Файл: Таырыбы Электронды кестелерді элементтерін форматтау.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 12.01.2024
Просмотров: 86
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Тақырыбы: Электрондық кестелердің элементтерін форматтау | Мектеп: «Ә.Жанкелдин атындағы орта мектебі» КММ | |||||||
Күні: 21.11.2022 – 25.11.2022 | Мұғалімнің аты-жөні: Пернебек Н. | |||||||
7-сынып: | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||
Оқыту мақсаты | 7.2.2.2.Электрондық кесте элементтерін пішімдеу (форматтау) | |||||||
Сабақтың мақсаты | Ұяшықтарды форматтаудың қарапайым түрлерін біледі. Электронды кестелердің элементтерін форматтайды. | |||||||
Бағалау критерийлері | Электронды кесте элементтерін пішімдейді; Деректердің типін жіктейді; Өз бетімен компьютерде есептеу жүргізе алады. Кестенің шекарасын, сызықтың мәнерін, түрін жуандығын, түсін, кестенің ішін құйып бояуды үйренеді. топта жұмыстанады, АКТ ақпаратын тиімді түрде өңдеп, жеткізе алады, өзін –өзі бағалай біледі. Ақпараттық сауаттылығы артады. | |||||||
Тілдік мақсаттар | Пәндік лексика және терминология: Ұяшық, жол, баған, мәзір жолы, қалып жолы, пішімдеу мәтін. Ячейка, строка, столбец, строка меню, строка состояния, форматирование текста. Cell, row, column, menu bar, status bar, text formatting. | |||||||
Диалог/жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы Талқылау: Ұяшықтарды форматтау бөлімінің қызметін талқылау. | ||||||||
Жазу: Форматтау бөлімін оқушы дəптеріне жазу | ||||||||
Құндылықтарға баулу |
| |||||||
Пәнаралық байланыстар | Математика, ағылшын, орыс тілі | |||||||
Алдын ала білім | Электрондық кестелер туралы бастапқы білім. | |||||||
Сабақ барысы | ||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||
Сабақтың басы 2 минут 3 минут 5 минут | Ұйымдастыру Good afternoon! (қайырлы күн) Who is on doty today? (кім кезекші) Who is absent today? (бүгін кім жоқ?) Sit down, please. (отырыңыз, өтінемін) Let’s start our lesson (сабақты бастайық) Get into grups (топқа бөлінейік) Жаңа топ құру Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Гүлмен тілек» be active!-белсенді бол-будь активным! Teke a good mark!-жақсы баға ал-получай хорошую оценку Good luck!-сәттілік-удачи! (сергіту және топқа біріктіру) Тыңдау дағдыларын дамыту, сондай-ақ оқушыларды қатыстыру арқылы барлығын теңестіру, жағымды ахуал қалыптастыру. Оқушыны бір-біріне үш тілде тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. Оқушылар арнайы дайындалып келген гүлді бір-біріне беру арқылы тілек тілейді және айтқан тілдері (қазақ, орыс, ағылшын) бойынша топқа біріктіріледі. Үй тапсырмасын сұрау Сұрақ-жауап
Топтық жұмыс Өткен тақырып бойынша топтасып жұмыс жасау
| «Гүлмен тілек» сергіту жаттығуы. слайд А3, А4 қағаздар | ||||||
Сабақтың ортасы 1 минут 6 минут 6 минут 13 минут | Миға шабуыл Пішімдеу деген не? Пішімдеуді қандай кезде қолданамыз? | Оқулық, дәптер | ||||||
Интербелсенді тақта арқылы https://bilimland.kz/kk/courses/informatika-kk/8-synyp/lesson/ehlektrondyq-kestedegi-sandyq-formatсілтемесінен сабақты оқушыларға көрсету. Қиып алу-вырезать-cut Көшіру-копировать-copy Қою-вставить-insert Сан-число-number Туралау (теңестіру)-выравнивание-alignment Қаріп-шрифт-typeface Шегара, жиек- граница- line Құйып бояу- заливка- filling Қорғау-защита-protection Ұяшықты пішімдеу-формат ячейка-the format of the cell Топтық жұмыс Үш қадамды сұхбат әдісі 1-топ. Электрондық кесте элементтерін пішімдеу 2-топ. Ұяшықтарды форматтау терезесінің құрылысы 3-топ. Ұяшықтағы деректерді редакциялау Жұптық жұмыс (қосымша тапсырма) Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары. | Видео материал слайд А3, А4 қағаздар Таратпа тапсырмалар | |||||||
Кестеде қай элементті құрайды.
| | |||||||
| Компьютер, оқулық | |||||||
Сабақтың соңы 2 минут 1 минут 1 минут | Рефлексия Оқушылар төмендегі сұрақтарға жауап беру керек: -Сабақ барысындағы көңіл-күйіңіз қандай болды? Неліктен? - Бүгін не білдіңіз? Сіз үшін не жаңалық болды? - Сабаққа қатысуыңызды қалай бағалайсыз? - Сабақта қандай қиындықтар туындады? - Сабақ аяғындағы көңіл-күйіңіз қандай болды? Неліктен? | | ||||||
Бағалау Оқушылардың сабаққа қатысына байланысты смайликтер арқылы бағалау | Смайликтер | |||||||
Оқулықтағы тапсырманы орындау. 3.15-суреттегі ұяшықтарға төмендегідей өзгерістер жасап, 3.16-суреттегіні алыңдар. А) деректер жазылған ұяшықтарға шегара қою. Ə) А1:С1 ұяшықтар аралығын 45 градусқа бұру. | Оқушы дəптері | |||||||
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? | Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||||||
Сабақ бойынша рефлексия | ||||||||
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары шынайы болды ма? Барлық оқушылар ОМ-на жетті мен? Егер жетпесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай шегінулер болды және неліктен? | Осы тарауды сабақ туралы ойлау үшін пайдаланыңыз. Сіздің сабағыңыз туралы ең маңызды сұрақтарға сол бағанда жауап беріңіз. | |||||||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді (оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ кезінде мен сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет? |