Файл: азастан Республикасыны Оуаарту министрлігі 7 жалпы білім беретін мектеп кмм ыса мерзімді саба жоспары Таырыбы.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 09.01.2024

Просмотров: 21

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі

«№7 жалпы білім беретін мектеп» КММ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Тақырыбы: Логарифмдік функция, оның қасиеттері және графигі

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

11.2В Иррационал теңдеулер мен теңсіздіктер

Педагогтің аты-жөні:

Асан Гүлназ Асанқызы

Күні:

03.03.23ж

Сыныбы: 10 «Ғ»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Логарифмдік функция, оның қасиеттері және графигі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

11.4.1.18- логарифмдік функцияның анықтамасын білу және оның графигін салу;

Сабақтың мақсаты:


Барлық оқушылар: логарифмдік функцияның анықтамасын біледі;

Басым бөлігі: Көрсеткіштік функция қасиеттерін біледі және қолданады;

Кейбір оқушылар: Көрсеткіштік функция графигін сала алады;

Сабақтың барысы: Сабақ кезеңі/ Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

0-5 мин


  1. Ұйымдастыру кезеңі. Сабақ мақсатын қою.

Мұғалім оқушылармен сәлемдесіп, олардың сабаққа дайындығын тексереді. Мұғалім сабақтың тақырыбы мен сабақ мақсаттарын айтады. Оқушылармен бірге сабақ мақсаттары құрастырылып айтылады.

2 .Үй тапсырмасын тексеру:

«Ой қозғау» әдісі.
жазбасы қалай аталады? / күтілетін жауап: дәреже.

- a қалай аталады? / күтілетін жауап: дәреже негізі.

- b қалай аталады? / күтілетін жауап: дәреже көрсеткіші.

- есептеңіз. / күтілетін жауап: 125.

1.Ұйымдастыру кезеңі. Сабақ мақсатын қою.

Оқушылар мұғаліммен амандасады. Зейіндерін саба

ққа аударады. Үй тапсырмаларын тексертеді. Үй тапсырмасы бойынша сұрақтар болса, мұғалімге жолдайды.

2. «Ой қозғау» әдісі.

Егер x айнымалының ізделетін көрсеткішін белгілесек, онда теңдеуін жаза аламыз. 81 дәреженің мәні мен 3 негізі бойынша х дәрежелі көрсеткішінің құралдары бойынша іс-қимыл логарифм деп аталады.

«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайд:

Дескриптор: Білім алушы

-өткен тақырыпты еске түсіреді;


11-сынып оқулығы



Сабақтың ортасы

5-15 мин

\

15-34мин

3. Жаңа сабақты түсіндіру: Логаримдік функция

функция берілсін

Функция графигін салу үшін кесте құрамыз:







1

2

4

8



-2

-1

0

1

2

3

Функция графигі:



Сурет 1.

қасиеті

1. Анықталу облысы :  ;

2. Функция анықталу облысында өспелі

3. Функция графигіжоғарыданжәнетөменненшектелген;

4. Ең үлкен және ең кіші мәні жоқ

5. Үзіліссіз функция;

6. Анықталу облысы :  ;

5. Оқулықтан деңгейлік тапсырмаларды орындаңыздар:

А деңгейі: №

В деңгейі:

С деңгейі: №

Тақырыпты бекіту тапсырмалары:

Сыныппен жұмыс

1. Функцияның мәндер жиынын анықтаңыз

а)  ;

2.Функцияның анықталу облысын табыңыз:

а)  ;

Жұппен жұмыс.

3. Функцияның мәндер жиынын анықтаңыз:

в)  ;

4. Анықталу облысын тап:

в)  ;

Жеке жұмыс

Тапсырма 1.

Келесі сандардың қайсысы кіші



Тапсырма 2. Келесі функция графиктерін салыңыз, анықталу облысы, мәндер жиынын анықтаңыз, монотондылыққа зерттеңіз.



Қосымша

  1. Салыстырыңыз


  1. Өсу ретімен орналастырыңыз



Дескриптор: Білім алушы

- Функцияның анықталу облысын табады;

- қорытынды жасайды,

Дұрыс орындалса -4балл
Дескриптор: Білім алушы

- салыстыруды орындайды;

Дұрыс орындалса -2балл

Дескриптор: Білім алушы

-Көрсеткіштік функция, логарифмдік функция қасиеттерін қолданады

-Өрнектерді салыстырады;

-Функция графигін салады;

-Функция қасиеттерін жазады.

Дұрыс орындалса -4балл


11-сынып оқулығы



АКТ есептері

Сабақтың соңы

35-40мин

8. Сабақты қорытындылау.Рефлексия.

«Не білдім?» (бекіту сұрақтары)

Рационал өрнектерді және иррационал өрнектерді түрлендіруде айырмашылық бар ма?

Үйге тапсырма: № есеп


8.Сабақты қорытындылау. Рефлексия.

Оқушылар сабақ бойынша рефлексия жасайды. Сабақ туралы мұғалімге кері байланыс береді.


Бағалау шкаласы:

0-3 ұпай – қанағаттанарлықсыз

4-5 ұпай – қанағаттандырылған

6-8 ұпай – жақсы

11-сынып оқулығы