Файл: за мерзімді жоспарды тарауы 4с кбею Мектеп Т. Аманов атындаы 16 жалпы орта білім беретін мектеп.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 12.01.2024
Просмотров: 23
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 9.4С Көбею Мектеп: «Т.Аманов атындағы №16 жалпы орта білім беретін мектеп» КММ Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Аканова Маржан Муратовна Сынып: 9 сынып Қатысқандар: Қатыспағандар: | |
Сабақтың тақырыбы | Менструалдық цикл: менструалдық циклындағы эстроген мен прогестерон гормондарының маңызы |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 9.2.1.4 менструалдық цикл мен экстроген және прогестеронның маңызын сипаттау |
Сабақтың мақсаты |
|
Бағалау критерийі (Ойлау дағдылары:жоғары дағдылар) |
|
Тілдік мақсаттар | Пәнге қатысты лексика және терминология: Экстроген,прогестерон,овуляция,андрогендер,Лейдиг торшалары, Сертоли торшалары,эстрогендер,алъдостерон, изоандростерон, дегидроандростерон, тестостерон,эстрадиол, эстрон, эстриол, Оқытудың тілдік мақсаты: - Тыңдалым: Етеккір циклі туралы бейне ролик көріп тапсырмалар орындау барысында бір-бірінің пікірін тыңдау, - Оқылым: тәжірибелік тапсырмалар жасау барысында дереккөздер мен және оқулықпен жұмыс жасау барысында оқылым дағдысы дамиды. - Жазылым, айтылым дағдысы:эстроген/прогестерон деңгейлері арасындағы өзара қарым-қатынасты көрсететінін «Венн жүйесінде» және Менструация циклінің фазаларына талдау жасау арқылы жазылым, айтылым дағдысы дамиды. Диaлог құруға, жазылымға қажетті сөздер топтамасы: Аталық гормондарға ...жатады. Аналық гормондарға... жатады. Егер х деңгейі ұлғайса, жатыр төсемінің қалыңдығы… Жұмыртқа …күні босайды. Деңгейлері … болатын жағдайда жатыр төсемі бұзылады |
Құндылықтарға баулу | «Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының «Зайырлы қоғам және руханият» құндылығына сәйкес оқушылар топта бір-бірімен қарым-қатынас жасау арқылы, денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету дағдыларын қалыптастыру. |
Пəнаралық байланыс | Химия-гармондардан бөлінетін сұйықтықтардың құрамындаы элементтер |
Алдыңғы білім | 7.2.1.4 гүлді өсімдіктердегі қосарлы ұрықтанудың маңызын сипаттау 8.2.3.1 эмбрионалдық даму кезеңдерін сипаттау; |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | | | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 10 минут | І. Ұйымдастыру Сабақтың тақырыбын ашу мақсатында оқушыларды оқу мақсатымен, бағалау критерийімен таныстыру. Сабақты видео слайд арқылы түсіндіру | | | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 7 минут 10 минут 13 минут | 1-тапсырма « Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Эстроген және прогестерон қызметін сипаттап кестені толтыр
Дескриптор:
ҚБ «Пікір алмасу» 3-тапсырма (Жж) «Қадағалау» әдісі Менструация циклінің фазаларын сипаттау критерийлеріне қарай жүйелеп кестеге жаз
Дескриптор:
ҚБ «Пікір алмасу» | Маркер, плакат 9 сынып биология оқулығы Н.Г. Асанов А.Р. Соловьева, Б.Т. Ибраимова 230 беттегі кесте 9 сынып биология оқулығы Н.Г. Асанов А.Р. Соловьева, Б.Т. Ибраимова 230 беттегі кесте | | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | Оқушының рефлексиясы
| | | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау – Сізоқушылардыңматериалды игерудеңгейін қалай тексерудіжоспарлап отырсыз? | Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау | | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қабілеті төмен оқушылар «Әңгіме» әдісі арқылы постермен жұмыс жасағанда айтылым, оқылым, жазылым дағдылары қалыптасуына барынша қолдау көрсетемін. Қабілеті орта оқушыларға «Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі арқылы бейнежазбаны пайдалып, кестені толтыру барысында орташа қолдау көрсетемін. Қабілеті жоғары оқушыларға «Қадағалау» әдісі арқылы зертханалық жұмыс орындау барысында , білуге құмарлық, логикалық ойлау және шығармашылық сияқты дағдыларын барынша дамытамын. | | Оқушыларды салауатты өмір салтын ұстана отырып, тазалық ережелерін үздіксіз сақтап отыруға дағдыландыру Зертханалық жұмыс жүргізгенде қауіпсіздік ережелерді үнемі еске тусіріп тұру | | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма жəне неліктен? | | | | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| | | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге назар аудару қажет? | | |