Файл: за мерзімді жоспар тарауы (орта таырыптары Болашаа саяхат, арыша саяхат).docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 12.12.2023
Просмотров: 16
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар тарауы: (ортақ тақырыптары: «Болашаққа саяхат», «Ғарышқа саяхат») | Мектеп: «М.Ломоносов атындағы орта мектеп» КММ | ||||||
Күні: 05.04.2023 | Мұғалімнің аты-жөні:Сетерхан А | ||||||
Сыныбы: 4а | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | |||||
Сабақтың тақырыбы | Электронды почтамен файылдарды қабылдау және жіберу | ||||||
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 4.3.2.2 файлдары қоса берілген хабарламаларды электрондық пошта арқылы қабылдау және жіберу; | ||||||
Ойлау дағдыларының деңгейі | Білу, Түсіну. | ||||||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар: Ақпарат алмасуда Интерентті пайдалануды үйреніп, электронды пошта қызметімен танысады. | ||||||
Бағалау критерийлері | Оқушылар интернеттен өздеріне электрондық пошта ашып, бір-біріне хат жазып, жолдайды. | ||||||
Тілдік мақсаттар | Пәндік лексика және терминология:
Диалогтар мен жазу үшін пайдалы сөз тіркестері:
| ||||||
Құндылықтарға баулу | 1. “Мәңгілік ел” идеясы бойынша “Жалпыға бірдей еңбек қоғамы” дағдысы қалыптасады. 2. Ынтымақтастық: топтық жұмыс барысында жылулық қарым- қатынастар дамиды, ынтымақтастық дағдылары қалыптасады және сындарлы көзқарас дамиды, қарым-қатынастарды қалыптастыру кезінде сыни ойлау қабілеті дағдыланады. 3. Академиялық адалдық: өзгелердің идеялары мен ойларын құрметтейді, яғни академиялық адалдық принциптерін сақтайды. 4. Өмір бойы оқу дағдысы қалыптасады. | ||||||
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану, Ағылшын тілі, Орыс тілі, т.б. | ||||||
Алдыңғы білім | Ақпарат алмасу. | ||||||
Сабақ кезеңдері | Педагог әрекеті | Оқушы әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
Сабақтың басы 2 мин. | Ұйымдастыру.
Топтастыру. «Мозайка» әдісі бойынша сурет қиындысы арқылы сыныпты 2 топқа біріктіремін. 1 топ – «Интернет» 2 топ – «Электрондық пошта» | (Ұ) Миға шабуыл! «Шахмат» әдісі «Шахмат» әдісі арқылы жаңа сабаққа кіріспе жасау мақсатында интерактивті тақтада арнайы жасалған сұрақтарға жасау береді. Сұрақтар:
| Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау әдісі арқылы бағалайды. | Тапсырма орындау мақсатында қажетті құралдар | |||
| Сараланған тапсырмалар: (Ұ) Сөздікпен жұмыс: Түртіп алу.
| Мақсаты: Жаңа сабақта кездесетін сөздіктермен танысады. Бұл үш тілділік білім беру жүйесіне өз септігін тигізеді. Тиімділігі: Балалар үш тілділікке дағдыланады. | Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау әдісі арқылы бағалайды. | Тапсырма орындау мақсатында қажетті құралдар | |||
| (Ж) Оқулықпен жұмыс. «Құрастыр, одан кейін жауап бер» әдісі. Тапсырма: Оқушылар оқулықтағы жаңа ақпаратты оқиды. Төмендегі критерийлер бойынша жұбымен талқылайды.
| Дескриптор - Электронды поштаға анықтама береді. - Электорндық поштаның артықшылығын айтады. - rambler, yandex, yahoo, mail т.б.с. сияқты пошталық серверлердің қызметі туралы ақпарат береді. | Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау әдісі арқылы бағалайды. | Тапсырма орындау мақсатында қажетті құралдар | |||
| (Д) Компьютермен жұмыс. Тапсырма: Компьютерде ғаламторды іске қосып, өзіңе жеке электрондық пошта аш. Ол үшін төмендегі командаларды орында: 1. «Пуск=>Google Chrome» батырмасын басып, ғаламторға кір. 2. Ашылған терезеге мысалы, www.mail.kz мекенжайын пернетақтада тер. Iске қосылған бетте тіркеу (регистрация) батырмасын шерт (3,4-сурет). 3. Өзің туралы мәліметті тіркеу бетіне толтыра отырып, жеке пошта аш. 4. Өзің білетін таныс элетрондық поштаға «Салем!» мәтінімен алғашқы электрондық хатыңды жаз. | Дескриптор - «Пуск=>Google Chrome» батырмасын басып, ғаламторға кіреді. -Ашылған терезеге мысалы, www.mail.kz мекенжайын пернетақтада теріп, іске қосылған бетте тіркеу (регистрация) батырмасын шертеді. -Өзі туралы мәліметті тіркеу бетіне толтыра отырып, жеке пошта ашады. -Өзі білетін таныс элетрондық поштаға «Салем!» мәтінімен алғашқы электрондық хат жазады. | Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау әдісі арқылы бағалайды. | Тапсырма орындау мақсатында қажетті құралдар | |||
| (Т) Дәптермен жұмыс. Топ арасындағы хат алмасу. Тапсырма: Электрондық поштамен хат жіберуді үйрендің. Басқаларға хат жазуда оның мәтінін құрастыру ең жауапты жұмыс. Қандай тақырыпта хаттар жазылады? Жіктеңдер. Сыныптастарыңмен түрлі тақырыпта 4-5 сөйлемнен аспайтын хат мәтінін қағазға құрастырып, ұсыныңдар. Мысалы, мерекелік құттықтау, ресми хат... | Дескриптор -топ арасында түрлі тақырыптарда хат мәтінін құрастырып, келесі топқа ұсынады. -хат мәтіні 4-5 сқйлем болу керек. | Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау әдісі арқылы бағалайды. | Тапсырма орындау мақсатында қажетті құралдар | |||
Сабақтың соңы 5 мин. | Сабақты қорытындылау: (Ұ) Талқылау сұрақтары.
| Рефлексия: (Ұ) «Нысана» әдісі Сары түсті шеңбер «бұл тақырып маған өте қызық болды!» Қызыл түсті шеңбер «маған бәрі түсінікті!» Көк түсті шеңбер «маған көмек қажет» | Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау әдісі арқылы бағалайды. | Тапсырма орындау мақсатында қажетті құралдар |