ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 26.11.2019

Просмотров: 148

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
1. Мета заняття.
  • перевірити, розширити, поглибити та систематизувати знання курсантів про поняття управління;

  • розглянути ознаки, систему та види державного управління ;

  • організувати дискусію навколо питань, які виносяться на розгляд;

  • допомогти курсантам у засвоєнні навчального матеріалу;

  • ознайомити курсантів з навчальною літературою, характером проведення занять та підготовки до них, особливостями поточного та підсумкового контролю;

  • навчити курсантів загальноприйнятим методам засвоєння нового навчального матеріалу, сприяти системному, науковому, гносеологічному, орієнтовно-цільовому, творчому підходу до вивчення дисципліни;

  • розвивати дедуктивне мислення курсантів.


2. План заняття (розрахунок навчального часу)

п\п

Навчальні питання

Розрахунок часу, хв.


Вступ.

5

1

Управління як соціальне явище.

25

2

Державне управління.

25

3

Сутність виконавчої влади.

20


Висновки.

5


Разом:

80

3. Організаційно-методичні вказівки

Метод проведення: розгорнута бесіда у формі запитань та відповідей, дискусії, полеміки, обміну думок, виступу з рефератами.

Хід заняття:

  • перевірка наявності особового складу і готовності курсантів до проведення заняття;

  • оголошення теми, мети заняття та порядку його проведення – вступне слово викладача

Основна частина:

Розгляд навчальних питань семінарського заняття, шляхом виділення з кожного питання окремих, найбільш важливих моментів.

Список основної та додаткової навчально-методичної літератури:

  1. Адміністративне право України: Підручник / За заг. ред.Т.О. Коломоєць. — К.: Істина, 2010. - 480 с.

  2. Адміністративне право : [Навч. Пос.] / О.І. Остапенко, З.Р. Кісіль, М.В. Ковалів, Р.В. Кісіль . – К.: Всеукраїнська асоціація видавців «Правова єдність», 2008. – 536 с.

  3. Адміністративне право України: Навчальний посібник / За заг. ред. Т. О. Коломоєць, Г. Ю. Гулєвської. — К.: Істина, 2007. - 216 с.

  4. Колпаков, В.К. Адміністративна відповідальність (адміністративно-деліктне право): навч. посіб. / В.К.Колпаков. — К. : Юрінком Інтер, 2008. — 256 с. — Бібліогр.: с. 247—254.

  5. Миколенко А.И. Административный процесс и административная ответственность в Украине: Учебное пособие. Изда­ние второе, дополненное. — X.: «Одиссей», 2006. — 352 с.

  6. Стеценко С. Г. Адміністративне право України; Навчальний посібник-К.: Атіка, 2007.- 624 с.

  7. Ведєрніков Ю.А., Шкарупа В. К. Адміністративне право України: Навчальний по­сібник. – К.: Центр навчальної літератури, 2005. —336 с.




Змістовна частина:

  • визначення місця теми в системі вивчення курсу;

  • визначення взаємозв’язку з іншими дисциплінами та темами (міжпредметний зв’язок);

  • надання методології вивчення предмету;

  • постановка та висвітлення актуальних проблемних питань теми.


Заключна частина.

  • формулюються висновки з розглянутої теми;

  • визначаються завдання для самостійної роботи, даються методичні рекомендації щодо самостійного опрацювання питань теми;

  • рекомендуються літературні та інші джерела для додаткової самостійної роботи (з наведеного переліку);

  • даються відповіді на запитання.

4. Зміст навчальних питань


Вступне слово викладача

Після організаційного моменту у вступному слові викладач називає тему, вид заняття, визначає його мету, час та порядок проведення. Оголошує навчальні питання та особливу увагу приділяє актуальності й значенню кожного навчального питання для майбутньої професійної діяльності випускників.


Порядок проведення семінарського заняття

Після вступного слова викладач називає перше навчальне питання, яке буде розглядатись і ставить перед курсантами низку контрольних запитань, на які курсанти відповідають за бажанням або за вказівкою викладача. Якщо курсант, який відповідає не повністю розкриває суть питання, або є бажаючі доповнити, викладач викликає інших курсантів. У тому випадку, коли жоден із присутніх курсантів не в змозі дати правильну і повну відповідь на запитання викладача або деталізувати чи пояснити те чи інше положення, поняття, визначення тощо, викладач робить це сам. Після розгляду кожного навчального питання викладач або курсант робить висновок. Процес розгляду інших навчальних питань повторюється , і заняття закінчується заключним словом викладача.


Навчальне питання. 1 Управління як соціальне явище.

Загальне поняття «управління».

Елементи управління (складові частини).

Поділ управління залежно від «об’єкта» (технічне, біологічне, соціальне).

Соціальне управління та його зміст.

Управління Державною пенітенціарною службою України.

Висновок по питанню.


Навчальне питання №2. Державне управління.

Держава як суб’єкт управління.

Широке і вузьке розуміння державного управління (публічного управління).

Принципи державного управління (публічного управління).

Поняття державного управління в адміністративному праві.


Навчальне питання №3. Сутність виконавчої влади.

Принцип поділу влади відповідно до ст. 6 Конституції України.

Виконавча влада та інститут президента.

Висновки.

Заключне слово викладача

Під час заключного слова викладач підводить підсумки заняття і звертає увагу курсантів на наступне:

- чи досягнута мета заняття;

- на загальний рівень підготовки курсантів до заняття;

- обґрунтовує та оцінює відповіді курсантів;

- визначає курсантів, які продемонстрували добрі та відмінні знання;

- дає рекомендації тим курсантам, які показали низький рівень підготовки до заняття;

- звертає увагу на культуру мови, вміння самостійно робити висновки та логічно мислити, обґрунтовувати ті чи інші положення;

- робить методичні вказівки щодо самостійної роботи під час підготовки до наступних занять.


Критерії оцінки усних відповідей курсантів


Якість засвоєння навчального матеріалу, а також знання та вміння набуті в процесі розв'язування ситуаційних задач оцінюється за 4-бальною шкалою: “відмінно”, “добре”, “задовільно”, “незадовільно”.

Оцінка “відмінно” - 5 ставиться, коли курсант показує глибокі знання програмного матеріалу, логічно його викладає, швидко приймає рішення в процесі виконання практичних завдань.

Оцінка “добре” - 4 ставиться в тому випадку, коли курсант знає програмний матеріал, не допускає суттєвих помилок при відповіді на питання, правильно приймає рішення при розв'язуванні задач.

Оцінка “задовільно” - 3 ставиться в тому випадку, коли курсант знає тільки основний матеріал, на поставлені питання відповідає, але при тому на засвоїв деякі завдання, потребує уточнюючих питань.

Оцінка “незадовільно” - 2 ставиться в тому випадку, коли курсант виявляє незнання більшої частини програмного матеріалу.

ПИТАННЯ ДЛЯ САМОКОНТРОЛЮ

  1. Ознаки, принципи державного управління.

  2. Співвідношення державного управління, соціального уп­равління і виконавчої влади.

  1. Характеристика функцій державного управління.

  2. Форми державного управління: поняття, види, характе­ристика.

  3. Методи державного управління.

  4. Поняття, види правових актів державного управління.

  5. Вимоги, що передбачені для правових актів державного управління.

  6. Види та характеристика дефектних правових актів дер­жавного управління.

  7. Процедура прийняття правових актів державного управ­ління.

10. Дія правових актів державного управління у просторі, часі, за колом осіб.






Тести-тренінги

1. Особливостями методів державного управління є:

A) реалізуються у процесі державного управління;

Б) виражають керівний вплив на об'єкти управління;

B) у методах державного управління завжди містяться різні форми адміністративного примусу;

Г) використовуються суб'єктами державного управління як засіб реалізації закріпленої за ними компетенції;

Д) у них завжди міститься керівна воля держави.

2. Методи державного управління застосовуються для того, щоб забезпечити:

A) цілеспрямованість управлінської діяльності;

Б) правомірність поведінки учасників управлінських відносин;

B) функціонування і захист режиму, встановленого державою;

Г) нормальні взаємовідносини усіх учасників управлінських відносин;

Д) правильним є все наведене.

3. Визначте основні властивості правових актів державного управління:

A) юридичні акти державного управління є формою держав­ного управління;

Б) це волевиявлення органів державного управління;

B) необхідність і своєчасність;

Г) державний владний характер;

Д) їх безстрокова дія.

4. До основних властивостей правових актів державного уп­равління належать:

А) приймаються винятково уповноваженими суб'єктами дер­жавної управлінської діяльності;


Б) визначають правила належної поведінки у сфері дер­жавного управління;

В) це одностороннє волевиявлення уповноваженого суб'єк­та державного управління;

Г) їх дія обмежена певним часом;

Д) діють на певній території держави.

5. Критеріями класифікації правових актів державного управ­ління є:

  1. юридична властивість;

  2. межі дії;

  3. компетентність органів, які приймають такі акти;

  4. положення органів, що видають такі акти, за ієрархією;

  5. правильним є все наведене.

6. За межами дії правові акти державного управління поділяються на такі, що діють:

A) на всій території України без обмежень у часі;

Б) на всій території України протягом певного часу;

B) на частині території України протягом певного часу;

Г) на частині території України без обмежень у часі;

Д) без обмежень в просторі і часі.

7. Чи відповідають дійсності наступні твердження:

A) Президент України видає укази і розпорядження;

Б) Кабінет Міністрів України видає постанови і розпоряд­ження;

B) міністерства, державні комітети видають накази та інструкції;

Г) державні адміністрації наділені правом приймати рішення.

8. До принципів державного управління можна віднести:

A) економічні, організаційні, адміністративні;

Б) загальні, організаційні принципи побудови органів вико­навчої влади й функціонування відповідних органів;

B) загальнотеоретичні, політичні, соціальні;

Г) правові та неправові.

9. До функцій державного управління слід віднести:

A) контроль;

Б) прогнозування;

B) роботу з кадрами;

Г) єдиноначальність;

Д) координацію.

10. Контроль можна віднести до:

  1. форм державного управління;

  2. Б) методів державного управління;

  3. актів державного управління;

  4. Г) принципів державного управління.


Викладач циклу

капітан внутрішньої служби Ткаченко О.Г.


6