин

43-жаттығу

Берілген тірек сөздерді пайдаланып, «Тұңғыш қазақ ғарышкері» тақырыбына әңгіме құрастырып жаз.
Тірек сөздер: 1991 жыл,2 қазан,тұңғыш рет,Байқоңыр,ғарышкер,Тоқтар Әубәкіров, ғарышайлағы,ұшты,әйгілі болды.

Қазақстан ғарышкерлері туралы дереккөздерден біліп ал.

Тірек сөздерді қатыстырып әңгіме құрайды

ҚБ: 1-10 балл

Дескриптор:

Тірек сөздерді пайдаланып,әңгіме құрайды-1б

Мағыналық байланысы болады-1б

Оқулық

Дәптер

ғарыш

керлер

дің суреті







ЕБҚ және ЕҚБ

44-жаттығу

Көп нүктенің орнына қойып, мақалдарды көшіріп жаз.

Жалқаулық аздырады,

Еңбек оздырады.
Ақылды білімге тойдырады.

Керекті сөздер: оздырады,тоймайды,аздырады.

Мақалды көшіріп жазады

ҚБ: 1-10 балл

Дескриптор:

Көп нүктенің орнына тиісті сөзді қойып,мақал

ды жазады-1б

Оқулық
Дәптер







Қосымша тапсырма

Мұғалім оқып береді. Оқушылар жоспар құрады. Жоспар бойынша мазмұндама жазады.




Жоспар бойынша мазмұндама жазады

ҚБ: 1-10 балл

Дескриптор:

Жоспар құрады-1б

Мазмұндама жазады-1б

Мәтін жазыл

ған қағаз







Бекіту

Сұрақтар

Үйге тапсырма

Кестеде берілген тұжырымдардың дұрыс немесе бұрыс екенін дәлелде.


Кері байланыс



Сұрақтарға жауап береді

Үй тапсырмасын алады

Кері байланыс алады

ҚБ: 1-10 балл

Дескриптор:

Сұрақтарға жауап береді -1б



Кесте








Білім беру ұйымының атауы







Пәні:

Қазақ тілі




Бөлім:

Қоршаған орта




Педагогтің аты-жөні:







Күні:







Сынып: 2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:




Сабақтың тақырыбы:

№ 115 сабақ. Сын есім




Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.1.4.1 тірек сөздерді қатыстыра отырып,берілген тақырып бойынша әңгіме құрау

2.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету және құраған сөйлемін толықтыру.




Сабақтың мақсаты

тірек сөздерді қатыстыра отырып,берілген тақырып бойынша әңгіме құрау

жіберілген пунктуациялық, орфографиялық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету және құраған сөйлемін толықтыру.




Сабақтың барысы





Сабақтың кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар




Сабақтың басы
10 мин

Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық ахуал қалыптастыру

Оқушылардың назарын сабаққа аудару
Үй тапсырма

45-жаттығу

Кестеде берілген тұжырымдардың дұрыс немесе бұрыс екенін дәлелде.

Оқушылардың назарын сабаққа аудару


Үй тапсырмасын

Оқиды


ҚБ: 1-10 балл

Дескриптор:

Кестеде берілген тұжырымдардың дұрыс немесе бұрыс екенін дәлелдейді-1б










Сабақтың ортасы

25мин

Жаңа сабақ

Фс тапсырма

46-жаттығу

Мәтінді түсініп оқы.

Самыркеш-ақшыл жолақтары бар, қоңыр қызғылт түсті орман құсы. Ол ұзақ уақыт бойы ағаш басында отыруды ұнатады. Ұя салар кезінде қалың орман ішіне енеді.

Мәтін не туралы?

Мәтіннің түрін анықта.

Қарамен жазылған сөздерге сұрақ қой. Бұл сөздер нені білдіреді?



Мәтінмен жұмыс жасайды

ҚБ: 1-10 балл

Дескриптор:

Мәтінді түсініп оқиды-1б

Мәтіннің түрін анықтайды-1б

Қарамен жазылған сөздерді анықтайды-1б мәтін не туралы екенін анықтайды-1б


Оқулық








Мұғалім түсіндірмесі



Қандай? Қай? сұрағына жауап беретін мысал келтір.

Сары,үлкен,әдемі,кіші,жақсы, ауыр

Сын есімді түсіндіреді

ҚБ: 1-10 балл

Дескриптор:

Қандай,қай? сұрағына жауап беретін сөздерге мысал келтіреді-1б

Ереже жазылған плакат







47-жаттығу

Жұмбақты көркем жаз. Шешуін тап.



Сын есімдердің астын сыз?

Жұмбақтың шешуін табуға қай сөздер көмектесті?

Өзің қорытынды жасап көр.


Жұмбақтың шешуін табады

ҚБ: 1-10 балл

Дескриптор:

Жұмбақтың шешуін табады-1б

Көркем жазады-1б

Сын есімнің астын сызады-1б

Көмекші сөзді айтады-1б

Жұмыс дәптері

Оқулық







ЕБҚ және ЕҚБ

48-жаттығу

Айтылым
Сурет бойынша әңгіме құрастыр

Сурет бойынша әңгіме құрайды

ҚБ: 1-10 балл

Дескриптор:

Сурет бойынша әңгіме құрайды-1б













49-жаттығу

Кесте бойынша сын есімдерді мағынасына қарай топтап жаз.

Үлкен,ірі,жасыл,жақсы,ащы,домалақ,қышқыл,құрғақ,ұсақ,кіші,күлгін,боз,дәмді, тәтті,сопақ,сүйір.

түс

дәм

көлем

пішін

сапа

жасыл

күлгін

боз

ащы

қышқыл

дәмді

тәтті

үлкен

ірі

кіші

домалақ

ұсақ

сопақ

сүйір

жақсы





Сын есімдерді топтастырып жазады

ҚБ: 1-10 балл

Дескриптор:

Сын есімдерді топтастырып жазады-1б

Кесте





Сабақтың соңы

10 мин

Бекіту

Сабақ ұнадыма?

Несімен ұнады?

Бүгінгі сабақта не үйрендің?
Үй тапсырмасы
Ребусты шешеді

Шыққан сөзге сөйлем құрайды
Кері байланыс



Сұрақтарға жауап береді


Үй тапсырмасын алады

Кері байланыс жасайды

ҚБ: 1-10 балл

Дескриптор:

Сұраққа жауап береді-1б














Білім беру ұйымының атауы







Пәні:

Қазақ тілі




Бөлім:

Қоршаған орта




Педагогтің аты-жөні:

Жекейхан Алия




Күні:21.04.2023







Сынып: 2

Қатысушылар саны: 5

Қатыспағандар саны: 0




Сабақтың тақырыбы:

№116 сабақ. Сын есім




Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.1.3.1 күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу

2.3.1.1 мұғалімнің көмегімен жеке сурет /сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау,/ әңгімелеу мәтіндерін құрап жазу




Сабақтың мақсаты

күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу

мұғалімнің көмегімен жеке сурет /сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау,/ әңгімелеу мәтіндерін құрап жазу




Сабақтың барысы




Сабақтың кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар




Сабақтың басы
10 мин

Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық ахуал қалыптастыру

Оқушылардың назарын сабаққа аудару
Үй тапсырмасы

Ребусты шешеді

Ребустың шешуі: Таза.

Шыққан сөзге сөйлем құрайды

Оқушылардың назарын сабаққа аудару
Үй тапсырмасын

Оқиды



ҚБ: 1-10 балл

Дескриптор:

Ребусты шешеді-1б

Сөйлемұрады-1 б







Сабақтың ортасы

25мин

Жаңа сабақ

Фс тапсырма

51-жаттығу . Өлеңді көшіріп жаз

Анау өзен арқырап,

Асқар таудан дүркіреп.

Айдын жатыр жарқырап,

Алды дала бір түлеп
Сын есімдерді тап,оларға сұрақ қой.

Сын есімнің қай сөз табымен байланысып тұрғанын айт.


Оқулық
Өлеңді көшіріп жазады

ҚБ: 1-10 балл

Дескриптор:

Өлеңді көшіріп жазады-1б

Сұрақтарға жауап береді-1б

Оқулық

Дәптер







52-жатығу

Суреттерге қарап,онда нелер бейнеленгенін айт.суреттегі заттардың белгілерін ата: көлемін,түсін,пішінін,дәмін.

Өзің қалаған бір сурет бойынша сипаттау мәтінін құрастырып жаз. Сын есімнің астын сыз.



Заттардың белгілерін атайды

ҚБ: 1-10 балл

Дескриптор:

Суреттегі заттардың бейнесін атайды-1б

Сипаттау мәтінін құрап жазады-1б



Оқулық







53-жаттығу

Сын есім қатарын тап.

  1. Күрек,шеге,жасыл,келу.

  2. Піл,мөлдір,тұнық,маймыл

  3. Терең, жарық, қызыл, қою.

  4. Балапан,таңқурай,үлкен, жүз.

3 нұсқа сын есімдер қатары

Сын есімдер қатарын табады

ҚБ: 1-10 балл

Дескриптор:

Сын есімдер қатарын табады-1б

Оқулық







ЕБҚ және ЕҚБ

54-жаттығу

Жаңылтпаштың қатесін түзеп,көшіріп жаз.

Үшкір тұмсық

Сары шымшық

Сордан ұшты

Құрт шымшып.

Сын есімдерді тап:
Сын есімдер: үшкір,сары.

Жаңылтпаштың қатесін түзеп,жазады

ҚБ: 1-10 балл

Дескриптор:

Жаңылтпаштың қатесін түзеп,жазады-1б

Оқулық

Дәптер




Сабақтың соңы

10 мин

Бекіту.

сәйкестендір


Үйге тапсырма

Ереже жаттап келу
Кері байланыс



Сын есіммен зат есімді сәйкестендіреді

Үй тапсырмасын алады


Кері байланыс жасайды

ҚБ: 1-10 балл

Дескриптор:

Сын есіммен зат есімді сәйкестендіреді-1б

Қима қағаздар


Кері байланыс парақтары