Файл: 4 блім. Python тілінде алгоритмдерді программалау Педагогты атыжні.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 10.01.2024
Просмотров: 50
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді жоспары | ||||
Бөлім | 4 бөлім. Python тілінде алгоритмдерді программалау | |||
Педагогтың аты-жөні | Кеңесова А.Д., Нугыманова К.Б. | |||
Күні | | |||
Сынып 7 | Қатысушылар саны: | | Қатыспағандар саны: | |
Сабақтың тақырыбы: | Тармақталған алгоритмдерді программалау | |||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 7.3.2.1-Python программалау тілінде тармақталған алгоритмдерді жазу. | |||
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: | |||
Python программалау тілін біледі. | ||||
Оқушылардың басым бөлігі: | ||||
Python программалау тілінде программа құрады. | ||||
Кейбір оқушылар: | ||||
Python программалау тілінде тармақталған алгоритмдерді жазады. |
Бекітемін:
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт | Педагогтың әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы 3 мин 5 мин 10 мин | 1. Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. 3. Психологиялық тренинг. «Сөйлемді жалғастыр» Жақсы өмір – бұл...... Бақытты адам – ол....... Мен адамдардың ....... жоғары бағалаймын. Менің өмірімнің маңызы мынада..... Менің өмірім – ол ... Менің көңіл-күйім көбінесе ... Менде нашар көңіл-күй пайда болады, егер... Айналадағы әлем-ол... Менің достарыма деген қарым – қатынасым... Оқу мен үшін ол... Пікір алмасу.(Оқушыларға сөз беріледі) 4.Өткен тақырыпқа шолу. Quizizz бағдарламасымен оқушыларға өткен тақырыптан тест сұрақтары беріледі. Сол арқылы оқушылар бағаланады. 5.Жаңа тақырыпқа шолу. 6.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру | 1.Мұғаліммен амандасады. 2.Психологиялық ахуал қалыптастыру. 3.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 4.Тест сұрақтарына жауап береді. 5.Сабақтың мақсаттарымен танысады. | Топ-5 тұрған балалар бағаланады. (3-балл) | Компьютер, https://quizizz.com/join/quiz/621e447c60d71d001dd938a9/start?studentShare=true |
Сабақтың ортасы | Бүгінгі сабақты түсіндіремін. Тармақталған алгоритмдер Программанын орындалу реті сызықтық болуы мүмкiн, яғни командалар басынан бастап аяғына дейiн, бiрiнен соң бiрi ретімен орындалады. Бұл жағдайда программа кодынын барлық жолы орындалады. | Пәнге қатысты лексика және терминологияныжұмыс дәптеріне жазады | | Оқулық, дәптер, презентация |
Сабақтың ортасы №1 тапсырма 7мин №2 тапсырма 8мин №3 тапсырма 7мин | Программада тармақталу орындалады, бұл программалау тiлiнiн маңызды құрылымы - шартты оператормен жүзеге асырылады. If құрылымы Python программалау тілінде шартты оператордың төмендегі құрылымы қолданылады: If логикалық_өрнек: 1-өрнек 2-өрнек ... « if » ағылшын тілінен аударғанда « егер » деген мағынаны білдіреді. If логикалық өрнек құрылымы – шартты оператордың басы, ал өрнектер орналасқан жолдар шартты оператордың денесі деп аталады. Шарты оператор денесі бір немесе бірнеше өрнектен тұруы немесе бос болуыда мүмкін. Практикалық жұмыс Тапсырма 1. Жеке жұмыс. 2-мысалды орындандар. Дескриптор. - Оқулықтағы 2- мысалды орындайды. - Python тілінде есептер шығаруды үйренеді. - Программа қолданушыдан екі сан енгізуді сұрап, оларды салыстыру керек. Егер олар тең болса, онда a=b логикалық өрнегі ақиқат екені туралы хабарлама шығару қажет. - үлгі бойынша есеп шығарады; - есептің нәтижесін шығарады. Тапсырма 2. Оқушыларға Learning apps бағдарламасымен тапсырма беріледі. Оқушыларға « БӘЙГЕ » ойынын ойнатамын. Дескриптор. - Learning apps бағдарламасын ашады. - Бәйге ойынын ойнайды. -Python тіліне байланысты тест сұрақтарына жауап береді. Тапсырма 3. Бекіту тапсырмасы Дескриптор: - Python программалау тіліндегі сызықтық және тармақталған алгоитмдерді салыстырыңдар. - Кестені толтырыңдар. | Пәнге қатысты лексика және терминологияныжұмыс дәптеріне жазады Оқушылар тәжірибелік жұмысты дескриптор бойынша компьютерде орындайды Learning apps бағдарламасымен тапсырма орындайды Оқушылар тәжірибелік жұмысты дәптерлеріне орындайды. | Алғашқы болған 5 оқушы-(5 балл) Қалған оқушыларға-(3 балл) Алғашқы болған 5 оқушы-(5 балл) Қалған оқушыларға-(3 балл) Алғашқы болған 5 оқушы-(5 балл) Қалған оқушыларға-(3 балл) | Оқулық\ дәптер Оқулық /компьютер Компьютер\ https://learningapps.org/watch?v=pd3p9ksyt22 Оқулық /компьютер |
Сабақтың соңы 3мин | Қорытынды. «mentimeter.com» әдісі арқылы кері байланыс алу | Қорытынды жасайды. | Оқушылардың баллдары есептеліп, бағаланады. | https://www.menti.com/alx83qsxho63 |
Үй тапсырмасы 2мин | 1. Оқулық бойынша үй тапсырмасын орындау 2. Оқулық бойынша анықтамаларды дәптерге жазу 3. Оқулықтағы 154 – беттегі A, B, C, деңгейлерің орындау. | Үй жұмысын орындайды. | | Оқулық /компьютер |