Файл: Блім 4а бейорганикалы осылыстарды негізгі кластары. Генетикалы байланыс.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 18.01.2024
Просмотров: 25
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бөлім: | 8.4А Бейорганикалық қосылыстардың негізгі кластары. Генетикалық байланыс |
Педагогтің аты-жөні: | Есалиева К.Б. |
Күні: | 31.03 |
Сыныбы:8 | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Оксидтер.№6зертханалық тәжірибе «Оксидтердің қасиеттерін зерттеу» |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 8.3.4.7 -оксидтердің жіктелуін және қасиеттерін білу, олардың химиялық қасиеттерін сипаттайтын реакция теңдеулерін құрастыру |
Сабақтың мақсаты: | Оксидтердің қасиеттеін ұғындыра біледі Оксидтердің жіктелуі мен алыну жолдарын қасиеттерін сипаттайды Оксидтер жайлы алған білімдерін еске түсіру арқылы жіктелуін , атауын ,оксидтердің алу жолдарын анықтайды |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин. | (Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.Өткенге шолу сұрақ-жауап арқылы жасау. | Сұрақтарға жауап береді | Ауыза бағалау | Оқулық, жұмыс дәптері |
Сабақтың ортасы 35мин | Оқулықта берілген тапсырманы орындаймыз Талқылау сұрақтары: Оксидтер дегеніміз не? Жіктелуіне қарай қанша топқа жіктеледі? ЕББҚ тапсырмасы | 1-тапсырма
HCI, CaO, Na2S, CO2, KCI, P2O5, H2S, SO2, H2SiO3, Fe2O3. Мына оксидтерді алыну жолдарын жаз, атаны ата,теңдеу теңестір.
2-тапсырма
C + O2= S + O2 = HgO = 4-тапсырма 1.Мына элементтердің: H, Na, Mg, AI, Ca оксидтерінің формуласын жазып, атауларын атаңдар. 2.Мына оксидтерді: MnO2, MnO3, NO, Mn2O7 халықаралық атаулары бойынша екі тәсілмен атаңдар. 3.Берілген оксидтерді жіктеңдер: CaO, SO2, BeO, CO | Дескриптор: Жалпы -2балл
Жалпы балл-3балл Жалпы балл-5балл | ДК экраны 8-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
Сабақтың соңы Рефлексия 5 мин. | «Еркін микрофон» әдісі. сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдау | Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. | оқушыларды 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағалау | Күнделік кз |