ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 11.01.2024
Просмотров: 18
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар Мектеп: 11.2В: Тіршілік химиясы Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Сынып: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |
Кәсіби даму мақсаты: | Мұғалімнің өзі жазады |
Сабақтың тақырыбы | АТФ энергия |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 11.5.1.31 АТФ гидролизінің құрылымы мен сызбасын құрайды |
Сабақтың мақсаттары | Блок-сызбаны пайдалана отырып, АТФ құрылымы мен гидролизін және оның қалайша энергия көзі болып табылатындығын сипаттау; |
Бағалау критерийлері | Оқушылар: АТФ құрылымын және гидролизін сипаттайды және оның қалайша энергия көзі болып табылатындығын түсіндіреді. |
Тілдік мақсаттар | Тақырыптық лексика мен терминология: Гидролиз, АТФ, АДП, гемоглобин, тотығу |
Құндылықтарды дарыту | Сабақ барысында білім құндылықтары:
көрсетілім жасау, жеке және сыныппен бірлесіп жұмыс жасау барысында орын алады. |
Пәнаралық байланыстар | АТФ негізгі биологиялық энергия жинақтау қызметін атқаруға фосфор қалдықтарының арасындағы химиялық байланысқа мүмкіндік жасайды. |
АКТ қолдану дағдылары | Youtube сайты қолданылады, презентация |
Бастапқы білім | 10.1С Химиялық байланыс 10.3D 2(II)топтың элементтері 10.3E Органикалық химияға кіріспе 11.2А Аминдер мен аминқышқылдары |
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||
Сабақтың басы 3 минут 2 минут | І. Ұйымдастыру сәті. Оқушылармен сәлемдесіп сабаққа деген назарын аударту. Ой қозғау. Мұғалім сұрақ төңірегінде әңгіме жүргізу. Сұрақ кез-келген биология пәнімен байланысты болуы мүмкін. Мысалы Биология пәнінен еске түсіріңіздерші, жасуша бөліну үшін не қажет? (Күтілетін жауап - энергия). Ал ағзада энергия қалай пайда болады? Жалпы ағзаның қозғалысы мен жұмысы қалай атқарылады? Сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады. Оқушылар дәптерлеріне жазып алады. | Презентация | |||
Сабақтың ортасы 7 минут 4 минут 10 минут 10 минут | ІІ. Жаңа тақырыпты оқушылар іздену арқылы оқып біледі. Мәтінмен жұмыс. Оқушыларға мәтінмен танысып кейін жұпта талқылау арқылы АТФ молекуласын блок-схема арқылы бейнелеуді сұрау. Оқушылар дәптерлеріне құрылысын түсіреді. Бағалау: мұғалім комменті арқылы Видео көрсетілімі арқылы АТФ гидролизінің жүруі мен оның маңызы оқушылармен талқыланады. Көрсетілім барысында сұрақтар туындаған жағдайда түсіндірме жүргізу. Дифференциация: Физиологиялық ерекшеліктері бойынша жүргізіледі. Сұрақты мұғалім күрделендіріп сұрау арқылы жүргізеді. Бағалау: мұғалім комменті арқылы III. Білімді бекіту Видеоға қатысты оқушыларға видеосұрақ тапсырмаларын тарату. Көрсетілім бойынша тапсырмадағы сұрақтарды орындау. Бағалау: жұптық тексеру. Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы. Алынған білімді тексеру мақсатында жүргізіледі. Жеке жұмыс түрінде болады. Бағалау: бағалау критерийі бойынша жүргізіледі. | Мәтінмен жұмыс https://www.youtube.com/watch?v=1zWDECL9xb0 Таратпа материал Қалыптасытрушы бағалау тапсырмасы | |||
Сабақтың соңы 4 минут | «Дөңгелек доп» көмегімен сабақта алған мәліметтер туралы бір-біріне сұрақ қою арқылы кілтті сөздердің оқушылардың естеріне қалғанына көз жеткізу. Мұғалім доптың көмегімен сұрақ қойып бастайды, оқушылар арықарай жалғастырады. | Доп | |||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||
Oқушылардың аудиалдық, визуалдық, кинестетиктік қажеттіліктері мен күрделілік деңгейі ескеріледі | Бағалау критерийлері бойынша; Кері байланыс беру арқылы | Кабинетті желдету | |||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімде сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||
| |||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет? 1: 2: |