Файл: Махаббат пен абырой Педагогті Т. А..docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 10.01.2024

Просмотров: 82

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім: 4

Махаббат пен абырой

Педагогтің Т.А.Ә.

Тоғайбек Жанел Маратқызы

Күні:

15.03.2023 жыл

Қатысушылар саны:

Сынып: 10 «Е»

Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы

Лаңкестік – адам өміріне төнген тосын қатер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

10.2.5.1. коммуникативтік жағдаятқа сай көпшілік алдында тиісті сөйлеу әдебін сақтай отырып, дұрыс сөйлеу

Сабақтың мақсаты

Барлығы: сөйлеу әдебін сақтайды;

Көпшілігі:сөйлеу әдебін сақтай отырып, көпшілік алдында дұрыс сөйлейді;

Кейбірі: өз пікірін тиімді дәлелдерге сүйене отырып жауап береді және сөйлеу әдебін сақтайды.

Бағалау критерилері

- көпшілік алдында дұрыс сөйлейді;

- лаңкестік – адам өміріне тигізер залалы жайлы түсіндіреді;

-қарастырылатын мәселені мәтіндерді қолдана отырып, өз ойын білдіреді.

Ойлау дағдылары-

ның деңгейі

Білу, түсіну және Талдау

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

Үй тапсырмасын сұрау



Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушылармен амандасу, түгелдеу. Топқа бөлу.

  1. Адамзат

  2. Мейірім

  3. Бақыт


«Жылы лебіздер» тренингі арқылы оқушылардың зейіндерңн тұрақтандыру.


Өткен сабақты пысықтау мақсатында әр топқа жеке тапсырма беріледі.

  1. Сәкестендіру (мәтінмен жұмыс жасайды)

  2. Стильдердің қолданылу аясы

  3. Стильдердің тілдік құрамы




Оқушылармен амандасып, түгелдейді.

Топқа бөлу.

  1. Адамзат

  2. Мейірім

  3. Бақыт



«Жылы лебіздер» тренинг.
Өткен сабақты пысықтау мақсатында әр топқа жеке тапсырма беріледі.

    1. Сәкестендіру (мәтінмен жұмыс жасайды)

    2. Стильдердің қолданылу аясын анықтайды

    3. Стильдердің тілдік құрамын анықтайды




ҚБ. «Мадақтау сөз» әдісі


1 балл


Интербелсенді тақта, слайд.

Жаңа сабаққа кіріспе

5 минут


«Қозғаушы күш»

Өткен тақырып пен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын талқылату.

  1. Адам өміріне аса қауіпті қандай іс-әрекеттерді атар едің?

  2. «Экстремизм», «Терроризм» деген сөздердің айырмашылықтары неде?

«Қозғаушы күш»

Оқушылар берілген сұрақтарды бірлесе отырып талдайды.

  1. Адам өміріне аса қауіпті қандай іс-әрекеттерді атар едің?

  2. «Экстремизм», «Терроризм» деген сөздердің айырмашылықтары неде?

Бағалау парағы


Интербелсенді тақта, слайд.


Сабақтың ортасы

24 минут
(5минут)


(7минут)

(7минут)

(2минут)


1-тапсырма.

Мәтінмен жұмыс.

Берілген мәтінді «өңдеп», синтаксистік нормаға сай дұрыс жаз.

2-тапсырма. «Өз ойыңды дәлелде» Дұрыс/бұрыс

Тыңдалым мәтіні бойынша төменде берілген тұжырымдардың дұрыс/бұрыстығын бағалап, әңгімелесіңдер.


4-тапсырма'>3-тапсырма

Жағдаят.

Мектептің дәлізінен күдікті заттың жатқанын байқап қалдыңдар. Не істейтіндеріңді нақты әрекеттермен көрсетіңдер.

4-тапсырма

«Интервью»

Ақпарат көздерінен белгілі бір елде болған экстремистік оқиғаның бірі туралы мәлімет жинаңдар. Сол оқиғаның барысын куә болған заң қызметкерлері мен журналистің рөлінде баяндаңдар. Әңгіме теледидардан көрсетілген арнайы хабар түрінде беріліп, журналист пен заң қызметкерлерінің сұхбаты түрінде жүргізілсін.

1-тапсырма.

Мәтінмен жұмыс.

Берілген мәтінді «өңдеп», синтаксистік нормаға сай дұрыс жаз.

Дескриптор:

- Мұқият оқып, синтаксистік нормаға сай жазады; 2 балл

2-тапсырма. «Өз ойыңды дәлелде» Дұрыс/бұрыс

Тыңдалым мәтіні бойынша төменде берілген тұжырымдардың дұрыс/бұрыстығын бағалап, әңгімелеседі.

Дескриптор:

  • Тыңдалған мәтінге сүйеніп, тұжырымдарды дұрыс/бұрыс екенін айтады.

3-тапсырма.

Жағдаят.

Мектептің дәлізінен күдікті заттың жатқанын байқап қалдыңдар. Не істейтіндерін нақты әрекеттермен көрсетеді.

4-тапсырма

«Интервью»

Ақпарат көздерінен белгілі бір елде болған экстремистік оқиғаның бірі туралы мәлімет жинап, сол оқиғаның барысын куә болған заң қызметкерлері мен журналистің рөлінде баяндаңдайды. Әңгіме теледидардан көрсетілген арнайы хабар түрінде беріліп, журналист пен заң қызметкерлерінің сұхбаты түрінде жүргізіледі.


«Өзіңді өзің бағала»

3балл



«Мадақтау сөз» әдісі

«Ақыл жәрмеңкесі» әдісі арқылы әр дұрыс жауап үшін оқушыға «ақыл» стикері беріледі.


«Жарайсың!»


Интербелсенді тақта, слайд.

Жұмыс дәптері.


https://strategy2050.kz/news/ekstremizm-men-terrorizm-lemdik-auippen-k-res-yzmeti-zhayly/

https://youtu.be/U-zS7mYcLAk

Сабақтың соңы

Ой толғаныс.

Рефлексия

5 минут


Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын байқау үшін «Құнды пікір» әдісі арқылы ойларын жазып қалдырады

Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын байқау үшін «Құнды пікір» әдісі арқылы ойларын жазып қалдырады.






Құнды пікір https://ne-kurim.ru/forum/attachments/2020-02-09-14-28-51-jpg.1119221/

Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз?

Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау



Жалпы бағалау

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1:

Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1:

Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек?

1: