ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 12.01.2024
Просмотров: 68
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
9-10-бөлімше: Баянауыл ұлттық саябағында | Мектеп: Мұқыр орта мектебі | ||||||||||||||||
Күні: 08.05 | Мұғалімнің аты-жөні:Шукиртаева Динара | ||||||||||||||||
Сынып: 11 | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | |||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: | 5.2.6.1 - тірек сөздерді дұрыс қолданып иллюстрацияларды сипаттау 5.3.5.1 - қосымша ақпарат көздерінен тақырыпқа байланысты мәліметтерді ала білу: | ||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары: (Бағалау критерийі) | Барлық білім алушылар орындай алады: Жаңа сөздерді қолданып, суреттерді пайдаланып сөйлем құрастырады; Қосымша ақпарат көздерінен тақырыпқа байланысты мәліметтерді алады; Білім алушылардың көпшілігі орындай алады: Тірек сөздерді, суреттерді қолдана отырып, иллюстрация жасап, қосымша деректерден Шайтанкөлге байланысты ақпараттарды алады; Кейбір білім алушылар орындай алады: тірек сөздерді дұрыс қолданып иллюстрацияларды сипаттайды; қосымша ақпарат көздерінен тақырыпқа байланысты мәліметтерді ала біледі. | ||||||||||||||||
Ойлау дағдыларының деңгейлері | Білу, түсіну, қолдану,жинақтау,бағалау | ||||||||||||||||
| Білім алушылар орындай алады: тірек сөздерді дұрыс қолданып иллюстрацияларды сипаттайды; қосымша ақпарат көздерінен тақырыпқа байланысты мәліметтерді ала біледі. | ||||||||||||||||
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Тау басы, жартас, қарағай, мөлдір, биіктік, жоңғар шабуылы, шайқасады,Құдай, сыйынады,қорғайтын, көз жасы; | |||||||||||||||||
Диалог құруға\ шығарма жазуға арналған пайдалы кеңестер: ... жауабы туралы не ойлайсың? ... сұраққа жауапты кеңейту үшін оны қалай дамытуға болады? | |||||||||||||||||
Талқылауға арналған сұрақтар: Таудың басында көлдің орналасуы мүмкін бе? Таудың басында орналасқан қандай тауларды білесің? | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Не себепті .... деп ойлайсың? Не себепті көл «Шайтанкөл» деп аталады? | |||||||||||||||||
Ишара: амандасу ( бас изеу), қол қимылдары | |||||||||||||||||
Алдыңғы оқу: | 5.3.6.1 5.4.2.1 | ||||||||||||||||
Жоспар | |||||||||||||||||
Жоспар- ланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресустар | |||||||||||||||
Басы 10 мин Мәтін алды жұмыс: | Ұ «Менің есімім» әдісі арқылы сыныпта жағымды атмосфера құру Ж «Қабырғадағы сұрақтар» әдісі Бағалау критерийі Өтілген тақырып көлемінде білім алушылардың білім деңгейін тексеру: 1-тапсырма Білімі алушылар назарына кір жаятын жіптерге сұрақтар ілінеді, сол сұрақтан әр оқушы үш сұрақ таңдап, жауап береді Қалыптастыруды бағалау: «Екі тілек, бір өсу нүктесі» әдісі арқылы; Кері байланыс: «Сұрақ-жауап» әдісі Т «Миға шабуыл» әдісі Бағалау критерийі. Тақырып бойынша білім деңгейін анықтау 2-тапсырма Білі алушылар назарына ребус ұсынылады. Ребусты шешіп, жетектеме сұрақтарға жауап береді. «Шайтанкөл» деген көлді естуің бар ма? Ол қайда орналасқан? Қалай ойлайсың, таудың басында көлдің орналасуы мүмкін бе? Дескриптор Ребусты шешеді; Сұраққа жауап береді Қалыптастырушы бағалау: «Қошемет сөздер» әдісі арқылы Кері байланыс: Мұғалім: « Тапсырма қиын болды ма? Әлде оңай ма? Неге?» сұрақтары арқылы бағалайды Жаңа сабақты жариялау, мақсаттарымен таныстыру Т «Лексикалық мағына» әдісі Бағалау критерийі: тірек сөздерді дұрыс қолданып иллюстрацияларды сипаттау | Кескінді карта, қорықтардың суреттері. Тірек сөздер, ақпарат (https:kk.m.wikipedia.org) | |||||||||||||||
Ортасы 20 мин Соңы 10 мин | 3-тапсырма Білім алушылар назарына графикалық органайзер ұсынылады, сол арқылы жаңа сөздерді дұрыс қолданып, тллюстрацияны сипаттап сөйлем құрастырады;
Дескриптор: Графикалық органайзерді толтырады; Тірек сөздермен иллюстрацияны сипаттайды; Қалыптастырушы бағалау: « Ең үздік жұмыс» Кері байланыс: «Пирамида рефлексиясы » әдісі. 1. Есіңде сақтайтын маңызды 1 нәрсе 2. Сіз білгіңіз келетін екі нәрсе 3. Мен үйренген 3 сөз 4. Мен білетін төрт сөз Т «БББ» әдісі бойынша Бағалау критерийі; қосымша ақпарат көздерінен тақырыпқа байланысты мәліметтерді ала білу 4-тапсырма: Білі алушылар назарына мәтінді оқып, ақпараттарды «БББ кестесіне» іріктеу ұсынылады Дескриптор: Мәтінді оқиды; Кесеге іріктейді; Қалыптастырушы бағалау: Т оқиға оптар бірін-бірі бағалайды. «Бір сөйлеммен барлығын айтып бер» әдісі арқылы Кері байланыс: «Дейін, кейін» әдісі
Рефлексия: «Көз, құлақ, жүрек» әдісі: Бүгін сабақта көзбен көріп не есімізде қалды? Құлақпен естіп не есімізде қалды? Жүрекпен сезініп не есімізде қалды? | | |||||||||||||||
Қосымша ақпарат | | ||||||||||||||||
Саралау- оқушыға Мейлінше қолдау Көрсетуді қалай жос парлайсыз?Қабілетті Оқушыға тапсырманы қалай түр лендіресіз? | | Пәнаралық байланыс- Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) | |||||||||||||||
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндет тері орын далды ма? Бүгін оқу шылар не үйренді? Сабақ қалай өтті? Қандай деңгейде өтті?Жоспар ланған сара лау жақсы іске асты ма?(тапсырмалар сәй кес болды ма?Уақытты қалай пайда ландым? Жоспарыма қандай өзге ріс енгіздім және неге? | Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||||||||||||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе ( оқыту мен оқуға қатысты) 1 2 Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді? ( оқыту мен оқуға байланысты) 1 2 Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? |