ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 12.12.2023
Просмотров: 21
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Ашық сабақ жоспары
Жамбыл атындағы №5 мектеп-гимназиясы | ||||
Бөлім | Роботтар жарысы | |||
Педагогтың аты-жөні | Молдабергенов М. | |||
Күні | 09.03.2022ж | |||
Сынып: 5 «Д» | Қатысушылар саны | | Қатыспағандар саны | |
Сабақтың тақырыбы: | Робо-сумо. Жоба құру | |||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 5.3.3.2 – объектіні табу үшін ультрадыбыстық датчикті пайдалану; 5.3.3.3 – робот қозғалысын ұйымдастыруға арналған түс датчигін қолдану | |||
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: | |||
Робо-сумо жарысының негізгі талаптарын біледі. | ||||
Көптеген оқушылар: | ||||
робо-сумо жарысына қатысатын роботқа арналған программа құрастырады | ||||
Кейбір оқушылар: | ||||
Сумо күресі мен робо-сумо жарысының байланысын түсіндіреді |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт | Педагогтың әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы | Оқушылармен сәлемдесу. Психологиялық ахуал Сабақ эпиграфы: Білекке сенген заманда ешкімге дес бермедік, Білімге сенген заманда қапы қалып жүрмелік (Ел билеген бабамыз - Абылай хан) Өткенді қайталау. 1-кезең: Жеке жұмыс. Викторина "Кім жүйрік?" әдісі "Робототехника" бөлімін жалпы қайталау сұрақтарына жауап беру Топқа бөлу: https://www.classtools.net/random-group-generator/ | Мұғаліммен амандасады, бір- біріне сәттілік тілейді. 2 мин Сұрақтарға жауап береді. 5 мин | “wordwall.net” сайты арқылы онлайн бағалау | Интербелсенді тақта, компьютер https://wordwall.net/ru/resource/29814379 https://www.classtools.net/random-group-generator/ |
Сабақтың ортасы | 2-кезең. Жұптық жұмыс. «Айға саяхат» ойыны. Дескриптор: - Оқушылар сайттағы тапсырмадан робот түрлерін,датчиктерін,жарыс түрлерін анықтайды. Жұптар бір-бірін бағалайды ? «Кинометафора» әдісі «Әлемдегі ең ақылды 5 робот» Видеороликтен нені түсінгендерін айтады. 3-кезең Топтық жұмыс. «Робо-сумо» жарысы Тапсырма: Робо-сумо жарысына қатысатын роботқа арналған программаны құрастыру және қатыстыру. Дескриптор:
Сабақты бекіту. «Біліміңді жинақта» әдісі Сәйкестендіру тапсырмасы Жарыстардың ерекшеліктерін анықтау Дескриптор: -Робо-сумо жарысы мен сызық бойымен қозғалыс жарысының ерекшеліктерін анықтайды. Оқушы өзін-өзі бағалайды. Оқушыларды бағалау | Оқушылар тапсырманы бірлесіп орындайды 15 мин Видеоролик көреді. 5 мин Программа құрастырады 10мин 3 мин 2мин (Оқушыларды кезеңдер бойынша жинаған ұпайларына қарап, бағалау) | Socrative.com Сайты арқылы Қазылар алқасы арқылы бағалау | https://api.socrative.com/rc/8Ba4Jm Интербелсенді тақта, компьютер https://www.youtube.com/watch?v=dwDtRFYYt1Q Компьютер Таратпа қағаздар, Лего ЕВ3 бөлшектері https://wordwall.net/ru/resource/29725933 |
Сабақтың соңы | Үйге тапсырма 101 бет. Дәптерге орындайық тапсырмасы Робот жарыстарына ребус құрастыру Кері байланыс «Смайликтер» әдісі | 2мин 1мин | | Оқулық https://www.menti.com/tgjrn91yjf |