Файл: Блім Туризм экотуризм. Шешендік сздер Мектеп 17жоббм малімні атыжні.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 12.12.2023

Просмотров: 49

Скачиваний: 2

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Бөлім: Туризм: экотуризм. Шешендік сөздер

Мектеп:17ЖОББМ

Мұғалімнің аты-жөні:

Исатаева Ж.Д.

Күні: 18.04.23







Сынып: 11

Қатысқандар


Қатыспағандар

Сабақтың тақырыбы:

Туризмнің өткені мен бүгіні

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

11.3.2.1 - мәтін құрылымын сақтай отырып, әртүрлі графиктік мәтіндегі деректерді салыстырып, маңызды тұстары мен үрдістерді талдап жазу, өзіндік тұжырым жасау;

10.4.5.1 сөйлем және мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана білу.

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар: мәтін құрылымын сақтай отырып, әртүрлі графиктік мәтіндегі деректерді салыстырып жазу, сөйлем және мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана білу;

Көпшілігі: мәтін құрылымын сақтай отырып, әртүрлі графиктік мәтіндегі деректерді салыстырып, маңызды тұстары мен үрдістерді талдап жазу, сөйлем және мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана білу;

Кейбір оқушылар: мәтін құрылымын сақтай отырып, әртүрлі графиктік мәтіндегі деректерді салыстырып, маңызды тұстары мен үрдістерді талдап жазу, өзіндік тұжырым жасау, сөйлем және мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана білу.

Бағалау критерийлері:

  • мәтін құрылымын сақтап, әртүрлі графиктік мәтіндегі деректерді салыстырады,

  • маңызды тұстары мен үрдістерді талдап жазып, өзіндік тұжырым жасайды;

  • сөйлем және мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана біледі.

Ойлау дағдыларының деңгейі

Жинақтау, бағалау.

Құндылықтарға баулу

Зайырлы қоғам және жоғары руханият(3-құндылық)

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

• мәтін құрылымын сақтап, әртүрлі графиктік мәтіндегі деректерді салыстырады,

• маңызды тұстары мен үрдістерді талдап жазып, өзіндік тұжырым жасайды.

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Туризм, табиғат, Бурабай, экология.

Талқылауға арналған сұрақтар:

1. Қазақстанның қандай көрікті жерлерін білесіңдер?

2. Суреттегі табиғаты көркем өлке қалай аталады? Осы

сұлулықты кімдер өз шығармасына арқау етті?

Алдыңғы оқу

Туризм: экотуризм. Шешендік сөздер

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

І Ұйымдастыру:

Оқушылардың сабаққа қатысуы тексеріледі.

Жағымды психологиялық ахуал.

«Жүректен жүрекке» тренингі.

Жазылым алды тапсырма.

Қызығушылықты ояту. Өлеңді мәнерлеп оқып, суреттерді мұқият қарап шығыңдар. Әдемі табиғат бейнесі сендерді қандай әсерге бөледі?




Батыр Баян

(поэмадан үзінді)

Арқада жер жетпейді Бурабайға

Бөленген бұйра сыпсың қарағайға

Бұлт құшқан мәңгі мең-зең Көкшетауға

Бөлектау Ой бауырым дер анадайда

Оқжетпес найза қия қыранға ұя

Қарасаң жанның шері тарамай ма

Солардың ортасында Бурабай көл

Мөп-мөлдір дөп-дөңгелек ұқсайды Айға

Бурабай Арқа аралы жер еркесі

Ертеде қоныс болған Абылайға

Бауырында Бурабайдың қалың ағаш

Көкшенің жалыменен біткен жалғас

Қиын күн туған алаш баласына

Шұбырып жапанның сар даласында

Кез болған жаудан үркіп Ақтабанға

Дұшпанның қалғандай боп табасына

(Мағжан Жұмабаев)

(оқушылар өлеңнен алған әсерімен бөліседі).

Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды.

Балалар жағымды ахуал қалыптастырады.

Өлеңді мәнерлеп оқып, суреттерді мұқият қарап шығыңдар.

Оқушылар жаңа тақырыпты анықтау мақсатында өз ойларын білдіреді.

Оқушылар өлеңнен алған әсерімен бөліседі.

Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықтайды.

Қалыптастырушы бағалау

ҚБ

11-сынып

«Қазақ тілі» оқулығы


https://www.google.com/search?q=%D0%B1%D1%83%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%B0%D0%B9&source=l

Батыр Баян

(поэмадан үзінді)

Сабақтың ортасы

Жазылым тапсырмасы. ІІ. Мағынаны тану. Мәтінді түсініп оқыңдар.





Тапсырма. Графиктік мәтіндегі деректерді пайдаланып, өздерің тұратын аймақты да сипаттап, «Қазақстанның көрікті жерлері» тақырыбында эссе жазыңдар.


Дескриптор:

  • Тақырып бойынша эссе жазады;

  • Эссе бойынша аргументтер келтіреді;

  • Пікірлерін өмірмен байланыстырады;

  • Тақырып бойынша қорытынды шығарады.

  • Өздері жазған эсседегі тыныс белгілерінің қойылу себептерін түсіндіреді.

ҚБ

Жазылымнан кейін.



6-тапсырма. Италияда – Колизей, Францияда – Эйфель мұнарасы. Ал Қазақстанның визит карточкасы қай ғимарат? Пікірталас мәдениетін сақтап, осы тақырыпта дөңгелек үстел өткізіңдер.



Дескриптор:

  • Пікірталас мәдениетін сақтайды;

  • осы тақырыпта дөңгелек үстел өткізеді.

ҚБ

Мәтінді түсініп оқиды.

Графиктік мәтіндегі деректерді пайдаланып, өздерің тұратын аймақты да сипаттап, «Қазақстанның көрікті жерлері» тақырыбында эссе жазыңдар.

Оқушылар пікірталас мәдениеті туралы теориялық білім алады.

Италияда – Колизей, Францияда – Эйфель мұнарасы. Ал Қазақстанның визит карточкасы қай ғимарат? Пікірталас мәдениетін сақтап, осы тақырыпта дөңгелек үстел өткізіңдер.



«Смайлик»

   

Өте жақсы Жақсы Орташа

ҚБ «Одағайлар» әдісі

Оооооо! – тамаша жауап;

Оййййй! – төмен жауап


(«Өскен өңір» газетінен)


Сабақтың соңы

Үйге тапсырма:

Кері байланыс.



8-тапсырма.













Қосымша ақпарат

Саралау-оқушыға мейілінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті

оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пəнаралық байланыс – Денсаулық жəне қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс









Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сəйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім жəне неге?



Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

1:

2:

Қандай екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

1:

2: