Файл: Таырып Редактора кіріктірілген нысандар Мектеп 39 ызылзек.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 12.01.2024
Просмотров: 18
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Тақырып: Редакторға кіріктірілген нысандар | Мектеп: №39 «Қызылөзек» орта мектебі | ||||
Күні: | Мұғалім АТЖ: Кайырбекова Гульнур Нурахметовна | ||||
сынып: 7 сабақ 29 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||
Оқу мақсаттары | 7.3.1.1 -нысандар мен оқиғалардың 3D моделін құру | ||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар үшін: SketchUp үш-өлшемді редакторының интерфейсімен танысады | ||||
Көптеген оқушылар үшін: Үш-өлшемді редакторлардың артықшылықтары мен кемшіліктеріне талдау жасауды үйренеді. | |||||
Кейбір оқушылар үшін: Сырттан обьекттер кірістірудің қосымша мүмкіндіктерін қолдану тәсілдерін түсіндіру | |||||
Бағалау критерийлері |
| ||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: өз модельдерін көрсете алады (айту және тыңдау дағдылары). Пәнге қатысты лексика мен терминология: 3D редактор, модель, модельдеу, SketchUp, примитивтер Үшөлшемді модель Диалогтар мен жазу үшін пайдалы сөз тіркестері: - Құрастырылған модель … сәйкес келеді - Мен модельді … негізінде әзірледім | ||||
Пәнаралық байланыс | Көркем еңбек, Физика, Математика, Сызу | ||||
Тірек білім, білік, дағдылар | Модельдер, 3D-модельдер | ||||
Жоспар | |||||
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Қосымша ресурстар | |||
Басталуы 3 мин 7 мин | Ой сергіту «Сиқырлы қобдиша» жаттығуы. Қатысушылар шеңбер құрып отырады. Ортада сиқырлы қобдиша тұрады. Сыйлықтар – қағазға жазылған адамгершілік қасиеттер. Қобдишадан әр қатысушы кезекпен бір сыйлықты таңдап алып, ішінде жазылған сөзді лайықты деп санаған адамға сыйлайды. Сыйлықтар үлестірілгеннен кейін, шеңбер бойынша өзінің сыйлығын айтады.
топта, ұжымда). «Өкіл» әдісі Оқушылар басқа топтан келген өкілдерге өткен сабақта берілген өз мектептері туралы құрған мәліметтер қорын түсіндіріп береді. Оқушылар бірін-бірі бағалайды. | Компьютер | |||
Негізгі бөлім 3 мин 5 мин 7 мин | Ой қозғау сұрақтары: (жеке, ұжымда)
Оқулықпен жұмыс Жаңа ақпаратпен танысу. Әдістемелік берілген сұрақтарға жеке, топта, ұжымда жауап береді. Мұғалім жаңа материалды түсіндіреді. Практикалықжұмыс 1-тапсырма. Программаны келесі алгоритм бойынша іске қосыңдар:
- меню –мәтіндік менюлер жиынтығының тақтасы; - модельдеу аймағы программаның жұмыс үстелінің негізгі бөлігін алады. Бұл аймақта барлық модельдеу процесі жүзеге асырылады; - меню қатары экранның жоғарғы бөлігінде орналасқан, ол ағымдағы ашық тұрған файылдың атын көрсетеді.; - құралдар тақтасы менюдің төменгі бөлігінде орналасқан. Ол құралдармен және опциялармен жұмыс жасау барысында «көп талап етілетін» батырмалардың тобынан тұрады; - қалып-күй қатары моделдеу аймағының төменгі бөлігінде орналасқан. - тақтаның сол жақ бөлігінде жобаны идентификациялаудың бірнеше опцияларының батырмалары және нұсқаушы терезе (окна инструктора), яғыни Sketch Up программасымен жұмыс жасаудың анықтама терезесі орнналасады. Дескриптор Sketch Up программасын іске қоса алады. | Оқулық Bilimland.kz Компьютер | |||
7 мин | 2-тапсырма. Тәжірбие жасаңдар Құралдар тақтасы 20 батырмадан тұрады (5.1 -кесте). Тінтуірдің оң жақ батыомасын құралдарға апарып басу кезінде пайда болатын жылжымалы анықтамадан құралдардың қызыметін оқып біліңдер. Дескриптор Құралдардың қызметін біледі Оқушылардың жұмыстарын бағдаршам арқылы бағалау. Бағдаршам суреті салынған плакат, стикерлер. | Оқулық Bilimland.kz Компьютер | |||
Аяқталуы 7 мин Рефлексия |
«Сенім ағашы» әдісі. Оқушылар сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып ағашқа жапсырады. | Жұмыс дәптері |