Файл: ыса мерзімді жоспар Пн аза тілі Т2 Блім V. Тні саудыжаны сау.doc

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 12.12.2023

Просмотров: 14

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім: V.Тәні саудың-жаны сау.

Күні :

Педагогтің аты-жөні:

Сынып: 2

Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :

Сабақтың тақырыбы: Оң қолымда- бес саусақ

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

2.1.5.1 - мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздері, сөз тіркесі бойынша мазмұнын болжау

2.2.4.1 - суретті жоспар және тірек сөздер/сұрақтар негізінде шағын мәтінді мазмұндау

Сабақтың мақсаты :

Барлық оқушылар: мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздері бойынша мәтін мазмұнын түсінеді

Оқушылардың басым бөлігі: тірек сөздер, суреттер, сұрақтар арқылы мәтінді мазмұндайды

Кейбір оқушылар: мәтінді өмірмен байланыстыра алады

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


Психологиялық ахуал орнату:

Біз бақытты баламыз,

Ойнап күліп аламыз.

Жетілсін деп санамыз,

Оқып білім аламыз.

Сабақтың тақырыбымен, мақсаттарымен таныстыру

Барлық оқушылар бір-біріне шеңбер бойы сұрақ қойып оған жауап береді
Оқушылар суреттер арқылы жаңа тараудың мазмұнын болжайды

Қолпаштау
«Бас бармақ»







Сабақтың ортасы


1.Тыңда. Қайтала.
Сөздікпен таныстыру:

Жаңа сөздер:

Саусақ-палец на руке

Бармақ- большой палец

Башпай-палец на ноге

Қол-рука

Алақан-ладонь

Тырнақ-ногти

Бес-пять

Он-десять
2. Тыңдалым/Оқылым

Қолда саусақ болады. Аяқта башпай болады. Оң қолда – бес саусақ, сол қолда – бес саусақ, барлығы – он саусақ. Оң аяқта – бес башпай, сол аяқта – бес башпай, барлығы – он башпай.

.

3. 1-тапсырма.

Мәтінді оқы. Саусақтарыңды көрсетіп айт.


4.2-тапсырма. Айтылым. «Кім алғыр?» ойыны . Теменде берілген саусақтардың атын тез жаттаған оқушы жеңімпаз болады.



1.Тыңдалым,айтылым.

Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады. Мысалы: Оң қол.

Тәуелдік жалғауларды қайталау:

Саусақ – саусағы

Бармақ – бармағы

Менің саусағым

Сенің саусағың

Оның саусағы.

2.

Оқушылар суретке қарап,мәтінді тыңдайды,қайталайды, сөйлемдерді мәнерлеп оқиды.

Мәтін бойынша сұрақтарғ жауап береді.

Қолда не болады?

Аяқта не болады?

Оң қолыңда неше саусақ бар?

Сол қолыңда неше саусақ бар?

Оң аяқта неше башпай болады?

Сол аяқта неше башпай болады?
3.Оқылым.Айтылым.

Саусақ ойыны

Бірінші саусақ - атам,

Екінші саусақ – әжем,

Үшінші саусақ – әкем,

Төртінші саусақ – анам,

Кішкентай саусақ – мен!

2-тапсырма

1.Бас бармақ

2.Балаң үйрек

3. ортан терек

4.Шылдыр шүмек

5кішкентай бөбек




Дескриптор:_Мәтінді_оқиды._Саусақтарыңды_көрсетіп_айтады.Дескриптор'>Дескриптор:_Сөздерді_оқиды,_қайталайды,_сөз_тіркесін_құрастырады_Дескриптор'>Дескриптор:

Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады

Дескриптор:

1.сұрақтарға жауап береді

2.мәтінді мазмұндайды

Дескриптор:

Мәтінді оқиды. Саусақтарыңды көрсетіп айтады.

Дескриптор:

саусақтардың атын жаттап айтады

Слайд

Слайд

Оқулық 3 бет


Слайд

Оқулық

4 бет




Сергіту сәті







4. Жазылым.

4-тапсырма. Мәтіндегі түсіп қалған сөздерді орнына қойып оқы.

Оң қолымда - ..... саусақ

.... қолымда –бес саусақ

Барлығы - ..... саусақ
Оң аяқта – бес .....

Сол аяқта - .... башпай.

.... - он башпай.

..... - он башпай.

Қажетті сөздер: барлығы, бес, он, сол, саусақ, башпай

Дескриптор:

  • түсіп қалған сөздерді орнына қойып жазады

  • орфографиялық нормаларды сақтайды

Слайд

Оқулық

5 бет




6. кел,жаттығайық!

Өлеңді тыңдайды, мәнерлеп оқиды.


Оқылым.Айтылым

Бес саусағым-батырым,

Бар ғой сенің ақылың.

Сұқ саусағым-батылым,

Барлық саусақ-жақының.

Серікбай Оспанүлы.

Дескриптор: − өлеңді тыңдайды, мәнерлеп оқиды.




Слайд

Оқулық

5 бет

Сабақтың соңы

Үйге: 5 бет 3-тапсырма- жазылым, сандық-жаттау







Кері байланыс

"Жұлдыздар" рефлексиясы.


Жұлдыз бейнесіндегі суретке оқушылар сабақтағы жетістіктерін стикерге жазып, жабыстырады