Файл: 11 орта мектеп мкм ысы мерзімді саба жоспары Саба таырыбы.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 03.02.2024
Просмотров: 27
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
№11 орта мектеп МКМ
Қысқы мерзімді сабақ жоспары
Сабақ тақырыбы: 4.6. Else циклін басқару 6-сабақ.
Ұзақмерзімді жоспардың тарауы: Python тілінде алгоритмдерді программалау Күні: 17.02.2023 Мұғалімнің аты-жөні:Абдуллаева У.А. Сынып: 8 _____ Қатысқандар: Қатыспағандар: | |||||
Сабақтың тақырыбы | 4.6. Else циклін басқару | ||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 8.3.3.3 цикл басқару нұсқаулығын қолдану (continue, break, else); | ||||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушы: Else ұғымы мен қызметін анықтау; Оқушылардың көбі: Else нұсқаулығының орындалуын талдау мен қолдану; Кейбір оқушылар: Else нұсқаулығын қолданудың маңыздылығын тұжырымдау. | ||||
Сабақтың барысы | |||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері/уақы т | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурста р | |
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі/5мин Сыныпта көңілді ахуал орнату | Сәлемдесу, | Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі. | | | |
түгендеу. | | | |||
«Маған досымның ... ұнайды» әдісі. | Оқушылар сыныптасының өзіне ұнайтын тұстарын ғана айтады. Мысалы, Аиданың елгезектігі ұнайды. Мақсаты: Оқушылар бір-біріне | Қошемет көрсету. | |||
| жақсы қарым-қатынас орнатады, | | |||
| сондай-ақ барлық оқушының | | |||
| қатыстырылуы арқылы сабаққа | | |||
| белсенділігі артады. | | |||
«Мозайка» әдісі. | | | |||
Топқа біріктіру/2мин Қызығушылық ты ояту Өткен сабақты пысықтау /5мин | «Алтын саха» ойыны. | Оқушылар «жұлдыз», «ай», «күн» суреттерін құрастыру арқылы топтарға бірігеді. Оқушылар қоржыннан нөмірленген сахаларды алып сұрақтарға жауап береді.
else командасы қандай қызмет атқарады? Есіңе түсір. | Смайликтер арқылы ҚБ | Сурет қиындыла ры Оқытуды ң белсенді әдістері NIS. Астана, 2013 | |
Сабақтың ортасы Мағынаны тану Оқулықпен жұмыс\5мин Саралау тапсырмалары Жеке жұмыс | Оқулықтағы ақпаратты оқушылармен бірге талдайды. Слайд материалы арқылы таныстырылым жасайды. 1-тапсырма жалпы тапсырма. Мұғалім көмектеседі. | Оқушылар оқулықтағы ақпаратпен танысады. Визуалды ақпарат алады. Мұғаліммен бірге талдайды. Мақсаты: аудиал мен визуал оқушыларды біліммен қамтамасыз ету. 1-тапсырманы мұғалімнің көмегімен орындайды. 1) N натурал саны берілген. Сол санның цифрларының арасында «7» цифры болса, цикл жұмысын тоқтатып «Error», әйтпесе санның цифрларының қосындысын экранға шығаратын программа құрастыр. x=int(input('N=')) k=s=0 while x!=0: k=x%10 x//=10 s=s+k if k == 7: print('Error') | 6 балл | Оқулық, жұмыс дәптері. Компьют ер, оқулық. | |
Топтық жұмыс | 2-тапсырма көлемі үлкен тапсырма. | break else: print(s) Дескрипторлар:
2) Латын әріптерінен құралған L жол берілген. Осы жолда «k» әрпі кездесе ме? Анықтаңдар. Егер іздеген әріп кездессе, онда «bar», ал кездеспесе «joq» жауабын экранға шығаратын программа құрастыр. Программа коды: x=int(input('x=')) k=s=0 while x!=0: k=x%10 x//=10 if k < 5: print('Joq') break else: print('Ia') Дескрипторлар:
3) Ұзындығы N(1≤N≤20) бүтін сандар мен бір ғана бөлшек саннан тұратын тізбек берілген. Бөлшек сан кей жағдайларда тізбекте кездеспеуі де мүмкін. Осы тізбекте бөлшек болса, онда санның орнын, әйтпесе «joq» жауабын экранға шығаратын программа құрастыр. Программада деректер тігінен енгізіледі. Дескриптор:
| 4 балл | | |
| Алдымен мұғалімнің көмегімен, содан кейін өз бетінше орындайды. | 2-тапсырманы мұғалімнің нұсқауымен өз бетінше орындайды. 1, 2-практикалық тапсырмалардың программа кодын талдаңдар (1, 3- суреттер). Екі программадағы еlse блогының қызметіне түсініктеме беріңдер. Дескриптор - Else операторының қызметін анықтайды. | | | |
Сабақтың соңы Ой толғаныс Жаңа білімді бекіту/5мин Кері байланыс /2мин | «Венн диаграммасы» «БББ кестесі» әдісі. | Оқушылар топтық жұмыс жасайды Вreak сontinue, еlseцикл нұсқаулықтарының негізгі ұқсастық пен айырмашылықтарын салыстыра отырып, бағала. Бұл нұсқаулықтардың программа құрудағы маңызы қандай? Программа құруды қаншалықты жеңілдетеді? Ойыңды ортаға сал. Оқушылар сабақ туралы бұрыннан не білетінін, сабақта не білгенін және не білгісі келетінін кестеге жазады. | Бірін-бірі бағалау. | А4 парағы |