Файл: 140 орта мектеп (білім беру йымыны атау) ыса мерзімді саба жоспары.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 17.01.2024
Просмотров: 25
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
1№ 40 орта мектеп
(білім беру ұйымының атау)
қысқа мерзімді сабақ жоспары
Заттардың құрылысы мен қасиеттері
(сабақ тақырыбы)
Бөлім: | 6.2 Заттар және материалдар | |
Педагогтің аты-жөні | Але К | |
Күні: | | |
Сынып: 6 Б | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Заттардың құрылысы мен қасиеттері | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 6.3.1.3 - заттардың қасиеттерін (балқу және қайнау температураларын) сипаттау | |
Сабақтың мақсаты | Сенің білетінің: заттардың физикалық қасиеттері: балқу және қайнау температурасы. Сенің меңгеретінің: заттардың физикалық қасиеттерін, яғни балқу және қайнау температурасын сипаттау. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Басы | 1)Амандасу, оқушылардың көңіл күйін сұрау; 2)Оқушыларды түгендеу; «Миға шабуыл» әдісі 1. Қайнау кезінде сұйықтықтың температурасы өзгере ме? 2. Сұйықтық қайнаған кезде неліктен көпіршіктер көбейіп, судың бетіне көтері леді? 3. Булануды қайнауға жатқызуға бола ма? Неліктен? 4. «Ашудан зығырданы қайнау» деген сөз бар. Ол нені білдіреді? 5. Ашудан зығырданы қай нау – жақсы, жаман немесе бейтарап нәрсе, сенің ойыңша қалай? | Амандасады Оқушылар кери байланыс береді Сұрақтарға жауап береді | Оқушылардың көңіл күйін және сабаққа ыталандыруда қалыптасытрушы баға беру «Жарайсын» «Керемет» т.б | Презентация 1 |
Ортасы | Жаңа тақырыпты меңгеру. 1- Тапсырма Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. Оқулықтағы сызбаны сызып алады. 2- Тапсырма Сынауыққа су құйып, спиртті шамның жалынымен абайлап қыздырады. Нені байқадың? Қыздырмауға да болар ма еді, қалай ойлайсың? | Жаңа тақырыпты меңгереді Оқулықтағы сызбаны сызып алады. Тәжірибе жасап, қорытынды шығарады Қыздырған кезде су ... . Заттың байқалған қасиеті ... . Барлық заттардың қайнау температурасы ... . Қайнау балқудан ... ерекшеленеді. | Дескрипторлар: Берілген тапсырмаларды орындайды-2б Дескрипторлар: Тәжірибе жасап, қорытынд жазады-5б | Презентация 2-3 Оқулық, дәптер |
Соңы | Рефлексия «Гүл шоғыры». Тақтаға құмыраның суреті салынады. Оқушыларға сабақ ұнаса құмыраға қызыл стикерді, ал егерде ұнамаса көк стикерді жапсырады. Үйге тапсырма:§ 21 оқу | Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. | Сабақта жинаған баллдарын айтамын | |