ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 12.01.2024
Просмотров: 28
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бөлімі | VI бөлім. Роботтехника: «Билейтін робот» жобасы (ортақ тақырыптар: «Қоршаған орта», «Саяхат») |
Педагогтің аты-жөні | Шакиева А.С |
Күні | 14.04.2023 |
Сыныбы | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Жоба жасау алгоритмімен танысу |
Оқу бағдарламасына сəйкес оқу мақсаты | 2.4.1.3 мəселені шешу үшін алгоритм құрастыру; |
Сабақтың мақсаты | Жоба жасау алгоритмімен танысады. |
Бағалау крийтерийлері: | Алогритм құра алады. Роботтар түрін жіктейді. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/уақыты | Педагогтің іс- əрекеті | Оқушының іс-əрекеті | Бағалау | Ресурстар |
(Ұ) Ұйымдастырукезеңі (1-7мин.) | Сəлемдесу, оқушыларды түгендеу. І. Қызығушылықты ояту «Көңілкүйдіанықтау»ойыны Сабақ басында оқушылар бір параққа өзінің көңіл күйін келтіретін сурет (немесе смайлик) салады. Суретте олар адамның бет-əлпетін келтіруі керек (мəселен, күліп немесе езу тартып тұрған, қабағын түйіп тұрған, бейтарап т.б.). Олар суреттерін бір- біріне көрсетеді. Оларға сабақтың аяғына дейін көңіл күйлерін көтеру тапсырылады. Көңіл күйді табиғат құбылыстары арқылы да көрсетуге болады: жарқырап күн шығып тұр, аспанды бұлт торлаған, жаңбыр немесе қар жауып тұр т.с.с. /Бұл ойын оқушыларға психологиялық жағымды көңіл күй сыйлайды/. | |||
Топтастыру | Топтастыру.«Социометрия»əдісі Оқушыларды топқа бөлу үшін қолдануға болады. Қатысушылар көздерінің түстері, жұлдызнамалары, сүйікті түстері, тұрғылықты жерлері, аттарының бас əрпі т.с.с. арқылы бірін-бірі табады. Жүргізуші қандай белгі арқылы топқа бөлінетіндігін айтып отырады. Бұл əдіс сыныптастардың бір-бірін жақыннан тануына мүмкіндік туғызады. Нəтижесінде түстеріне қарай 3 топқа бірігеді. І топ: «Ақ түс» ІІ топ: «Қызыл түс» ІІІ топ: «Жасыл түс» |
(МК,Ұ)Ой қозғау. «Миғашабуыл»əдісі | Мұғалім өткен сабақ пен жаңа сабақты ұштастыру мақсатында оқушыларға сұрақтар қояды. –Қай тақырыпта жоба жұмысын орындағың келеді? –Құратын жобаң қандай қадамдардан тұрады? –Жобаны компьютерде рəсімдеу үшін нені білуіміз керек? |
| Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» əдісі бойынша бағалайды. Өте жақсы! Жақсы! Талпын! | | |
Жаңа сабаққадайындық | Жаңа сабаққа дайындық ретінде «Сұрақ-жауап» əдісін қолданып, талқылау жұмысын жүргізу. Қандай да болмасын ақпарат (мəлімет, проблема, сұрақ) туралы бар білгендерін жазбаша немесе ауызша жеткізеді. Ұжымдық талқылауда оқушыға сұрақ қою жəне проблеманы зерттеу арқылы ой-өрісін дамытады, ойын еркін жеткізеді. Пікірлерінің еркін айтылуы, ешқандай сынға ұшырамауы керек, қағазға түсіруге де, ауызша талқылау жұмысын жүргізуге де болады. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейінмұғалім интерактивті тақтадан сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалаукритерийлеріментаныстырады. | ||||
Сабақтыңортасы(31мин.) | ІІ. Мағынаны ашу (білімді өзектендіру үшін). Оқулықпенжұмыс:«Мəтінменжұмысістеу»əдісі Тапсырмалар:
| Интерактивті тақта | |||
| (Ж)1-тапсырма –Оқулықтағы суреттерде кім табиғатқа қамқорлық білдіруде, кім зиян келтіруде? 1.Табиғат пен қоршаған ортаны қорғаудың қарапайым ережесін құрастырыңдар (1-сурет). 2. Құрастырған ережелеріңді | Дескриптор
| Оқушылар бірін - бірі «Мадақтау сөз» əдісі бойынша бағалайды. Өте жақсы! Жақсы! Талпын! | Интерактивті тақта |
| мəтіндік редакторда теріп сақтаңдар. | | | |
| 2-тапсырмаЕрежені суретпен безендіру. Мəтіндік редакторға терген ережелеріңді суретпен безендір. Ережеге сəйкес келетін екі суретті интернеттен көшіріп қой. | Дескриптор
| Оқушылар бірін - бірі «Мадақтау сөз» əдісі бойынша бағалайды. Өте жақсы! Жақсы! Талпын! | Интерактивті тақта |
Сабақтың соңы(7мин.) Сабақтыбекіту. Рефлексия | ІІІ. Ой толғаныс. Рефлексия (Ө)«Көңілкүйбукеті»əдісі Оқушылар гүлдерді гүлсауытқа салады. Гүлсауыт суреті плакатқа салынған. Сабақ- тағы жұмысын бағалай отырып, əр оқушы аты жазылған стикер-гүлді сауытқа бекітуі қажет. Қызыл түс – проблемабар,көмекқажет. Сары түс – барлығытүсініктіемес. Жасыл түс – барлығыжақсы. Стикер түстері əртүрлі болуы мүмкін. Мақсаты: оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды; жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. | Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» əдісі бойынша бағалайды. Өте жақсы! Жақсы! Талпын! | |