Файл: Мені отбасым жне достарым.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 10.01.2024

Просмотров: 20

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Білім беру ұйымының атауы




Пәні:

Дүниетану

Бөлім:

Менің отбасым және достарым

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сынып:

1 сынып




Сабақтың тақырыбы:

9 сабақ. Менің отбасым

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

1.1.1.1 түрлі дереккөздерді зерттей отырып, «отбасы» ұғымын түсіну және мәнін түсіндіру;

1.1.1.2 отбасындағы өзге мүшелерге қатысты өзінің туыстық байланыстар жүйесіндегі орнын анықтау

Сабақтың мақсаты

Отбасы деген не екенін білетін болады

Өз отбасың туралы айтып беруді үйренесің

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут

Өткенді пысықтау

5 минут

Сабақ

тың ортасы

20 минут

Сергіту сәті

2 минут
Сабақты қорыту

8минут

Кері байланыс

5 минут

Сабаққа дайындық жасау

Психологиялық ахуалды жақсарту

Мұғалім жұмбақ шешуді ұйымдастырады:

Әке-шешем,

Ата-әжем, бауырым, Бәрі бірге

Білдіреді бір ұғым. (отбасы)

– Бұл сабақта біз отбасы туралы айтатын боламыз.
Өткенді пысықтау

Мектепке баратын жол туралы білімдерін пысықтайды

Суреттерді бояңдар

. Сұрақтар бойынша талқылаулар:

–Жол қозғалысына қатысатындар кімдер?

–Жолда қандай ережелерді сақтайсың?

–Жолда кездесетін қауіптен қалай сақтану керек?

Тақырыпты ашу

«Миға шабуыл» әдісі

–Біз бірнеше сабақ барысында «Мен және менің отбасым» бөлімін оқып, зерттейтін боламыз.

–Балалар, ойланайық, отбасы деген не? («миға шабуыл»).


«Отбасы деген не?» бейнематериалын тамашалау
Жаңа тақырып

ФС тапсырмасы

Мұғалім оқулықпен жұмыс

ұйымдастырады. Мәтінді мұғалімнің оқуы. Оқулықтағы сұрақтар бойынша талдау жасау.

Мұғалім оқулық бойынша әңгіме өткізеді:

–Өз отбасыларың туралы айтыңдар. Отбасында ең мейірімді, еркелететін кім? Саған неге олармен бірге болған жақсы? Әкең, анаң, әжең, атаң,

бауырларың, қарындастарың туралы айтуды ұмытпа.

Жұптық жұмыс

ЕБҚ және ЕҚБ

– Балалар, өз отбасыларыңның өмірінде болған қызықты жағдайлар туралы айтып беріңдер

–Досыңның әңгімелерін тыңдау қызықты болды ма? Бір-біріміздің отбасыларымыз туралы бір сабақтың ішінде көп біле аламыз ба?

В. Ожеговтың отбасы туралы онлайн түсіндірме сөздігі

https://slovarozhegova.ru/word.php?wordi d=28436)
Зерттеу тапсырмасы:

Анаң мен әкеңнен қалай оқығандығы, отбасындағы үлкендер мен кішкентайларға қалай көмектескендері туралы сұрап білу. Өз отбасыңның тарихы туралы білу, сурет альбомын зерттеу. Өз отбасың туралы әңгіме құрастыру.

Дәптермен жұмыс жасайды





Өз отбасы туралы айтады


Сұрақтарға жауап береді

Өз ойларын айтады

Оқулықтағы сұрақтар бойынша талдау жасайды.

Өз отбасылары туралы айтады

Тапсырманы орындайды

Материалмен танысады, көреді

Өзінің отбасы туралы әңгіме құрастырады.
Оқушы дәптеріндегі В. 2. тапсырманы орындайды


Кері байланыс жасайды



Мақтап, мадақтап отыру


Дескриптор.

Өзінің мектепке/үйге қарай жолындағы

қауіпті таңдады. Таңдап алған суретті бояды.



Дескриптор:

Отбасы туралы біледі

Өз отбасы туралы айта алды



Дескриптор

Өз отбасының мүшелерін атады.

Отбасы мүшелерін түгелдеп, оар туралы айтты


Дескриптор

Туыстық байланыс жүйесіндегі өз орнын анықтайды.

Өз рөліне қатысты ойын айта алды




Дескриптор

Өз отбасының мүшелерін атады.

Отбасы мүшелерінің әрқайсысының суреттерін жеке

дөңгелек ішіне орналастырды.

Суреттердің аттарын немесе туыстық дәрежесін жазды

«Білім ағашы» әдісі



суреттер


Суреттер

https://psymod.ru/otn osheniya/semya/2338

-chto-takoe- semya.html Осы сілтеме

бойынша отбасы, оның түрлері, рөлі және т.б. білуге

болады.




оқулық


оқулық
Материал сілтемесі

https://slovarozhegova.ru/word.php?wordi d=28436)
оқулық

Алма

Жапырақ стикерлері


Ресурстар:

https://psymod.ru/otn osheniya/semya/2338

-chto-takoe- semya.html Осы сілтеме

бойынша отбасы, оның түрлері, рөлі және т.б. білуге

болады.

Материал сілтемесі
https://slovarozhegova.ru/word.php?wordi d=28436