ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 18.01.2024

Просмотров: 57

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Білім беру ұйымының атауы




Пәні:

Жаратылыстану

Бөлім:

Саяхат. Жер және ғарыш

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сынып:

1 сынып




Сабақтың тақырыбы:

21 сабақ. Уақыттың адам өміріндегі маңызы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

1.4.3.2 уақытты өлшеу құралдарымен танысу

Сабақтың мақсаты

Уақыттың адам өміріндегі маңызы қандай екенін түсінеді

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут

Өткенді пысықтау

5 минут


Сабақ

тың ортасы

20 минут

Сергіту сәті

2 минут
Сабақты қорыту

6минут

Қосымша тапсырма

2минут


Кері байланыс

5 минут



Психологиялық ахуал қалыптастыру

Шаттық шеңбері

Өсемiз бiз күлiп-ойнап,

Он саусақтың саласындай.

Өсемiз бiз күлiп-ойнап,

Бiр адамның баласындай.

–Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!

Өткенді пысықтау

«Жұлдыздар сыры» әдісі

–Алыстағы жұлдыздарды жақындатып көруге мүмкіндік беретін құрал.

–Жұлдыздар мен ғаламшарлар орналасқан әлем.

–Жайлы тіршілік иесі атанған ғаламшар.

–Ежелгі астрономдардың Жер туралы алғашқы түсініктері қандай болған?

–Жердің айнымас серігі атанған ғаламшар.


Жаңа тақырып

«Кел, ойланайық»

Оқулықтағы суреттерге қарап, қай суреттен уақытты анықтауға болатынын талқылау.

– Айналамыздағы кез келген дене өзгереді. Мысалы, бүгін гүлдің тұқымын отырғызсақ, бірнеше күннен кейін оның сабағы өсіп шығады. Тағы бірнеше күн өткен соң гүлдейді. Осы аралықта біраз уақыт өтеді.

Бірлескен жұмыс

ЕБҚ және ЕҚБ

Венн диаграммасы

«Салыстырайық»

Оқушылардың кітап оқығанда және тамақтанғанда қанша уақыт жұмсайтынын өздерімен бірге анықтайды.

«Венн диаграммасы» әдісі бойынша кітап оқып отырған және тамақтанып отырған баланы салыстырады.

«Нейрожаттығу» әдісі
ФС тапсырмасы

Жүптық жұмыс

2-тапсырма

Күн тәртібін құрамыз

1. Суреттерге қарап, ондағы әрекеттердің әрқайсысына шамамен қанша уақыт кететінін жазады.

2. Минут, сағат, апта, ай, жыл.

3. Суреттерді сәйкестендіреді.

7.00 – ұйқыдан тұру

9.00 – сабақ

13.00 – түскі ас

17.00 – футбол ойнау

20.00 – теледидар көру

22.00 – ұйықтау

ҚЖ:

«Мен қалай уақытты үнемдеймін?» тақырыбына суреттер сал. Олар туралы әңгімеле




Кері байланыс


Шаттық шеңберін орындайды.

Өткен тақырыпқа байланысты жұлдызшаларға жазылған сұрақтарға жауап береді.

Уақыт туралы айтып, мысалдар келтіреді.


Салыстыру жасайды

Өол жаттығуларын жасайды

Күн тәртібін құрып, оны түсіндіреді

Қосымша жұмыс жасайды

Кері байланыс жасайды

Керемет!



Дескриптор:

Ғарыш, аспан әлемі туралы ьіледі

Сұрақтарға жауап береді

Дескриптор:

Уақыт туралы айтып, мысалдар келтіреді.

Гүлдің өмір сүру уақыты туралы айтады

Дескриптор:

Екі жағдайды салыстарады, ой қорытады

Уақытты тиімді пайдалануды біледі




Дескриптор:

Күн тәртібінің кестесін құру себебін түсіндіреді

Өз уақытын тиімді пайдалану туралы әңгімелейдіКүн тәртібін сақтаудың маңыздылығы туралы ойын айтады.


«Бес саусақ әдісі


Суреттер

Жұлдызша

Ар



Суреттер https://www.y

outube.com/watch

?v=cmod1kXnV0 k

Венн диаграмма

сы

Музыка

Жұмыс парақтары

Жұмыс парағы

Кері байланыс тақтасы




Ресурстар:

Суреттер https://www.youtube.com/watch?v=cmod1kXnV0 k