Файл: Нрслтан аласы кімдігіні Аселеу сейдімбек атындаЫ.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 09.01.2024

Просмотров: 31

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

НҰР-СҰЛТАН ҚАЛАСЫ ӘКІМДІГІНІҢ АҚСЕЛЕУ СЕЙДІМБЕК АТЫНДАҒЫ

54МЕКТЕП-ЛИЦЕЙ ШАРУАШЫЛЫҚ ЖҮРГІЗУ ҚҰҚЫҒЫНДАҒЫ

МЕМЛЕКЕТТІК КОММУНАЛДЫҚ КӘСІПОРЫНЫ

Сабаққа психологиялық талдау

Практикант: Пейсенбаева Н.Н
Жетекшісі: Алжанова С.С
Сабақ тақырыбы: IDE-мен танысу.

Оқу мақсаты: IDE дегеніміз не және оның интерфейсінің мүмкіндіктерін қолдану.
Сабақ мазмұны: Оқушылар сабаққа кіргеннен кейін амандасып, оқушыларды түгендеп, сабақ тақырыбы анықталды. Балалардың өткен сабақтың үй жұмысы тексерілді, содан кейін жаңа тақырып түсіндірілді. Балалармен осы сабаққа байланысты кері байланыс (түсінбеген жерлерін сұрады) Сабақ ортасында балалар практикалық жұмысқа көшіп, 6 деңгейлі тапсырмалар орындауға көшті. Сабақ аяғына келген кезде, балаларға үй тапсырмасы берілді. Сабақты өткізу әдістемесі: Жаңа тақырыпты өту барысында электронды тақта қолданылды. Презентация тақтадан көрсетілді. Блум таксономиясы арқылы балаларға тапсырмалар берілді. Сабақ жартылай қазақ, жартылай ағылшын тілінде CLIL методикасын қолдана өткізілді.

Мұғалімнің сабақтағы қарым-қатынасы: Сабақ барысында балаларға жаңа материалды қамти алағандығы жайлы сұрақтар қойылды, оқушылардың белсенділігі мен дербестігін бағаланды.


Сабақтағы оқушылардің жұмысы және мінез құлқы: Сабақ барысында оқушылар белсенді қатысып отырды. Сынып оқушыларының мінез-құлқының қарапайымдылығы байқалды. Сұрақтарға жауап беріп, тапсырмаларды орындады. Түсінбеген жерлері болса, ашық түрдесқрақтар қойып отырды.
Сабақ бойынша жалпы қорытынды: Жаңа тақырып өту барысында алға қойылған мақсат пен міндеттер толық орындалды. Оқушылар теориялық сұрақтар мен практикалық тапсырмалар қарастырды. Балалардан келетін әртүрлі тосын сұрақтарға жауап беруді үйрендім.











Сабақ тақырыбы: Цикл. While циклі.

Мақсаты: Python бағдарлама тілінде таңдау және қайталау операторларын өңдеуді қолдану

Сабақ мазмұны: Ұйымдастыру кезеңін бастап, оқушыларды түгелдеу. Балалардың өткен сабақтың үй жұмысы тексерілді, содан кейін жаңа тақырып түсіндірілді. Жаңа сабақты: «Адасқан әріптер» ойыны арқылы өткізілді. Сабақ барысында балалар практикалық жұмысқа көшіп,Python бағдарламасын қолданды. Сабақ соңында сұрақ-жауап арқылы балалардың ойларын тыңдап, үй тапсырмасы берілді.

Сабақты өткізу әдістемесі: Жаңа тақырыпты өту барысында электрондытақта қолданылды. Тақтада Python бағдарламасындағы жұмыс трансляцияланды.Жеке жұмыс.

Мұғалімнің сабақтағы қарым-қатынасы: Сабақ барысында балаларға жаңа материалды қамти алағандығы жайлы сұрақтар қойылды, оқушылардың белсенділігі бағаланды. Балалардың өзара қарым-қатынасына мән бере зер салынып, тату болуға бағыттай білетіндігі байқалды. Оқушылардың өзара достық қатынастарын дұрыс қалыптасқаны айқын көрінді.
Сабақтағы оқушылардің жұмысы және мінез құлқы: Сабақ барысында оқушылар белсенді қатысып отырды. Топтық жұмыс барысында әрбір оқушы топтағы рөлін анықтап, орындаған тапсырмаларға өз үлестерін қосып отырды. Түсінбеген жерлері болса, ашық түрде сқрақтар қойып отырды.
Сабақ бойынша жалпы қорытынды:Жаңа тақырып өту барысында алға қойылған мақсат пен міндеттер толық орындалды. Оқушылар практикалық бөлімде шулы талқылауға көшіп, тапсырмаларды қарастырды. Балаларға сабақ форматы өте ұнады.






Сабақ тақырыбы: Ақпараттың қасиеттері.
Мақсаты:
  • Ақпараттың қасиеттерін (өзектілігі, нақтылығы, анықтылығы, құндылығы және т.б) білу.

  • Ақпараттың қасиеттерін анықтау және бір-бірінен ажырата алу.

  • Ақпараттың қасиеттеріне мысалдар келтіре алу.

Сабақ мазмұны: Ұйымдастыру кезеңін бастап, оқушыларды түгелдеу. Балалардың өткен сабақтың үй жұмысы тексерілді, содан кейін жаңа тақырып түсіндірілді. Жаңа сабақты «Жылы және суық» әдісімен бастап, топқа бөліндік.Сабақ барысында балалар практикалық жұмысқа көшіп,Каһоот бағдарламасы арқылы викторина ойнап көрді. Сабақ соңында «Ойлан-Жұптас-Бөліс» техникасы арқылы балалардың ойларын тыңдап, үй тапсырмасы берілді.

Сабақты өткізу әдістемесі: Жаңа тақырыпты өту барысында электронды тақта қолданылды. Тілдік лекция мен терминология сөздігі.Каһоот бағдарламасы.

Мұғалімнің сабақтағы қарым-қатынасы: Сабақ барысында балаларға жаңа материалды қамти алағандығы жайлы сұрақтар қойылды, оқушылардың белсенділігі бағаланды. Балалардың өзара қарым-қатынасына мән бере зер салынып, тату болуға бағыттай білетіндігі байқалды. Оқушылардың өзара достық қатынастарын дұрыс қалыптасқаны айқын көрінді.


Сабақтағы оқушылардің жұмысы және мінез құлқы: Сабақ барысында оқушылар белсенді қатысып отырды. Жұмыс барысында сыныпта бірлік қалыптасқаны байқалды. Түсінбеген жерлері болса, ашық түрде сқрақтар қойып отырды.
Сабақ бойынша жалпы қорытынды:Жаңа тақырып өту барысында алға қойылған мақсат пен міндеттер толық орындалды. Ақпарат туралы мағұматтарды білетіні тексерілді. Ақпараттың қасиеттерін ойын, викторина арқылы ажырата алды. Балаларға әсіресе Каһоот ортасында жұмыс жасау өте ұнады.