Файл: Сабаты таырыбы Кейіпкерлер галереясы.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 12.01.2024

Просмотров: 48

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Сабақтың тақырыбы: Кейіпкерлер галереясы

Бөлімі:

3-бөлім. Махаббат пен абырой

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сыныбы: 8

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Кейіпкерлер галереясы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

8.2.1.1 композицияны тұтастан бөлшеккке, бөлшектен тұтасқа қарай талдау;

8.1.1.1 әдеби шығарманың жанрына байланысты сюжеттік желілерін, эпилог, прологтарды анықтау;

Сабақтың мақсаты:


композицияны тұтастан бөлшеккке, бөлшектен тұтасқа қарай талдайды.

әдеби шығарманың жанрына байланысты сюжеттік желілерін, эпилог, прологтарды анықтайды.


Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
5 мин.


Ұйымдастыру кезеңі:

Ширату. «Даналық бұрышы»
Тапсырма сипаттамасы: сыныптың қабырғаларына драма идеясын түсіндіре түсетін ана туралы фразалар  ілінеді. 
Сынып қабырғасындағы фразаларды оқу, танысу жайында, дәптерге түртіп алуға нұсқау береді. Қалаған бір фразаның қасында тұрып, ой тарату керектігіне нұсқау береді.
Қабырғадағы фразалар: 
-Менің тірлігім – үмітімде. Үмітім өз қолымда емес. (Ғ. Мүсірепов)
-Дүниеде ана махаббатынан қасиетті нәрсе жоқ. Оның алдында адамды ынтықтырушы өзге дүниелер әлсіз келеді. (В.Г. Белинский)
-Нәзіктік атаулының жиынтығы – ананың алақаны, сондықтан да ол – сәби үшін ең жылы ұя. (В. Гюго)



Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Мысалдар келтіреді.


Дескриптор:

-Өткен сабақты еске түсіріп, қайталайды.

Жалпы балл-2






ДК экран Сұрақтар


Сабақтың ортасы.

15 мин.


1- тапсырма

«Бірге ойланайық»
Тапсырма сипаттамасы: Оқушылар тыңдалым мәтінімен жұмыс жасап, төмендегі сұрақтарға жауап беру арқылы жұптық талқыда өз ойларын салады. 

Мәтінді тыңдап, үзіндінің шығарма композициясындағы орнын анықта.

2-тапсырма:

Авторлық ескертпелер (ремаркалар) тауып, олардың шығарма мазмұнын ашудағы қызметін анықта.



Тыңдалым:

Оқушылар тыңдалым мәтінімен жұмыс жасап,

ойларын ортаға салады. 

Жазылым:

Авторлық ескертпелер (ремаркалар) тауып, олардың шығарма мазмұнын ашудағы қызметін анықтайды.

Дескриптор:

Жалпы балл-4

Берілген сұрақтарды талқыға салады

Дескриптор:

Жалпы балл- 2

-Ескертпелер табады

-шығарма мазмұнын ашудағы қызметін анықтайды.

ДК экран

жұмыс дәптерлері

Оқулық, жұмыс дәптерлері

Сабақтың соңы.

Синтез

«Ойлан, тап!» (сабақты бекіту)

10мин


Рефлекция

5мин

Бағалау


Үй тапсырмасы

«Еркін микрофон»  әдісі.

Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, пікірлерін, қаншалықты түсінікті болғанын сұрайды. Оқушыларға кері байланыс береді.

«Менің көңіл-күйім баспалдағы»

Баспалдақтар «Керемет!», «Өзіме сенімдімін!», «Жақсы», «Жаман емес», «Маған көмек керек!», «Білмеймін», «Нашар» деп аталады.

Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау


Пьесаның толық нұсқасын оқып, басты оқиғаларды тізбектеп жазу

Оқушылар сабақты қорытындылау мақсатында мұғалімге түсінбеген жағдайда сұрақтар қояды. Болжамдарын ұсынып, тұшымды ойларын жеткізеді.
Оқушылар стикерлерге өз есімдерін жазып (немесе смайликтің суретін салып) тақтада салынған баспалдақтардың біріне жабыстырады


Пьесаның толық нұсқасын оқып, басты оқиғаларды тізбектеп жазады

Дескриптор:
-Сабақты қорытындылау мақсатында сұрақтар қояды.

-Пікір алмасады.
Жалпы балл-2

«Жарайсың!» мадақтау сөзімен ынталандыру.

Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл