Файл: Білім беру йымыны атауы 26 ом Пні.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 12.01.2024

Просмотров: 60

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Тексерілді:

Білім беру ұйымының атауы

№26 ом

Пәні:

Математика

Бөлім:

3С.Жазбаша көбейту және бөлу

Педагогтің аты-жөні:

Артыкбаева А.Б

Күні:

05.04

Сынып: 3 Ә

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Бекіту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.2.1.5 үш амалдан артық санды өрнектерді салыстыру

Сабақтың мақсаты

  • үш амалдан артық санды өрнектерді салыстырады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы\ Ұйымдастыру кезеңі

14.50-14.55

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру мақсатында жаттығулар жасайды.

Өткен тақырыпқа шолу:

Үйге берілген оқу тапсырманы тексеру:

Оқу материалын жариялау: «Сұрақтар ілмегі» әдісі арқылы жүреді.

- Өткенде қандай тақырып өттік?

-Қандай тапсырмалар орындадық?

-Ендеше бүгінгі сабағымызда да бөліндінің бір разрядында нөл болатын кезде үш таңбалы санды бір таңбалы санға бөлу алгоритмін және кері амал алгоритмін қолданудың жаңа бір тәсілін үйренетін боламыз.

Оқу мақсаты жарияланады.

Ширату жаттығуларын жасайды.
Тапсырма тексертеді.
Сұрақтарға жауап береді.
Тақырыпты ашады.

ЕББҚ: мұғалім көмегімен үй тапсырмасын тексереді.


- үй тапсырмасын тексереді.

- 2 балл



Оқулық

Суреттер

Сабақтың ортасы

14.55-15.03


(Ұ) 1- тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асады.

1) Қазақстанда 50000-ға жуық көл бар екенін білесіңдер ме? Олардың 9-ы ірі көлдер. Өрнектердің мәнін тауып, өсу ретімен орналастырыңдар. Сонда суының емдік қасиеті бар көлді анықтайсыңдар.


580:4=145-А

350:2=175-л

740:4=185-a

154*5=770-к

145*6=870-ө

235*4=940-л

ЕББҚ: тапсырманы орындайды.


Дескриптор:

Өрнектердің мәнін тауып, өсу ретімен орналастырады мәнін анықтайды.

- 2 балл.
Мақтау мадақтау.

Оқулық
суреттер


15.03-15.18

2-тапсырма.

4) Есепті шығарыңдар.

А) Көлде демалушылардың 330-ы теплоходпен, ал олардан 2 есе кем адам желкенді қайықпен серуендеді. Көлде барлығы неше адам теплоходпен және желкенді қайықпен серуендеді?

Ш: 330+330:2=495

Ж: Көлде барлығы 495 адам теплоходпен және желкенді қайықпен серуендеді.

ЕББҚ: Тапсырмаларды орындайды

Тапсырмаларды орындайды


Дескриптор:

- Есептің шешуін, жауабын табады.

- 2 балл.





Сергіту сәті

15.18-15.20

Сергіту сәтінде «Жаяу» әуенімен билеп сергиді.

Билеп сергиді.

Мақтау мадақтау.





15.20-15.25

(Т) «Қай топ жылдам»

3-тапсырма. Есепті шығарыңдар.

1 - топ

  1. Көлде демалушылардың 126 - сы әйел адамдар, 115 - і ер адамдар. Демалған балалар ер адамдардан 4 есе артық. Көлде Барлығы неше адам демалып жүр?

2 - топ

А) Көлдің тереңдігінің 1/6 бөлігі 14 метрді құрайды. Көлдің жалпы тереңдігін тап.

3 - топ

Ә) Кері есеп құрастыр және оны шығар.

Саралау тәсілі: «Тапсырма» арқылы жүзеге асады

Кейбір оқушыға:

7) Сызба бойынша өрнек құрастырып, амалдардың орындалу ретін анықтаңдар. Оның мәнін табыңдар.

750:6*2+118*5=250 +590=840

ЕББҚ: топтың көмегімен тапсырмаларды орындайды.

Тапсырмаларды орындайды.

1 - топ

Ш: 115*4 = 460 адам 126 + 115 + 460 =701

Ж: Көлде барлығы 701 адам демалып жүр.

2 - топ

Ш: 14*6=84

Ж: Көлдің жалпы тереңдігі 84 м.


Дескриптор:

Есептің шешуін, жауабын табады.

-2 балл.





Сабақтың соңы
15.25-1530


Қорытындылау:

(Д) Дәптермен жұмыс.

4-тапсырма. "Миға шабуыл" әдісі

5) Баған түрінде жаз және есептеңдер. Дұрыстығын тексеріңдер.

175*4=700 870:6=145 225*4=900

115*2=230 690:5=138 114*5=570

920:8= 115 390:2=195

ЕББҚ: мұғалімнің көмегімен мәндерін есептейді.


Тапсырмаларды орындайды.


Дескриптор:

- Баған түрінде жазады, мәнін есептейді, дұрыстығын тексереді.

- 2 балл.




дәптер



Кері байланыс

15.30-15.35

Үйге: 23 - 24-беттегі 3 - 8 есептер.

Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді.

Кері байланыс жасайды.

Мақтау мадақтау.




Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі:

Сабақтың жақсарту керек екі аспектісі:

Сабақ барысында жекелей жұмысты қажет ететін оқушылар: