Файл: Пні аза тілі Кні Мектеп 60жббом малім.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 09.01.2024

Просмотров: 28

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.


Пәні: Қазақ тілі

Күні: Мектеп: №60ЖББОМ

Мұғалім:

Канаева Базаркуль Еркиновна

Сынып: 11 «А»

Қатысқан оқушылар саны:24 Қатыспаған оқушылар саны:

Бөлім тақырыбы:

Әлемді өзгерткен өнертабыстар

Сабақтың тақырыбы:

Әлемді өзгерткен ұлы тұлғалар

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:

11.1.1.1. Мәтін үзінділері бойынша болжам жасау, тиісті ақпаратты анықтай білу.

11.4.4.1. Мәтін нормаларын сақтап жазу (мәтін құрылымы, абзац,мәтін бөліктері,тақырып).

Сабақтың мақсаттары:


  • Барлық оқушылар орындай алады:

Бейнематериал бойынша болжам жасайды, талдайды;

Мәтін нормаларының құрылымын анықтайды;

  • Көптеген оқушылар орындай алады:

Жазбаша мәтін мен бейнематериалды талдап, болжам жасайды, өз ойын айтады;

Мәтін нормаларының құрылымын анықтап, ажырата біледі,тақырып қояды;

  • Кейбір оқушылар орындай алады:

Мәтінді жинақтап, тиісті ақпаратты анықтайды

Мәтін нормаларының құрылымын анықтап, ажырата біледі,тақырып қояды және мәтін бөліктері мен абзацтың реттілігін сақтап жазады;

Ойлау дағдыларының деңгейі

Жоғары деңгей (түсіну, қолдану)

Бағалау критерийлері

* Мәтіннен тиісті ақпаратты анықтайды;

* Мәтін құрылымын ажыратады;

* Мәтін нормаларын сақтап жазады.

* Болжам жасайды

Тілдік мақсаттар

Термин сөздер : электрон, Нобель сыйлығы, радий, квант теориясы,

Сабақта жүзеге асырылатын құндылықтар

Ортақ тарих, мәдениет және тіл


Пәнаралық байланыс

Жаратылыстану ғылымдары

Осыған дейін меңгерілген білім

Әлемді өзгерткен ұлы жаңалықтар

Сабақтың барысы



Жоспарланатын уақыт



Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер



Дереккөздер

Сабақтың басы

5 минут

Ұйымдастыру бөлімі.

Психологиялық ахуал

«Мен бүгін қуаныштымын. Өйткені...»

Мүмкін болатын жауаптар: бүгін сабаққа түгел келдік, мен үй тапсырмасына дайынмын, мен сабаққа кешікпей келдім, т.б.

«Кофе араластырғыш таяқша» әдісі арқылы үй тапсырмасын пысықтау

  • «Өнертабыс» дегенді қалай түсіндіңіздер?

  • Өнерге қатысты нақыл сөздер?

  • Рентген сәулесі қалай ашылды?

  • Пікіралмасу дегеніміз не?

Дескриптор:

* Өткен тақырыпты қайталауға арналған сұрақтарға жауап береді

https://yandex.kz/search/?text=%D0%BA%D0%BE%D1%84%D0%B5%20%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%8B%D1%80%D2%93%D1%8B%D1%88%20%D1%82%D0%B0%D1%8F%D2%9B%D1%88%D0%B0&lr=20273

Сабақтың ортасы
20 минут



1-тапсырма.
«БОЛЖАУ» стратегиясы бойынша


  1. Бейнематериалдың бірінші бөлігін тыңдаңыз. Өз болжамыңызды білдіріңіз. . .

Сұрақ:

  • Сіздің ойыңызша, бұл мәселелерді қалай жіктеп, топтастыруға болады?

  • Келесі бөлімде не болуы мүмкін?

2. Жалғасын тыңдаңыз, Аталған мәселелер туралы өз біліміңізге сүйеніп, ақпарат қосыңыз. Өз жауабыңызбен салыстырыңыз.

3. Түпнұсқаны тыңдап , өз айтқаныңызбен салыстырып, пікір білдіріңіз.

Дескриптор:

* мәтін үзінділері бойынша болжам жасайды;

* сөзімен тақырыпты жалғастырады

* берілген сұрақтарға жауап береді;

* жауапты болжамымен салыстырады;
2-тапсырма.
Мәтін үзіндісін тыңдап, талдаңыздар, құрылымын анықтаңыздар және мәтінде кездескен Қазақстан өнімі туралы тоқталыңыз.
Дескриптор:

* мәтін үзінділері бойынша болжам жасайды;

* сөзімен тақырыпты жалғастырады

* берілген сұрақтарға жауап береді;

* жауапты болжамымен салыстырады

ҚБ «Маржан тастар»
Топтық жұмыс

Оқушылар

өздері таңдаған дауыссыз дыбыстар арқылы топқа бөлінеді

1 – топ «Қатаң»

2 – топ «Ұяң»

3 – топ «Үнді»
Тапсырма.

«Қатаң» тобына

Мәтінді тыңдай отырып, ой желісіне қарай абзацқа бөл. Өзің бөлген абзацтарға тақырып қой, мәтіндегі термин сөздерді тауып, мағынасын түсіндіріп жазыңыз. «Маңызды үштік» кестесін толтырыңыздар.
«Маңызды үштік» кестесі

3 термин,

3 сөйлем,

3 оқиға

Таңдау себебі

Осы себепті мысал

түрінде сипаттау

1.
2.
3.









Дескриптор:

  • Мәтінді абзацқа бөледі;

  • Абзацқа тақырып қояды;

  • «Маңызды үштік» кестесін толтырады.


ҚБ «Маржан тастар»
тапсырма.




«Ұяң» тобына

Көрсетілген салалар бойынша елімізде жаңалық (рекорд) ашып, танымал болған тұлғаларды жазыңыз және бір саланы таңдап, сол туралы ойыңызды білдіріңіз.



Дескриптор:

-Елімізге танымал тұлғаларды жазады;

-Әр сала бойынша жаңалық (рекорд)

ашқан тұлғаларды ажыратып жазады,

ойын білдіреді.
ҚБ «Маржан тастар»


Тапсырма.




«Үнді» тобына

Мәтін бөліктері бойынша берілген абзацтардың реттілігін сақтап жазыңыз және бір абзацты таңдап,нақтырақ ауызша айтып беріңіз:


  1. Бүгінде Қазақстан уран өндіру саласында алдыңғы бес елдің қатарына кіреді.

  2. 1899 жылы ағылшын ғалымы Эрнест Резерфорд альфа-сәуле, бета-сәулені ашып, олардың табиғатын анықтады.

  3. 1897 жылы Джозеф Джон Томсон атом құрамына кіретін теріс электр зарядты элементарлық бөлшек – электронды ашты.

  4. 1900 жылы неміс ғалымы Макс Карл Эрнст Планк квант ғылыми гипотезасын жасап, квант теориясының негізін қалаушылардың бірі болды.

  5. 1898 жылы Франция ғалымдары Пьер Кюри және Мария Складовская-Кюри химиялық радиобелсенді элемент – радийді ашқандарын жариялады.


Дескриптор:

-Мәтін бөліктерін ажыратады;

-Абзацтардың реттілігін сақтап жазады;

-нақтырақ тоқталады.



https://youtu.be/_klZSWhycSk

https://youtu.be/jwC-xvqSQlY

аудиожазба

11 класс

Қазақ тілі

оқулық 70-бет, 9- тапсырма

Алматы «Атамұра» баспасы

2020 Авторы.

Дәулетбекова Ж.,Рай Қ., Юсуп П., Сарыбаева А.

http://orleu-atr.kz/wp-content/uploads/2020/02/Ж.Ізғали.pdf

11 класс

Қазақ тілі

оқулық 70-бет,

Алматы «Атамұра» баспасы

2020 Авторы.

Дәулетбекова Ж.,Рай Қ., Юсуп П., Сарыбаева А.



Сабақтың соңы

5минут

Кері байланыс

Өткен сабақ бойынша сөйлемдерді толықтырып жаз.

1) Бүгін мен … білдім.

2) … қызықты болды.

3) … қиын болды.

4) … тапсырманы орындадым.

5) … екенін түсіндім.
Үйге тапсырма.

Қазіргі замандағы өнертапқыштар туралы мәлімет жинап келу.

Бағалау: Қалыптастырушы бағалаудағы «Маржан тастарды» жинақтау арқылы бағалау.

https://infourok.ru/prezentaciya-na-temu-keri-baylanis-1864692.html



Ықшамсабақтың сабақты жоспарлауға тигізер ықпалы туралы рефлексия

Тренер тарапынан Мен осы курс барысында оқу мақсатын SMART форматында жасау керек екендігін және бағалау критерийлерін қолдану мен тренердің жүргізген сабақтары арқылы көптеген педагогикалық және психологиялық тәсілдерді меңгердім.

Мен қызметтік тәжірибе алмасуда, әріптестердің сабағын талдауда және сабақ барысында бірнеше әдіс-тәсілдерді қолдануда курстағы әріптестер тарапынан да өзіме тәжірибе жинақтадым.
Болашақта қолдану Курстан алған тәжірибелерім мен белсенді оқыту тәсілдерін сабақ жоспарын тиімді құруда қолданамын, оқу мақсаттарынан сабақ мақсаттарын дұрыс құруды жетілдіремін және жоспарлау тәжірибесін дамытамын.