ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 12.01.2024
Просмотров: 27
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Бөлім: | Мультимедиа (ортақ тақырыптары: "Дені саудың жаны сау") | |
Педагогтің Т.А.Ә. | Наметова Б.Б | |
Күні: | | |
Сынып:2 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Дыбыс жазу және ойнату | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 2.2.4.2 дыбыстық файлдарды өңдеу; | |
Сабақтың мақсаты | Дыбыс жазатын және ойнататын программада дыбысты жазады. | |
Жазылған дыбысты қиып өңдеу қадамдарын жасайды. | ||
Дыбыс жазып,сақтау жолдарымен танысады. |
Сабақтың барысы | ||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
(5мин) Басы | Ұйымдастыру кезеңі 1.Оқушылармен сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгелдеу. «Жасырын фигура» әдісі арқылы психологиялық жағымды ахуал туғызамын. Өткен тақырыпты еске түсіру мақсатында «Батырмалар атауы» әдісін қолдану. | Оқушылар «Жасырын фигура» әдісі арқылы жасырынған фигураны табу арқылы назарларын сабаққа аударады. Өткен сабақты еске түсіру үшін тақтада берілген батырмалардың атауларын атап шығады. | | 1слайд 2слайд |
Ортасы (10мин) (3мин) (8мин) (8мин) | Жаңа сабақты түсіндіру «Әңгімелесу» әдісі арқылы слайдтағы материалдарды талқылап, түсінеді. ҚБ тапсырмасы 1тапсырма WavePad-та микрофонмен төрт сөйлемді дыбыс файлна жазып, Денсаулық.wav атымен сақта. Адамның ең үлкен байлығы – денсаулығы. Денсаулығым жақсы болсын десең, тазалық сақта. Күнде таңертең жаттығу жаса. Шынықсаң шымыр боласың (4 сөйлем) Дыбыс файлының 2 және 3-сөйлемдері айтылған бөлігінен жаңа файл құр. Ол үшін:
Дескриптор: -WavePad программасын көшіру өңдеу қадамдарын жасайды -Дыбыс жазады -Дыбысты сақтайды 2тапсырма. Функционалдық сауаттылықты дамытуға арналған тапсырма Дескриптор: -Жанды дауысты сипаттайды -Өңделген дыбыстың айырмашылығын айтады ЕББҚ ететін оқушыға арналған тапсырма
Дескриптор: -Қадамдарды ретімен орындайды. | Жаңа сабақты сөйлеу дағдыларын дамыту мақсатында слайдтағы материалдарға өз пікірлерін білдіріп, тақырыпты түсінеді. Оқушылар компьютерге отырып, практикалық тапсырма орындайды. Берілген тапсырманы өз дыбысымен жазып, сақтау жолдарын үйренеді. Оқушылардың компьютерлік сауаттылығы артады ЕББҚ ететін оқушы берілген тапсырманы суретке қарай отырып, ретімен жауап береді. | Дескриптор негізінде бағаланады Дескриптор негізінде бағаланады Дескриптор негізінде бағаланады | 4слайд 5слайд 6слайд 7слайд 8слайд |
Соңы (4мин) (1мин) (2мин) | Сөйлеу қабілетін дамыту мақсатында “Бала сұрағы әдісі” арқылы сабақты бекітемін.
Үй тапсырмасы Тыңдау, жазу, өңдеу әрекеттерінің бір-бірінен айырмашылықтарын жазып келіңіз. | Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді. Үйге берілген тапсырманы дәптерлеріне жазып алады. Оқушылар сабақ басында тақырыпты қаншалықты түсінгендерін «Колонкалар» әдісі арқылы көрсетеді. | Стикерлер негізінде бағаланады. | 9слайд 10слайд 11слайд |