ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 03.02.2024
Просмотров: 39
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Сабақ жоспары
9.4А Көбею | | ||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||
Сынып: 9 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақ тақырыбы: Жыныстық жолмен берілетін аурулар: ЖИТС, сифилис, гонорея, гепатит В, С. Алдын алу шаралары. | |||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 9.2.1.6 - жыныстық жолмен таралатын аурулардың салдары мен алдын алу шараларын түсіндіру | ||||
Сабақ мақсаттары | Жыныстық жолмен берілетін аурулардың белгілері мен салдарын және алдын алу шараларын біледі | ||||
Бағалау критерийлері |
| ||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: жыныстық жолмен берілетін аурулардың белгілерін, салдарын және олардың профилактикалық шараларын ғылыми терминологияны пайдалана отырып (ауызша және жазбаша тілдік дағдылар) ауызша сипаттай алады. Тақырыптық терминология: жұқпалы аурулар, патогендік, бактериялық инфекциялар, вирустық инфекциялар, алдын алу, симптомдар, сифилис, гонорея, СПИД, В, С гепатиті. Диалог / жазу үшін бірқатар пайдалы сөз тіркестері: ЖЖБА жалпы симптомдары сияқты ....., кедергі әдістері ......, алдын алу тиімді ......, моральдық және этикалық нормалар сақталуы..... | ||||
Дағдылар | Білу, түсіну | ||||
Құндылықтарды дарыту | Жеке бас қасиеттерін, коммуникативтік дағдыларын және құзыреттілігін дамыту. Жұпта, топта, топпен жұмыс жасай білу, қоршаған ортаның пікірлеріне құрмет және басқалардың алдында өз міндеттері үшін жауапкершілігін түсіну, тұлғааралық құзыреттіліктерді дамыту. Басқаоқушылардың пікірін және әрбір идеяның құндылықтарын ескере білу. | ||||
Пән аралық байланыс | - Медицинамен байланысты оқушыларға физиология мен гигиена жөнінде мағлұматтар беру - Өзін-өзі тану - отбасы, мораль, құндылық, денсаулық | ||||
АКТ қолдану дағдылары | Оқу үрдісін активтендіру бейнебаян көру үшін интерактивті тақталарды пайдалану. | ||||
Бастапқы білім | Омыртқалы жануарлардың көбею жүйелері жыныссыз және жынысты көбеюді. өсімдіктердің өсімді көбею тәсілдерін біледі (7 сынып). Оқушылар мүктер мен қырықжапырақтардың жынысты (гаметофит) және жыныссыз (спорофит) ұрпақтардың мысалдары арқылы анықтай алады, омыртқалы жануарлардың жыныс жүйесін салыстырады, өсімдіктердегі гүлдің құрылысы оның тозаңдануындағы маңызын сипаттайды (8 сынып). | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтың Жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||
Сабақтың басы 0-05мин | (I)(f) Жұқпалы аурулар туралы не білетінін талқылау | | |||
06-10 мин 10-26 мин 26-38 мин | (T) Оқушыларды 4 топқа бөліңіз (әртүрлі әдістерді қолдануға болады). Ресурстар: топтық жұмысты бағалаудың ақпараттық материалдары мен бағалау критерийлері талқыланады. Топта жұмыс істей білу: • ынтымақтастықтың жеке қасиеттерін, табандылығының, жауапкершілігін көрсетеді. • жұмысты аяқтауға арналған қадамдар жоспарға және орындалу уақытына (жұмыс уақытында аяқталады) сәйкес келеді. • өзін-өзі бақылау тәсілдерін, өзін-өзі бағалауды (рефлексия) иеленеді. 1 топ – ЖИТС ауруы туралы 2 топ – сифилис ауруы туралы 3 топ - гонорея ауруы туралы 4 топ - гепатит В, С ауруы туралы мәліметтерді талқылайды (Т) Топтардан жасөспірімдерге арналған және олардың жұмысын ұсынатын кітапша / буклет жасауды сұраңыз. Буклет үшін және бағалау критерийі
(Т, ҚБ) Топтар өз жауаптарын түсіндіреді басқа топтар бағалайды. Осылайша, барлық 4 топ жұмыс істейді. | РРТ https://bilimland.kz/ru/courses/biologiya-ru/chelovek-kak-biologicheskij-vid/individualnoe-razvitie-organizma/lesson/bolezni-i-reproduktivnoe-zdorove плакат А3, маркерлер | |||
38-40 мин | Рефлексия Мен қаншалықты өзіме сенімдімін? - Мен білдім, үйрендім - Не түсініксіз болды - Нені жетілдіру керек. | | |||
Саралау–оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||
Барлық оқушылар: жыныстық жолмен берілетін аурулардың салдарларын түсінеді және оларды алдын-алу шараларын біледі Көптеген оқушылар: денсаулығының ықтимал тәуекелдерін анықтау Кейбір оқушылар: жыныстық жолмен берілетін ауруларды болдырмау туралы өз ойын түсіндіреді. | Сабақ барысында тапсырмаларды орындауын бақылау. Топтағы жұмысты, талқылау кезінде бағыттау; Оқушылардың қабілеті сызба дайындауы кезінде бақыланады. Кейбір оқушылар тірек сөздерді немесе сұрақпен жетелеуді қажет етуі мүмкін. Оқушылардың тапсырманы орындау әрекетін бақылау. Талдау арқылы тақырыпты түсінгенін қадағалау және бағалау | Денсаулық сақтауға назар аудару; дұрыс отыруын қадағалау. | |||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | | ||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |