Файл: Таырыбы Рационал тесіздіктерді шешу Кні,айы 10. 04 Малімні атыжні.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 12.01.2024

Просмотров: 103

Скачиваний: 2

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.




Тақырыбы

Рационал теңсіздіктерді шешу

Күні,айы: 10.04

Мұғалімнің аты-жөні: Шонаева К.К




Сабаққа қатысқан оқушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

8.2.2.9

рационал теңсіздіктерді шешу;

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар Рационал теңсіздіктерді аралықтар тәсілімен шешуді пайдаланып, есептер шығаруды үйренеді;

Көптеген оқушылар

Рационал теңсіздіктерді аралықтар тәсілімен шешуді түсінедіру;
Кейбір оқушылар

Тапсырмалар бойынша атқарушы ұғымын меңгерте отырып тапсырмаларды орындауда машықтандыру

Ойлау және есте сақтау қабілеттерін арттыру, танымын және пәнге деген қызығушылығын дамыту




Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Тапсырма

Сұрақтар

Рационал теңсіздік дегеніміз не? Рационал теңсіздік дегеніміз не? Рационал теңсіздік дегеніміз не? Рационал теңсіздік дегеніміз не? Рационал теңсіздік дегеніміз не? Рационал теңсіздік дегеніміз не? Рационал теңсіздік дегеніміз не? Рационал теңсіздік дегеніміз не? Рационал теңсіздік дегеніміз не? Рационал теңсіздік дегеніміз не? Рационал теңсіздік дегеніміз не? Рационал теңсіздік дегеніміз не? Рационал теңсіздік дегеніміз не? Рационал теңсіздік дегеніміз не? Рационал теңсіздік дегеніміз не? Рационал теңсіздік дегеніміз не?Рационал теңсіздік

дегеніміз не?

Рационал теңсіздіктерді

шешуде қандай амалдар қолданылады?


Теңсіздіктерді шешіңдер:

1) (х-1)(х+1)

2) х2(х-1)(х+2)

3) –х2+5х+6

Квадрат теңсіздік пен рационал теңсіздіктің айырмашылығын жазып көрсет.
f(х)= ; g(х)=

теңдеулерінен рационал теңсіздік құрастырып, ықшамдаңыз.


Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.




Сабақтың ортасы

2-мысал. теңсіздігінің анықталу облысы х болады.

түрінде жазамыз. х2+2х+4=(х+1)2+3>0 болғандықтан, бұл квадрат үшмүше теңсіздік таңбасына әсер етпейді. Сондықтан берілген теңсіздік

теңсіздігімен мәндес. Онда х=-1, х=0, х=1, х=2 нүктелері осы сан осін 5 бөлікке бөледі.

Жауабы: х



Кім жылдам?» әдісі арқылы топтық жұмыс жүргізу.

1-топ: №1есеп (жұп нұсқалары)

2) х(7-х)>0

4) х2(3-х)(х+1)

6) 3х2-7х+2<0

2-топ: №2 есеп (жұп нұсқалары)

2) <0

4)

3-топ: №3 есеп (жұп нұсқалары)

2) >0

4) <1

4-топ: №4 есеп (жұп нұсқалары)

2) , 4) >3 есептері шығарылады.
Бақылау парағының А және В парағы арқылы бағалау жүргізіледі.


Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.

Оқулық

Аудидиск:

1.4.1; 1.4.4;

Жұмыс дәптері

Сабақтың соңы

Соңында есептің дұрыс жауабы интерактивті тақтада көрсетіледі. (8-стратегия Түзетулерді орындау»)


1-топ: №5 есептің (жұп нұсқалары) жауаптары:

2) (0;7)

4) (-

6)

2-топ: №7 есептің (жұп нұсқалары) жауаптары:

2) (-

4) (-

3-топ: №8 есептің (жұп нұсқалары) жауаптары:

2)

4) (-4;3)

4-топ: №9 есептің (жұп нұсқалары) жауаптары:

2) 4) (0;6)

Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.







Мұғалімнің аты-жөні:

Шонаева К.К

Пән/Сынып:

7 сынып

Күні:

10.04.23.

Тарау немесе бөлім атауы:

Алгебралық бөлшектер

Сабақтың тақырыбы:

Алгебралық бөлшек және оның негізгі қасиеті

Оқу мақсаты:

7.2.1.17

алгебралық бөлшектегі айнымалылардың мүмкін мәндер жиынын табу;

Бағалау критериі:

  • Алгебралық бөлшек және оның негізгі қасиеті ережесін біледі

  • Мәтінді есептерді шешуде ережені қолдана алады

Саралап оқыту тапсырмалары

Ұжымдық жұмыс

Жаңа тақырыптың түсіндірілуі

Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру;

Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату

Бірлескен жұмыс (1,2 тапсырма)

Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету

Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату;

Тапсырмалардың жауаптарын жазу.

Жеке жұмыс

Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы

Уақыты

Кезең дері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

3 минут


Ұйым

дас тыру

Сәлеметсіздерме!

Бүгін, Алгебралық бөлшек және оның негізгі қасиеті тақырыбын қарастырамыз. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:

  • Алгебралық бөлшек және оның негізгі қасиеті ережесін біледі

  • Мәтінді есептерді шешуде ережені қолдана алады

  • Үй тапсырмасын тексеру. Қайталау сұрақтары

«Түрткі болу» сұрақтары:

Алгебралық бөлшек деген не?

Алгебралық бөлшектің мәні деген не?

Бөлшекті қысқарту деген не?

Бөлшектің негізгі қандай қасиеті бар?

Алгебралық бөлшектің жай бөлшектен қандай айырмашылығы бар?

Алгебралық бөлшектерді қысқартуға бола ма және қандай жолдарын білесіз?

Көпмүшені көбейткіштерге жіктеу дегеніміз не?

  • Көпмүшені көбейткіштерге қалай жіктеуге болады?

Амандасады, сабаққа

дайындалады.
Сұрақтарға жауап береді



«Бағдаршам»  арқылы қалыптастыру шы бағалау

Whatsapp қолдану



8 мин

Жаңа сабақ.

Анықтама:

Айнымалының мүмкін мәндері- өрнектің мағынасы болатындай айнымалының мәндері. Ал өрнектің мағынасы болмайтын айнымалының мәндері  айнымалының мүмкін болмайтын мәндері деп аталады.

Мүмкін мәндер жиыны (ММЖ) деп белгілі өрнек үшін айнымалының мүмкін мәндерінің жиынын айтады.

Мысал 1. Алгебралық бөлшектің болғандағы мәнін табыңыздар:



Жауабы:

Мысал 2. Алгебралық бөлшектің болғандағы мәнін табыңыздар:



Жауабы:
Мысал 3. Алгебралық бөлшектің болғандағы мәнін табыңыздар:



Жауабы: шешімі жоқ
Оқушылардан мысалдардағы алгебралық өрнектердің мүмкін болатын мәндерін анықтауды сұрау қажет.

Анықтама енгізілгеннен кейін оқушылардан алгебралық бөлшектердің негізгі қасиетін жай бөлшектердің негізгі қасиеті арқылы тұжырымдауды сұралады.



⠀⠀




«Бағдаршам»  арқылы қалыптастыру шы бағалау

Интернет ресурстары

Жалпы білім беретін мектептің 7–сыныбына арналған оқулық.


20

минут


Бекіту тапсыр масы

Тапсырмалар. №1.

1.«Кім жылдам» ойыны.

























Жоғары денгейлі тапсырмалар

Теңдеуді шешіңдер:



x( ) (a+b)2

x(a-b)(a+b) (a+b)2

x

x , a

Бөлшекті қысқартыңыз

Оқулықтан №6.18, №6.19.


Оқушылар дескрипторға сәйкес тапсырмаларды орындайды.

Оқулықтан есептерді шығарады.



Дескриптор: Білім алушы

екі өрнектің қосындысы мен айырмасының квадратының формуласын пайдаланады;

өрнекті ықшамдайды;

ұқсас мүшелерді қысқартады;
Дескриптор: Білім алушы

өрнекті ықшамдайды;

ұқсас мүшелерді қысқартады;


Дескриптор:

- алгебралық бөлшектерді қысқарта алады.

Презентация Слайд

Интернет ресурстары

Жалпы білім беретін мектептің 7–сыныбына арналған оқулық.

Оқулық авторлары: Ә.Н.Шыныбеков, Д.Ә.Шыныбеков

Алматы «Атамұра» баспасы 2017 жыл

10 мин

Жеке жұмыс

Тест

Тапсырманы орындайды

Мониторинг




5 минут





Бүгінгі сабақта:

  • Алгебралық бөлшек және оның негізгі қасиеті ережесін біледі

  • Мәтінді есептерді шешуде ережені қолдана алады Кері байланыс.




Білемін

Білдім

Білгім келеді










Үй жұмысы. №6.20.

Тақырыпты меңгергенін анықтау



Кері байланыс

Whatsapp қолдану





Мұғалімнің аты-жөні:




Пән/Сынып:

5 сынып

Күні:

10.04.

Тарау немесе бөлім атауы:

5.4А Пайыз

Сабақтың тақырыбы:

Мәтінді есептерді шығару

Оқу мақсаты:

5.5.1.6 пайызға байланысты мәтінді есептерді шығару;

Бағалау критериі:

  1. Берілген санның пайызын табады;

  2. Берілген пайызы бойынша санды табады;

  3. Пайызға байланысты мәтін есептерді шығарады.




Саралап оқыту тапсырмалары

Ұжымдық жұмыс

Жаңа тақырыптың түсіндірілуі

Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру;

Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату

Бірлескен жұмыс (1,2 тапсырма)

Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету

Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату;

Тапсырмалардың жауаптарын жазу.

Жеке жұмыс

Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы

Уақыты

Кезең дері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

5 минут


Ұйым дастыру

Сәлеметсіздерме! Бүгін, Мәтінді есептерді шығару тақырыбын қарастырамыз. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:

-Берілген санның пайызын табады; -Берілген пайызы бойынша санды табады; -Пайызға байланысты мәтін есептерді шығарады.

Үй тапсырмасын тексеру. Логикалық есеп.

Өткен тақырыпты қайталау. Ауызша сұрау.

Өтілген материалдарды еске түсіру мақсатында «Ыстық орындық» әдісі арқылы шолу сұрақтары қойылады:

  • Бір пайыз деп нені айтады?

  • Берілген санның 1%-і қалай табылады?

  • Пайыз бөлшекпен қалай жазылады?

  • Бөлшек пайызбен қалай жазылады?

  • Берілген санның пайызы қалай табылады?

  • Пайызы бойынша сан қалай табылады?



Сабақ мақсатымен танысады.
Үй жұмысын айтады.

Сұрақтарға жауап береді



Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық.

Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов

Алматы «Атамұра» баспасы 2017 жыл

8 мин

Жаңа сабақ



Жас саңырауқұлақтың 90%-ы, ал кептірілген саңырауқұлақтың 12%-ы су. 22 кг жас саңырауқұлақтан неше кг кептірілген саңырауқұлақ алынады?

  1. 100%-90%=10%-ы жас саңырауқұлақтағы құрғақ зат

  2. 10%=0,1

22*0,1=2,2 (кг) – жас саңырауқұлақтағы құрғақ заттың массасы

  1. 100%-12%=88% кептіріоген саңырауқұлақтағы құрғақ зат

  2. 88%=0,88

2,2/0,88=2,5 (кг)

Ж:Кептірілген саңырауқұлақтың массасы 2,5 кг.




Сұрақтарға жауап береді
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады.





ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды.




Слайд


20 мин

Тапсырмалар.

1-тапсырма

Қоланың 10%- ы қалайы, қалғаны мыс. 28кг қоланың құрамында неше килограм мыс бар?

2-тапсырма.Процентін табыңдар:

1)30,57,125,200,250,310 сандарының 10%- ын;

2)16,24,72,96,114,400 сандарының 50%- ын;

3)28,36,68,100,232,360 сандарының 25%- ын.

3-тапсырма

Бағасы 3750 теңгелік зат бірінші ретте 14%-ке арзандады, екінші ретте соңғы бағасы 8%-ке қымбаттады. Заттың соңғы бағасы қанша теңге болды?

1-топ. Банк өз салымшыларына салымның жылдық өсімі 10 % болатына уәде берді. Бір жылдан кейін осы банке 4500 теңге салған салымшы қанша ақша алады?

Ш: 1) 4500*10%=450 (тг) – жылдық өсім

2) 4500+450=4950 (тг)

Жауабы: Бір жылдан кейін 4950 тг болады.

2-топ

Банкке жылдық өсімі 7% -бен салынған ақша жылдың соңында 13375 теңгені құраса, бастапқыда салынған ақша қандай мөлшерде болған?

Ш: 1) Бастапқыда салынған ақшаның 100%+7%=107% -ы 13375 –ті құрайды.

2) 107% =1,07

3) 13375/1,07=12500 (тг) – салым мөлшері

Ж.Бастапқы салым мөлшері 12500 тг.

Сергіту сәті

Жай бөлшек

Ондық бөлшек

Пайыз





0,15










73%






30%













0,06








Тақырыпқа қатысты есептерді шығарады

ҚБ: Бағдаршам арқылы бағалайды.




Дескриптор: - берілген пайызы бойынша санды табады.
Дескриптор:

- Пайыз ережесін біледі.
Дескриптор: - берілген пайызы бойынша санды табады









Презентация

Интернет ресурстары

Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық.

Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов

Алматы «Атамұра» баспасы 2017 жыл


5 мин

Жеке жұмыс

Тапсырма.

Бөлшектер




0.09




0.6




0.8

1.7

Проценттер

7




35




72

80

170




Берілген есептерді шығарады.


Дескриптор:

- Пайыз ережесін біледі.





2 минут



Соңы

Бүгінгі сабақта: -Берілген санның пайызын табады; -Берілген пайызы бойынша санды табады; -Пайызға байланысты мәтін есептерді шығарады

  • Рефлексия: 

Берілген рефлексивті сөздердің бастамасын таңдай отырып, шеңбер бойымен өздерінің ойын бір сөйлеммен жеткізеді.

Бүгін мен ................ білдім

Маған ........ қызықты болды

Маған ..................... қиын болды

Мен ......... тапсырманы орындадым

Мен .................................... түсіндім

  • Үйге тапсырма.

№1. 1метрдің 7%-і неше сантиметр?  1 центрдің 15 %-і неше килограмм?  1 килограмның 3 %-і неше грамм?

№2. 1метрдің 40%-і неше сантиметр?  1 центрдің 75 %-і неше килограмм?  1 килограмның 10%-і неше грамм?


Тақырыпты меңгергенін анықтау





Кері байланыс




Презентация









Раздел:

9.3А. Тригонометрия

ФИО педагога:




Дата:

10.04

Класс: 9

Количество присутствующих:

Количество отсутствующих:




Тема урока:

Тождественные преобразования тригонометрических выражений.

Раздел:

9.3А Тригонометрия

Цели обучения в соответствии
с учебной программой

9.2.4.8 выполнять тождественные преобразования тригонометрических выражений;

Цели урока

Учащиеся научатся применять тригонометрические формулы и выполнять тригонометрические преобразования.

Критерии успеха

Учащийся достиг цели обучения, если

-Применяя тригонометрические формулы, выполняет тригонометрические преобразования

-Может показать тождественность тригонометрических преобразований

Ход урока

Этап урока/ Время

Действия педагога

Действия ученика

Оценивание

Ресурсы

Начало урока


  1. Организационный момент

Приветствие учащихся, проверка готовности к уроку, мотивация учащихся, объявление плана урока.

Цель: Определение темы и цели урока, определение «зоны ближайшего развития»

Проверка домашнего задания, указания на задачи, вызвавшие затруднения, делать своевременную обратную связь.

  1. Актуализация знаний учащихся

Задание 1. Проверка знания формул двойного угла и половинного угла.

Проведите соответствия

1




А

2




В

3




С

4




D

5




E

6




F

7




J

8




H

9




I

Ответы: 1-В, 2- J, 3-Н, 4- I, 5-Е, 6- D, 7- А, 8- F, 9-С.

Ошибки разбираются.

Итак:

Тождественные преобразования тригонометрических выражений опираются на следующие основные формулы:

Формулы приведения.

Формулы для тригонометрических функций одного и того же аргумента.

Формулы сложения аргументов.

Формулы двойного угла. Формулы половинного аргумента.

Формулы преобразования суммы(разности) тригонометрических функций в произведение. Формулы преобразования произведения тригонометрических функций в сумму( разность).


Учащийся проверяют домашнее задание

Учащийся устно

устанавливает соответствие

Слушает учителя



Самопроверка

ОУ


Презентация
https://www.youtube.com/watch?v=oFSkLX4dOvs

https://www.youtube.com/watch?v=OVDT7lwrUBc


Середина урока



III . Применение тригонометрических формул к преобразованию выражений.

Преобразуйте:

  1. ;

  2. ;

  3. ;



  4. ;

  5. .

Ответы: 1) 1; 2) 2; 3) 1; 4) 0; 5) ; 6) .

Докажите тождество.

1)

2)

3)

4)
Дескриптор: Учащийся

-применяет формулы сокращенного умножения;

- применяет формулы сложения углов и половинного аргумента;

-применяет формулы приведения;

- применяет формулы сложения;

-применяет основные формулы тригонометрии;

- приводит к общему знаменателю и преобразовывает

-доказывает тождества.



Ведет конспект урока


Учащийся работает над преобразованием выражения в группе



Взаимооценивание
Чётные члены меняются решениями с нечетными и проверяют решения и пишут комментарии Потом работы возвращаются и разбираются замечания. Учитель контролирует процесс и делает необходимые подсказки в сложных ситуациях, а также оценивает прогресс.


Приложение 1

Д/З













Конец урока



Подведение итогов урока. Ученики в ходе фронтальной беседы задают уточняющие вопросы, формулируют трудности в достижении цели.

Рефлексия

В конце урока учащиеся проводят рефлексию:

- что узнал, чему научился

- что осталось непонятным

- над чем необходимо работать

Учащиеся оценивают свою работу и работу своих одноклассников по критериям


Учащийся отвечает на вопросы




Презентация


Сабақтың тақырыбы: Туындының көмегімен функцияны зерттеу және графигін салу

Бөлім:

Туындының қолданылуы

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сыныбы: 10

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Туындының көмегімен функцияны зерттеу және графигін салу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

10.4.1.33 - туындының көмегімен функцияның қасиеттерін зерттеу және оның графигін салу.

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар үшін:

Білім алушылар туындының көмегімен функцияның қасиеттерін зерттейді.

Көпшілік оқушылар үшін:

Білім алушылар туындының көмегімен функцияның қасиеттерін зерттеп, оның графигімен танысады.

Кейбір оқушылар үшін:

Білім алушылар туындының көмегімен функцияның қасиеттерін зерттеп, оның графигін салады.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту.

5 мин.

(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:

1.Оқушылар- мен амандасу, түгендеу.

2.Ынтымақ-тастық атмосферасын қалыптастыру
1.Мұғалім оқушыларды түгендейді.

2.Амандасадыжәне тілектерін білдіреді.

1.Оқушылар мұғалім- мен амандасады.

2. Сабаққа дайындалады.
Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады.

Оқушылардың белсенділігі үшін «Жарайсың!», «Керемет!» деген сақтау сөздерімен бағалайды.
Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады.

Саралау: Бұл жерде саралаудың «Жіктеу» тәсілі көрінеді. Оқушылардың оқуға деген қызығушылығын арттыру мақсатында мүмкіндігінше оларға таңдау еркіндігі беріледі.

Оқулық, жұмыс дәптері

Кітап, дәптер, қалам суреттері бейнеленген қима қағаздар топтамасы

ДК экраны

Жаңа сабаққа кіріспе


(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері беріледі.

Сұрақтар:

1.Туындының көмегімен функцияны қалай зерттеуге болады?

Мысал келтіріңдер. 2.Туындының көмегімен функцияның графигін салуға болады ма?

1. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатыментаныстырады.

Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту.

Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік береді.

Саралау: Бұл жерде саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрінеді. Дұрыс мағынада жауап беруге бағыттау мақсатында кейбір оқушыларға ашық сұрақтар, ал кейбір көмек қажет ететін оқушыларға жетелеуші сұрақтар қойылады.

Дескриптор:

1. Әр оқушы өз ойымен бөліседі.

2. Өзгенің пікірін толықтырады.

Жалпы- 3 балл.

Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.

Сабақтың ортасы

Мағынаны ашу.

30 мин.

Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма береді

1.Оқулықты оқып танысып шығады.

2.Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады.

Тақырыпқа байланысты интернет көздерін пайдаланып есептерді шығару мүшелерімен танысады.

Слайд

ДК экраны




1- тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді.

1-тапсырма

y= f(x) функциясы графигінің координаталар осьтерімен қиылысу нүктелерінің координаталарын табады.

1)f(x)=7x²+x;

2)f(x)=-x⁴+64;

3)f(x)=-5x³-20x;

4)f(x)=-3x⁵-5x³

Дескриптор:

1.Координаталар осьтерімен қиылысу нүктелерін табады.

2.Жауабын анықтайды.

Жалпы - 4 балл.

ДК экраны

10-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері.

Слайд.




2- тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді.

2-тапсырма

y=f(x) функциясының экстремум нүктелерін табады.

1)f(x)=5sin8x-6;

2)f(x)=-3cos10x+1;

3)f(x)=2cos3x-1.


Дескриптор:

1.Есепті мұқият түсінеді.

2.Экстремум нүктелерін табады.

3.Жауабын анықтайды.

Жалпы - 3 балл.


ДК экраны

10-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері.

Слайд

Сабақтың соңы

Ой толғаныс.

Рефлексия

10 мин.

«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады.

Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды.

Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді.

Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.


Мұғалім оқушыларды «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Яғни «Дұрыс келісемін», «Толықтырамын, басқа көзқарасым бар», «Менің сұрағым бар». Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.





Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз?

Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


«Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу».
Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтиды.

«Мадақтау сөзі» әдісі

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын.

Осы сабақта қолданылатын

Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады.

Жалпы бағалау

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1:

2:

Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1:

2:

Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек?

1:

2: