ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 10.01.2024
Просмотров: 25
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді жоспар
Пәні: География Бекітемін:
Сыныбы: 7а Күні: 2.03.2023
Бөлім | 4. Әлеуметтік география4.1. Қоныстану географиясы | ||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Дүниежүзінің тарихи-мәдени аймақтары | ||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 7.4.1.3 -халықтың этникалық және діни құрамына байланысты дүниежүзінің тарихи-мәдени/ өркениеттік аймақтарының қалыптасуын түсіндіреді | ||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар үшін:Халықтың этникалық және діни құрамына байланысты дүниежүзінің тарихи-мәдени/ өркениеттік аймақтарының қалыптасуын түсіндіріп бере алады. Көпшілік оқушылар үшін:Халықтың этникалық және діни құрамына байланысты дүниежүзінің тарихи-мәдени/ өркениеттік аймақтарының қалыптасуын біледі. Кейбір оқушылар үшін:Халықтың этникалық және діни құрамына байланысты дүниежүзінің тарихи-мәдени/ өркениеттік аймақтарының қалыптасуын сипаттап бере алады. | ||||||||||||||
Құндылықтар | «Мәңгілік ел» жалпы ұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. | ||||||||||||||
Алдыңғы білім | 7.4.1.3 -халықтың этникалық және діни құрамына байланысты дүниежүзінің тарихи-мәдени/ өркениеттік аймақтарының қалыптасуын түсіндіреді | ||||||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыты | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||||||||||
Сабақтың басы Ұйымдастыру Кезеңі Қызығушылықты ояту 8 мин | Ұйымдастыру кезеңі: Үй тапсырмасы: «Кім жылдам?»
| Сұрақ жауап орындайды | Бағалау: Мадақтау | Дидактикалық материал дар | |||||||||||
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 30 мин | Жаңа сабақ: Миға шабуыл: 1.Қай ғасырларда мідениет сөзңн адамдарға қатысты пайдалана бастады? 2. Мәдениет латын тілінде қандай мағына береді? 3. Этнография дегеніміз не? Мағынаны тану: дүниежүзінің және Қазақстанның мәдени –тарихи аймақтарын анықтайды Топтық жұмыс: 1-топ: Дін 2-топ: Дүние жүзілік діндер 3-топ: Діни бірлестіктер Сұрақ:
Жұптық жұмыс:Қазақстанның жеті кереметін сипаттайды.Кестені дәптерге толтырады.
Жеке жұмыс: Өз өлкелерінің табиғи кереметтері туралы эссе жазады. | Топта жұмыс жасайды Қазақстанның кереметтерін анықтап, сипаттап кестеге түсіріңдер Эссе : «Өз өлкелеріңнің кереметтері» | Бағалау: Мадақтау Дескриптор:
Бағалау: «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» Дескриптор: -Қазақстанның кереметтерін атайды –Қазақстанның кереметтерінің ерекшелігін сипаттайды Бағалау: Өзара бағалау Дескриптор: -өз өлкелерінің кереметтерін анықтайды -ерекшелігін жазады Бағалау: Мадақтау | Оқулық Оқулық | |||||||||||
Сабақтың соңы Қорытынды Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. | Қорытындылау, бекіту сұрақтары:
Рефлексия:
| Жаңа сабақ бойынша сұрақтарға жауап береді Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. | Бағалау: Мадақтау | Рефлексия парағы | |||||||||||
Үйге тапсырма | Параграфты оқу. Параграф соңындағы сұрақтарға жауап беру. |