Файл: Блім Екінші дниежзілік соысты себептері мен салдары Педагогті атыжні.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 10.01.2024

Просмотров: 25

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Бөлім:

Екінші дүниежүзілік соғыстың себептері мен салдары

Педагогтің аты-жөні

Ертаева А

Күні:




Сынып:8Б,В,Г

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Екінші дүниежүзілік соғыс қарсаңы мен барысында елдер арасындақандай келісімшарт қарым-қатынастары қалыптасты?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

8.3.2.3 Екінші дүниежүзілік соғыстың себептерін, сипаты мен салдарын талдау

Сабақтың мақсаты

Екінші дүниежүзілік соғыс қарсаңында Еуропа мемлекеттерінің сыртқы саясатының қайшылықтарын көрсету;

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдас

тыру

кезеңі


Ой шақыру:



-Соғыс қарсаңындағы халықаралық қатынастардың сипатыңыз

Сабақ тақырыбын, оқыту мақсатын және бағалау критерийлерін бірлесіп анықтау

Оқушылар Екінші дүниежүзілік соғыс қарсаңындағы халықаралық қатынастардың сипатын көрсететін суреттер бойынша өз жауаптарын ұсынады

мадақтау

Суреттер топтамасы

Мұғалім презентациясы

Жаңа сабақ

Бейнематериалмен жұмыс Дарын онлайн

1.терминдермен және ұғымдармен жұмыс жүргізеді

2.бейнематериал бойынша жоғары деңгейдегі сұрақтарды құрастырады

3.бейнематериал бойынша екінші дүниежүзілік соғыс қарсаңындағы халықаралық қатынастардың сипатын талдайды

Ақпараттық карточкалармен жұмыс

1930 жылдардың екінші жартысында анықтағанымыздай, халықаралық қатынастар жүйесінде екі қарама-қайшы үрдіс байқалады:

  1. "Ұжымдық қауіпсіздік жүйесін" құру (бастаманы КСРО көтерді).

  2. "Агрессорды тыныштандыру саясаты" (бастаманы Англия мен Франция көтерген).

Талқылау нәтижесінде оқушылар кестені толтырады:


Неліктен Батыс елдері КСРО-ға сенбеді?

Неліктен КСРО Батыс елдеріне сенбеді?

Олар нацизмнің жаһандық қаупін түсінбеді.

"Агрессорды тыныштандыру саясатын" жүргізді

Олар, ең алдымен, өз елдерінен қауіпті аулаққа әкетуге тырысты.

Сол жақ қозғалыстардың белсенділігінен қорықты.

Олар КСРО-ның кереғар саясатына сенбеді. ("әлемдік революция идеясы").

Саяси режимдердің айырмашылығы (батыс демократиясы және КСРО тоталитаризмі).

Кеңес басшылығының Батыс державаларын басқару әдістеріне теріс көзқарасы.

Батыс елдерінің қосарлы саясаты ("Мюнхендік сөз байласу").
Маңызды деректермен жұмыс

1.Тегеран конференциясының шешімдерін талдайды

2.Қырым конференциясының шешімдерін талдайды

3.Потсдам конференциясының шешімдерін талдайды

Оқушылар Әткеншек әдісін қолдана отырып, өз жұмыстарын ұсынады.


Бағалау критерийлері:

Екінші дүниежүзілік соғыс қарсаңындағы халықаралық қатынастардың сипатын талдайды;

Дескрипторлар:

1.Кем дегенде 3 термин мен ұғымды дұрыс түсіндіреді;

2. Бейнематериал бойынша кемінде 3 жоғары деңгейдегі сұрақтарды құрастырады

Бағалау критерийлері:

Екінші дүниежүзілік соғыс кезіндегі халықаралық қатынастардың сипатын талдайды

Дескриптор:

Тегеран конференциясының қорытындысы бойынша кемінде 3 дәлел келтіреді

Ялта конференциясының қорытындысы бойынша кемінде 3 дәлел келтіреді

Потсдам конференциясының қорытындысы бойынша кемінде 3 дәлел келтіреді


ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отыра

ды

«Ең үздік жауап»

«Жұлдызшалар»


«Бармақпен»


https://www.youtube.com/watch?v=VxOGpmC7qMg

Сыртқы саясат. Жаңа дүниежүзілік соғыс жолын

да / Дүниежүзі тарихы 9 сынып #14 / Инфоурок


1-қосымша

2-қосым

ша

3-қосым

ша

4-қосым

ша


Қорытынды

Кері байланыс

Бүгінгі сабақтан мен не білдім?

Сабақ барысында қандай қиындыққа кездестің?

Сабақ барысында қандай сұрақ туындады?

Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады

ҚБ – сабақтағы өз әрекетіне рефлексия жасау;


А4, конспект


Үй тапсырмасы

Сөйлемдерді аяқтаңыздар:

Ұлттар Лигасы бейбітшілікті сақтай алмады, өйткені.......

Екінші дүниежүзілік соғыстың қарсаңында халықаралық қатынастар ................