Файл: ыса мерзімді жоспар 10 сынып, 2тосан 1саба Сабаты таырыбы.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 12.12.2023
Просмотров: 15
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді жоспар
10– сынып, 2-тоқсан
№1-сабақ
Сабақтың тақырыбы: Біздің өміріміздегі дизайн
Бөлім: | Дизайн теориясы | |||||||
Педагогтің аты-жөні | | |||||||
Күні: | | |||||||
Сынып: 10 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||
Сабақтың тақырыбы | Біздің өміріміздегі дизайн | |||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 10.2.1.1«Дизайн»,«Қолдану»ұғымдардың түсіндіру; 10.2.1.2түрлер бойынша көрнекі дизайнды жіктеу. | |||||||
Сабақтың мақсаты | Барлықоқушылар:«дизайн»және«Қолдану» түсініктерінбіледі; Оқушылардыңкөбісі:web-сайттыңдизайнын жасай алады; Кейбіреуі:web-сайт жұмысының тиімділігін талдай алады. | |||||||
| -Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру ( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) | |||||||
Сабақтың барысы | ||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||
Сабақтың басы Ұйымдастыру Кезеңі Қызығушылықты ояту 8 мин | Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, сабаққа көңілді қатысады. Топқа біріктіру: Бағдаршам түстері арқылы топтарға біріктіру. Өткен сабақты пысықтау: «Зигзаг» әдісі Оқушылар плакатқа зигзаг сызықтарын сызады. Ермексаздан домино жасайды. Зигзаг бөліктеріне сұрақтар жазылып, нөмірленеді. Домино қай сұраққа түссе, оқушылар сол сұраққа жауап береді. Оқушылардыңжауаптарынауызшабағалау | Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушылар өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді | ҚБ «Мадақтау сэндвичі» | Бағдаршам | ||||
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 30 мин | (СЖ) Тақырыптың негізгі түсініктері туралы мұғалімнің хабарламасы. Топқа бөлу. Топтағы рөлдер: тапсырыс беруші, дизайнер, түс бойынша маман, ресурстық құрылымның әзірлеушісі. Топтағы әрбір мүше жұмыстың өз бөліктері арқылы ойластырады және олар бірге дизайнды тапсырыс берушінің талаптары бойынша көрсетуі керек. (ФБ) «Екі жұлдыз, бір тілек» бірін-бірі бағалау әдісі. (П) Интернетте келесі ресурстарды табыңдар және мұқият қараңдар: https://kundelik.kz/, http://www.cprm-game.kz, Әр ресурсқа арналған келесі сұрақтарға жауап беріңдер: 1. Ресурстың әзірлеушілері дизайнды тартымды, бірегей, ұмытылмас етіп жасай алды ма? 2. Егер жасай алса, қандай әдіс-тәсілдармен жасады? Егер дизайны тартымды, бірегей, есте қаларлық емес деп ойласаңдар, пікірлеріңді дәлелдеңдер. 3. Бет және қаріптің өң түсі жеткілікті ме? 4. Жасаушылар сайттың түс үйлесіміне қол жеткізе алды ма? 5. Дизайнды жақсарты үшін (түс үйлесімін жақсарту үшін) не жасау керек? (Т) Болашақ web-сайтты жобалаңдар. Нәтиже. Топтардың қорғауы. (ФБ) «Екі жұлдыз, бір тілек» стратегиясы бойынша бірін-бірі бағалау. | Тақырыпқа байланысты берілген тапсырманы орындайды Дескриптор: Сайт дизайнын қолданудың маңыздылығын тұжырымдайды. Оқушылардың іс-әрекеттері бояу арқылы бағаланады. Оқушылардың аты-жөні жазылған кесте ұяшықтарын қызыл, сары, жасыл түспен бояу. | ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады ҚБ «Алақан-жұлдыз» ҚБ «Ең үздік жауап» | Ақпараттық мәтін Үлестірмелі қағаздар Суреттер Тірек-сызбалар Кесте Карта ҚБ парағы | ||||
Сабақтың соңы Қорытынды Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. | (ФБ)«Екіжұлдыз,бір тілек» бірін-бірі бағалауәдісі. | Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады | Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды | А4, конспект |
| Ұзақмерзімдіжоспардыңтарауы:Веб-жобалау | Мектеп: «Б. Майлин атындағы мектеп-балабақша кешені» КММ Мұғалімнің аты-жөні: Нұртаева Қ.М. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Сынып: 10 Күні:10.02.2020 | Қатысқандар: Қатыспағандар: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Сабақтың тақырыбы | Web-бетке сурет қою | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Осы сабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқупрограммасына сілтеме) | 10.4.2.4 веб -беттемультимедианысандарыненгізуүшін HTML (аштиэмэл) тегтерінқолдану | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Сабақтыңмақсаты | Барлықоқушы: HTML-деқұжатқасуреттікграфикақою тегінің қандай атрибуттары барынбіледі Көпшілікоқушы: Атрибуттарды қолданып HTML тілінің құжатына графика орната алады Кейбір оқушы: Өз бетінше веб-бет құра алады. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
| -Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру ( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Сабақтың барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Сабақтың жоспарланғанкезеңдері | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Сабақтыңбасы 2 минут 5 минут 1 минут | Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу Шаттықшеңбері:«Сөзтізбегі» ойыны. Оқушылар тілек айтады. Өткен сабақты пысықтау: «Kahoot» ойыны арқылы тест тапсырмасын орындау Тест жұмысы: 1. Кесте мазмұныны орналасқан контейнерді білдіретін тег? А) table B) border c) td 2. кестежолдарыарқылықұрылғанжолдыбелгілеуконтейнері? А) th B) td c) tr 3. кестежолдарыарқылықұрылғанбағанныңтақырыптарынкөрсетуконтейнері? А) th B) td c) tr 4. кесте жолдары арқылы құрылған ұяшықтардағы деректер үшін пайдаланылатын контейнер? А) th B) td c) tr 5. aling = “ ….” атрибутының мәнінің сипаттамысын көрсет А) Жол ұяшықтарының фонының суреті B) Жол ұяшықтарындағы мәліметтерді туралау режимін анықтайды c) Кесте жиегінің енін пиксельдерде орнатады 6. Жол ұяшықтарының фонын толтыратын сурет атрибутын көрсет А) background=”URL” B) bgcolor= “ color” c) bordercolor=”color” 7. bgcolor= “ color” атрибутының мәнінің сипаттамысын көрсет А) ұяшық жиегінің түсін өзгерту B) Жол ұяшықтарының фонын толтыратын сурет c) жол ұяшықтарының фон түсі 8. Ұяшық жиегінің түсін өзгерту атрибутын көрсет А) background=”URL” B) bgcolor= “ color” c) bordercolor=”color” 9. Барлық кестенің немесе ұяшықтың енінпиксельдерде пайыздық үлесте анықтайтын атрибутты көрсетіңіз. А) width = “…” B) height =”…” c) border = “…” 10. Барлық кестенің немесе ұяшықтың биіктігін пиксельдерде пайыздық үлесте анықтайтын атрибутты көрсетіңіз. А) width = “…” B) height =”…” c) border = “…” 11. Кесте жиегінің енін пиксельдерде орнадатын атрибут А) width = “…” B) height =”…” c) border = “…” 12. Бір бағанда екі іргелес ұяшықтарды біріктіру үшін қолданылатын тег А) |
rowspan=”2” | colspan=”2” |
rowspan=”2” | colspan=”2” | charset=”utf-8”> Бағалау: қолпаштау «Миға шабуыл» әдісі
| Бірінші оқушы бір тілек айтады, қандай әріптен аяқталса, келесі оқушы сол әріптен басталатын тілек айтады. | Саусақпен мадақтау | Ноутбук, «Kahoot» бағдарламасы | |||||||||||||||||||||||
Сабақтыңортасы 8 минут 2 минут 20 минут | «Ойлан, топтас, бөліс» әдісі Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Жаңа тақырыпты оқиды. Түсінгендерін топпен бөліседі. «Сәйкестендіру» интербелсенді тақтадан сәйкестендіру жасау.
Бағалау: балдық жүйе Компьютермен жұмыс А, В, С деңгейлік тапсырма орындау А деңгейінің тапсырмасы: Кодтағы 5 қатені табыңыз:
src="Abai.jpg" height=300 width=200> АбайҚұнанбайұлышығармалары |