ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 11.01.2024
Просмотров: 17
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
___________________________________________
(сабақтың тақырыбы)
Бөлім: | Өсу және даму | |
Педагогтің аты-жөні | Илембаева А.М | |
Күні: | 26.04.2021 | |
Сынып: 9 | Қатысушылар саны: 7 | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Құрсақта даму. Ұрықтық дамудың алғашқы кезеңдері. Ұрықтың қалыптасуы мен дамуы | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 9.2.3.1 ұрықтың дамуындағы плацентаның маңызын түсіндіру 9.2.3.2 эмбрион мен ұрықтың дамуын салыстыру | |
Сабақтың мақсаты |
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Сабақтың кезеңі | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||||||||
Басы 5 минутСаба | Сабақтың басы 5 мин | Ұйымдастыру Үй тапсырмасы «Ретін тап» әдісі (оқушыларға эмбриогенез сатыларының суреттері беріледі, осы суреттерді сәйкестендіріп ретімен орналастырады | -амандасады - суреттерді эмбриогенез сатылары бойынша ретімен орналастырады, эмбриогенез с сатыларына анықтама береді | Жұлдызшалар | карточкалар | ||||||||||||||||
Ортасы 5 минут 10 минут 5 минут 10 мин | Сабаұтың ортасы 5 мин 10 мин 6 мин 5 мин 6 мин | Оқушылардан «ұрықтану» терминіне анықтама беру сұралады. Зиготадан қалайша тірі ағза дамып шығады деп сұрайды. Мұғалім зиготаның түзілуі эмбриондық дамудың бастамасы екендігіне назар аудартады. Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады. Видео көрсетіледі «Эмбриондық даму кезеңдері» ЖЖ. Сабақ тақырыбын ашу 1-тапсырма «DEAL» әдісі ЖЖ
2-тапсырма ЖЖ (Ж) (Қ) Оқушыларға плацента арқылы өтетін, не өтпейтін заттардың атаулары бар карточкаларды іріктеуді ұсынылады Келесі заттардың атаулары бар карточкаларды алдын ала дайындаалады: микроағзалар, вирустар, липидтер, глюкоза, су, аминқышқылдары, аналық антиденелер, ұрық нәруыздары, оттек, көмірқышқыл газы, витаминдер, қоректік заттар, метаболизм өнімдері. 3-тапсырма Жеке жұмыс Веен диаграммасы
4-тапсырма: « Стикердегі диалог» әдісі немесе «Ассоциация» әдісі ЖЖ Жүкті әйел гигенасы на қойылатын талаптарды сипаттайды | Сұрақтарға жауап береді, пікір алмасады Видеоны назар қойып қарайды Жұппен берілген мәліметтерді ақпаратты түсінеді, талдайды, салыстырады, баяндайды Дескриптор
Ойларын стикерлерге жазып тақтаға іледі | Өзара бағалау Өзін-өзі бағалау Өзара бағалау Мұғалім мадақтауы | Презентация №1 Видео http://www.iref.kz/embrionnyi-damuyi-embrionnyi-damu-satyilaryi/ плакат стикерлер | ||||||||||||||||
Қорытынды | Соңы 3 мин | Оқушылар «инсерт» тәсілі арқылы тақырып бойынша ақпарат береді: «V» -бұрыннан білемін «+» жаңалық «-» ойладым «?» сұрағым бар | Оқушылар тақырып бойынша түйгенін айтады. | | стикер |