ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 12.01.2024
Просмотров: 39
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді жоспар | ||||||||||||||||
Пән: Қазақ тілі Т2 Күні: Сынып: 5 | Бөлім: I.Отбасындағы дәстүрлер мен мерекелер Педагогтің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Қазақ отбасының дәстүрлері | |||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары | 5.1.3.1 - күнделікті тұрмыстық тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсіну | |||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар:Тұрмыстық тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсінеді. | |||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Отбасы, дәстүр, тәрбие, татулық, құрмет,үлгі | |||||||||||||||
Сабақтың барысы | ||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||||
Сабақтың басы 7 минут | «Бэкроним» әдісі бойынша оқушылардың сөз қорын дамыту мақсатында ата-ана сөзіне берілген әр әріптері бойынша мағыналы сөйлем құрайды. Сөздер бастапқы әріптен басталады. | слайд Суреттер | ||||||||||||||
Сабақтың ортасы 30 минут | 7 тапсырма. Оқылым, айтылым. Мәтіндегі ақпараттың дұрыстығын тексер. | Оқылым. Мәтіндегі ақпараттың дұрыстығын иә немесе жоқ белгісі арқылы тексеріп оқиды. | Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша! | Оқулық 6 бет Кесте слайд | ||||||||||||
| Жазылым_Қазақ_отбасында_қандай_дәстүрлер_бар_«Кім_не_істейді»_сұрағына_жауап_жаз._Жазылым'>8-тапсырма Жазылым Қазақ отбасында қандай дәстүрлер бар? «Кім не істейді?» сұрағына жауап жаз. | Жазылым Қазақ отбасында қандай дәстүрлер бар екенін жазады. Үлкендер,кішілер,ұл бала, қыз бала не істейді ? деген сұрақтарға жауап жазады. | Дескриптор: - сұрақтарға жауап береді; -кестені толтырады | Оқулық 7 бет Оқулық 7 бет | ||||||||||||
9-тапсырма Жазылым, айтылым. Мәтін бойынша бес сұрақ құрастырып жаз. Парталас досың екеуің бір-біріңнің сұрақтарыңа жауап беріңдер. | Жазылым, айтылым. Мәтін бойынша бес сұрақ құрастырып жазады. Соған сәйкес екеуі бір- біріне диалог арқылы сұрақтарына жауап береді. | Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша! | ||||||||||||||
Айтылым._10-тапсырма._Берілген_сөздерді_жекеше_түрде_тәуелдеп_айт._Әже,ана,_ұл,_қыз'>Айтылым. 10-тапсырма. Берілген сөздерді жекеше түрде тәуелдеп айт. Әже,ана, ұл, қыз Үлгі: 1-жақ: Менің әжем, анам 2-жақ: Сенің ................. Сіздің ............... 3-жақ: Оның.................. | Айтылым. .Берілген сөздерді үлгі бойынша жекеше түрде тәуелдеп айтады. | | | |||||||||||||
Жазылым 11-тапсырма. «Әлібектің отбасы» тақырыбына синквейн (бес жолды тақпақ) жаз. | Жазылым. 5 жолды тақпақтың құрылымына қарап тақпақ жазады. | Дескриптор -сұрақтарға жауап береді; -бес жолды тақпақ құрайды; - құрылымына қарайды; | Оқулық 7 бет | |||||||||||||
| Жазылым 12-тапсырма Толықтырып жаз | Жазылым. Амандасу, таныстыру, қоштасу сөздерін толықтырып жазады. | -берілген сөздерді толықтырып жазады; -сұрақтарға жауап береді; | Оқулық 8 бет | ||||||||||||
| Айтылым 13 тапсырма Отбасыңның суретін сал немесе фотосуреттерін алып келіп, сыныпқа таныстыр. Қажетті сөз орамдарын қолдан. Тәуелдік жалғаулы сөздерді қолдан. | Сыныпта отбасының суретін салып, таныстырады. Қажетті сөздерді қолданады. Тәуелдік жалғаулы сөздерді қолданады | - отбасының суретін салады; -оқушылар тәуелдік жалғаулы сөздерді теріп қолданады; -іс-әрекетке түсініктеме береді; | Оқулық 8 бет | ||||||||||||
Сабақтың соңы 3 минут | Рефлексия (Ө)Әдісі: Кері байланыс Оқушылар сабақтан алған әсерлерін смайликтер арқылы көрсетеді. | | ||||||||||||||
| Үй тапсырмасы: 8-беттегі Кел, жаттығайық! Өлеңін жаттау Бағалау.Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |