ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 12.12.2023

Просмотров: 50

Скачиваний: 2

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.




1

Ғарышкерлер ғарышайлағына келді.

а

2

Ғарышта уақыт тез өтеді.




3

Менің ойымша, болашақта ғаламшарларда өмір сүруге болады.




4

Мен ғарышкерлерді батыл адамдар деп ойлаймын.




5

Ғаламшарлардың пішіні дөңгелек, шар сияқты болып келеді.




6

Аспанда зымыран ұшып бара жатыр.




7

Кейбір ғаламшарлар шарға ұқсас болады.







1

Ғарышкерлер ғарышайлағына келді.

а

2

Ғарышта уақыт тез өтеді.




3

Менің ойымша, болашақта ғаламшарларда өмір сүруге болады.




4

Мен ғарышкерлерді батыл адамдар деп ойлаймын.




5

Ғаламшарлардың пішіні дөңгелек, шар сияқты болып келеді.




6

Аспанда зымыран ұшып бара жатыр.




7

Кейбір ғаламшарлар шарға ұқсас болады.







2

Ғарышта уақыт тез өтеді.




3

Менің ойымша, болашақта ғаламшарларда өмір сүруге болады.




4

Мен ғарышкерлерді батыл адамдар деп ойлаймын.




5

Ғаламшарлардың пішіні дөңгелек, шар сияқты болып келеді.




6

Аспанда зымыран ұшып бара жатыр.




7

Кейбір ғаламшарлар шарға ұқсас болады.







Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім: 7. Ғарышқа саяхат

Күні :

Педагогтің аты-жөні:Махметова ДК

Сынып: 4

Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :

Сабақтың тақырыбы: Мен астроном боламын

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

4.​4.​2.​1* оқыған/аудио/бейне материалдың мазмұнын дайын жоспар негізінде жазу

4.​4.​5.​1 мұғалімнің қолдауымен айтылуы мен жазылуында айырмашылығы бар сөздерді дұрыс жазу

Сабақтың мақсаты :

Оқушылардың барлығы: оқыған/аудио/бейне материалдың мазмұнын дайын жоспар негізінде жазады,

мұғалімнің қолдауымен айтылуы мен жазылуында айырмашылығы бар сөздерді дұрыс жазады

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


Ертеңгілік шеңбер.

«Мен саған тілеймін» Қызығушылықты ояту

Үй тапсырмасын тексеру

Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру.

Барлық оқушылар бір-біріне шеңбер бойы жақсы тілек айтады.

Мысалы: Саған денсаулық тілеймін! Саған жақсы көңіл күй тілеймін!


Қолпаштау





Сабақтың ортасы


1.Тыңда. Қайтала.
Сөздікпен таныстыру:

Жаңа сөздер:

Ғаламшар-планета

астроном- астрономы

ғылым-наука

тартылыс күші-сила притяжения

тозаң(шаң) –пыль

кеңістік-пространство

зерттеу -исследование




Жаңа сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру жаттығуы:
2. Айтылым. Жазылым

1-тапсырма. Суретке қара. Ғаламшарларды атап бер. Кеңістікте ғаламшар-

лардан басқа тағы нелер бар? Болжап айт.

3. Оқылым.Айтылым. Жазылым

Аспан әлемін, ғаламшарды зерттейтін адамды астроном деп атайды.Астрономдардың айтуынша, Жер ғаламшары

Күннің айналасындағы газ және тозаңдардан пайда болған. Ал «Күннің тартылыс күшінен кеңістікте ғаламшарлар пайда болған» деген болжам бар. Газ-тозаң іріктеліп, олардың жеңіл элементтері Күн сәулесінің қысымымен одан әрірек орналасады. Ал біршама ауырлары Күнге жақын орналасқан

Тыңдалым,айтылым.

Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады.



Айтылым. Жазылым

1-тапсырма.


3.Оқылым.Айтылым. Жазылым.

Берілген мәтін бойынша сұрақ құрастырыңдар.

Үлгі: Кімді астроном деп атайды?

Астрономдардың айтуынша, Жер ғаламшары

неден пайда болған?


«Бас бармақ»



Дескриптор:

- берілген сөйлемдерді толықтырады.

Дескриптор:

2 балл

Астрономия ғылымымен байланысты сөздерді біледі.

Мәтінді оқып, сұраулы сөйлем құрайды.

Өлеңнің жанрлық ерекшелігін біледі.



Слайд

Слайд

Оқулық 32 бет

Слайд

Оқулық

32 бет





Сергіту сәті













6. Тыңдалым.Оқылым. Айтылым.

Өлеңді мәнерлеп оқы. Түсінгеніңді айтып бер.

Мен астроном боламын

Білімін жиып ғаламның

Мен астроном боламын.

Ғаламшарлар әлемін

Зерттеу – менің қалауым.
Білімін жиып ғаламның

Мен астроном боламын.

Арманымның жолында

Көтерем ғылым жалауын.

Н. Дәулеткереева

Сұрақтарға жауап бер.

Өлең неше шумақтан тұрады?

Өлеңнің әр шумағында неше жол бар?

Өлеңнің әр жолында неше буын бар?

4-тапсырма. Өлең мазмұны бойынша сұрақтарға жауап бер

Өлең кім туралы?

Астроном болу үшін не істеу керек?

Астроном адамдар немен айналысады?

Астрономдар неліктен ғаламшарларды зерттейді?

Өлеңдегі кейіпкер алдына қандай мақсат қойды?

Өлеңді мәнерлеп оқып, түсінгендерін айтып береді

Өлең мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді

Өлең 2 шумақтан тұрады

Әр өлең шумағында төрт жол бар

Өлеңнің әр жолында 8 буын бар

Өлең мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді


Дескриптор

5балл

Өлеңді мәнерлеп оқиды. Түсінгенің айтады

Өлең мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді

Дескриптор

3балл

Өлең мазмұны бойынша сұрақтарға жауап бер





Сабақтың соңы

Үйге: 33бет 2-тапсырма жаттау

Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазып алады

Күнделік

Рефлексия «Табыс сатысы».

«Мен ........................................білемін», «Мен....................................түсінемін»,

«Мен ..........................жасай аламын».







Пәні

Қазақ тілі

Мұғалімнің аты-жөні

Махметова ДК

Оқулық

4 сынып Қазақ тілі

Сабақ тақырыбы

Болашақтың мектебі.

Оқу мақсаты

(қысқаша)

Жаңа сөздермен таңысамыз.

Оқиғаны болжап үйренеміз.



Іс-әрекет реті

Ресурстар

(мұғалім толтырады)

Орындалуы

(оқушы толтырады)

Орында

Көркем жазу сәті:


Дәптеріңе жаз

Мамырдың бесі.

Сынып жұмысы.

Болашақтың мектебі.

Жақында, шетел, бірнеше, меңгеру, заман, озық.

Жаңа сөздер

Орында


Қосымша тапсырма

51 бет.

Оқы, қайтала, жаттап ал:

жақында – близко

шетел – иностранный

бірнеше – несколько

меңгеру – осваивать

заман – время

озық - передовой



Дәптеріңе жаз.

Оқы, аудар. Аудио жазып, Whatsapp-қа тірке

Балалар қайда тап болды?



Сұракка жауап бер.

52 -53 бет 3-жаттығу

Мәтінді түсініп оқы:





Рефлексия

Смайлик арқылы бағалайды



Жазбаша орындалған тапсырмаларды фотоға түсіріп Kundelik. kz сайтына тірке, немесе Whatsapp.