Файл: Директорды оу ісі жніндегі орынбасары Малгаждарова Г. А. Тоас батыр атындаы орта мектебі кмм.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 10.01.2024

Просмотров: 32

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Бекітемін:

Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары Малгаждарова Г. А.

«Тоғас батыр атындағы орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім

Адамгершілік-асыл қасиет




Сабақтың тттақырыбы:

Марат Қабанбаев «Бауыр» әңгімесі. Шынайы өмір.

Сынып: 5 «А»

Мұғалімнің аты-жөні: Кагазова Жамал Амантаевна

Күні:

Қатысқандар: 12

Қатыспағандар:

Оқу мақсаттары

5А/И 1 Әдеби шығармадағы екі нәрсені салыстыра суреттеулер мен қарама-қарсы суреттеулерді табу

5 Б/С 3 Шығармадағы кейіпкерді өзіндік құндылығы тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу




Сабақтың мақсаты

Шығармадағы екі кейіпкердің ішкі жан әлемінде болып жатқан толқуларды түсіну арқылы қазақ ұғымындағы «бауыр» сөзінің қадір -қасиетін ұғынады, бауырмалдық қасиеті оянады

Балалар үйі, жетімдік көріністеріне деген көзқарастарын танытады . Сабақтың соңында кейіпкерді өзіндік құндылығы тұрғысынан бағалап эссе жазады.

















































Сабақтың кезеңі уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

5 минут

Сабақтың ортасы
5 минут


« Пазл » арқылы «Көктем» және «Наурыз» топтарға бөлу Ұрандар: Көктем күніндей көңілді болайық, шуақ шашайық

Наурызда көп мереке Әр үйге берсін береке

Психологиялық жағымды көңіл күй туғызу Гүл сыртында жазылған ұран арқылы Сабақтың сәтті өтуіне тілектестік білдіру
Бағалау парағын тарату

Топ басшысын сайлау

Үй тапсырмасын тексеру кезеңі Сәйкестендіру

Басталуы

Манаптың көңіл күйінің бұзылуы (шарықтау шегі)

Дамуы

Манаптың кетпек болып қоштасуы(соңы)

Шиеленісуі

Ағасының Қалиды іздеп келуі(басталуы)

Шарықтау шегі

Екеуінің алғаш жүздесуі(дамуы)

Шешімі

Қалиға сыйлық ұсынуы(шиеленісуі)

Әңгімемазмұнының сюжеттік –композициялық желісіне талдау жасау және үй тапсырмасын тексеру үшін сұрақтар сәйкестендіру стратегиясы арқылы жүзеге асырылады

Дескриптор

1 Оқиға желісіне сәйкестендіре алады

2 Сәйкестендіре алмайды
«Бұл жауабы болса, сұрағы қандай болады?» ойыны Жұптық жұмыс

Дескриптор

1 Дайын жауапқа қарап сұрағын қоя алады

2 Сұрақты қоя алмайды



Жауабы

Сұрағы

Аға




Әпке




Сіңілі




Іні




Бауыр




Қарындас




Қазақ ұғымындағы бауыр атауын білдіретін сөздер қандай? Кімдерді бауырлар дейміз? (Аға, әпке, іні, сіңлі, қарындас, бауыр) Басты ой ортадағы

шеңберге бауыр сөзін ашатын әр атау жазылған сайын осы сөздің мағынасын ашу Соңында Бауыр ұғымының құнды екенін оқушылармен бірге айту Сабақтың мақсатымен таныстыру және жаңа тақырыптың оқу мақсаттарына назар аударту




Оқушылар

стикерлерге жазылған номерлер арқылы топқа бөлінеді
Оқушылар сұрақтарға сәйкес жауапты белгілеп постерді тақтада қорғайды

Жұп болып берілген дайын жауапқа қарап сұрақ дайындайды

Сабақтың оқу мақсатына назар аударады.


ҚБ Мұғалімнің бағалауы

ҚБ Жұп бі
рін бірі бағал
лайды



Стикерлер

Өткен тақырып мәтіні

Слайд

Жабық сұрақтар

Слайд



БАУЫР




Сабақтың ортасы

5 минут

Бір ашық сұрақ, бір жабық сұрақ қою кезеңі Екі топ бір- біріне қояды

Дескриптор
1 Ашық сұрақ пен жабық сұрақты ажырата лмайды, ашық сұрақ құрастыра алмайды

2 Ажыратады, қоя алады



Сұрақтар қояды


ҚБ Топ бірін бірі бағалайды


Слайд




Сабақтың ортасы 5-7 минут

Сабақ соңы


Екі топқа екі түрлі тапсырма:
1-топқа

Т кестесі



Ағасы Манап

Бауыры Қали
































Дескриптор:

1 Аға мен бауыр іс-әрекеті арқылы айырмашылығын ажыратады, көңіл күйін тап басып айтады

2 Ажырата алмайды, көңіл күйін тап басып айта алмайды


2-топқа

Венн диаграммасы




Дескриптор

1 Аға мен бауырдың іс-әрекетін ажыратады және ұқсастығын айтады

2 Айырмашылығын және ұқсастығын айта алмайды
Жазылым Эссе

Жазба жұмысының үлгісіне сай эссе жазу үшін тақырыптар:

Балалар үйінің немесе жетімдер санының көбеюіне кім кінәлі?

«Аға бордан, іні зордан» деген қазақ мақалымен келісесің бе?
Дескриптор:

Шығарма мазмұнына сай өзі таңдаған тақырыпта эссе жаза алады

Шығарма мазмұнына сай тақырыпты ашып жаза алмайды

Үйге тапсырма : Әңгімені өзің болсаң қалай аяқтар едің? Болашақта екі ағайынды кездессе, кездесу қалай болады де ойлайсың?


Топ оқушылары тапсырманы топ болып орындайды


Оқушылар эссе жазады.

ҚБ Топ басшыслары екінші топты бағалайды


ҚБ Топтар бірін-бірі бағалайды




Слайдпен жұмыс

Соңы

Рефлексия

3 минт

Кері байланыс ретінде Сабақ ұнады ма Не үшін ұнады? Сабақта не ұнамады Не ұнамады?

Оқушылар сабақтан алған әсерін стикерлерге жазып тақтаға іледі