ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 04.12.2023
Просмотров: 50
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:Батыс елдерінің ХХ ғасырдың екінші жартысындағы даму ерекшеліктері. Күні:23.01.2023 Сынып: 9 «А» | Мектеп: №37 Мұғалім:Қайрат Сымбат Талғатқызы | ||||||||
Сабақтың тақырыбы: Германиядағы әлеуметтік нарықтық шаруашылық белгілері | |||||||||
Осы сабақта қол жеткізілген оқу мақсаттары | Әлеуметтік нарықтық шаруашылық үлгінің қағидаттары.Соғыстан кейінгі Германия жағдайы | ||||||||
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: Соғыстан кейінгі Германиядағы әлеуметтік экономикалық дағдарысты Басым бөлігі: Людвиг Эрхард және әлеуметтік нарықтық шаруашылық үлгісі жайлы Кейбір оқушылар: Ақша реформасы,халықты әлеуметтік қорғау жүйесі,әлемнің дамыған елдері туралы | ||||||||
Бағалау критерийі | 1.Людвиг Эрхард жасаған реформаларын талқылайды. 2. Германиядағы ақша реформасы қандай мақсатта жасалғанын айтады. | ||||||||
Ойлау дағдыларының деңгейі | Білу, түсіну, қолдану | ||||||||
Тілдік мақсаттар | Сабақ барысында қоланатын түйінді сөздер мен ұғымдар: Нарықтық шаруашылық,ақша реформасы,Маршалл жоспары,модель,азаматтық құқықтық қоғам,рейхемарка,өмір сүру деңгейі,ордолиберализм Ордолиберализм-Фрайбург мектебінің ғылыми бағыты Тапсырма түрлері дәлелді аргументпен сабақтасады: Негізгі себеп болған... Бірқатар факторлар келесі факторларға әсер етті, мысалы... Бұл оқиға /өзгеріс маңызды болды / айтарлықтай, өйткені… Менің анықтағаным... Қорытындысында... | ||||||||
Құндылықтарға баулу | Мәңгілік ел: Оқушылардың рухтанушылық, патриоттық сезім дағдылары арқылы өз еліне деген мақтаныш сезім қалыптастыру. | ||||||||
Пәнаралық байланыс | География Әлемнің үлкен жетілік мемлекеті туралы.Әлемнің дамыған елдері туралы,экономика. | ||||||||
АКТ-і қолдану дағдылары | BilmLand сайты, іздену, қолдану, шешу дағдылары. | ||||||||
Алдынғы білім | Британдық неоконсерватизм және социализмнің шведтік үлгісі | ||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | |||||||
Сабақтың басы 10 минут | Оқушылар сабаққа кірген тұста алдын ала дайындалған суретті стикерді таңдай отырып бағыты бір суреттер бойынша топтасады. Ұйымдастыру кезеңі Тренинг: «КЕРЕМЕТ» /оқушылар шеңберге тұрып бір-бірінің жақсы қасиеттерін айтып, алдағы жұмыстарына сәттілік тілейді/. Үй тапсырмасын сұрау: «Диалог» әдісі арқылы сұрақтар беріледі. Қатарда отырған екі оқушы орнынан тұрып өтілген тақырып бойынша бір-бірімен ақпарат алмасады. Шведтік үлгі туралы не білеміз. Шведтік үлгінің Швецияға әкелген пайдасы. Социализмнің шведтік үлгісінің мәнің ашындар. | стикер суреттер Жылы лебіз Сұрақтар дайындау | |||||||
Сабақтың ортасы: Жаңа білім: 22 минут | Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. Қойылған сұрақтарға жауап беру арқылы түсінеді. 1.«Пайымдау сұрақтары» әдісі арқылы жаңа сабақты қорытындылау. 1. Жаулап алу саясаты 2.Алғашқы экономикалық жаңартулар 3.Басып алынған аймақтардағы саяси өзгерістер 4.1948 жылғы Берлин дағдарысы және Германияның ыдырауы 4.Аденауэр кезеңі. Германдық экономикалық ғажайып (1949-1963) | Оқулық Сұрақтарға жауап беру | |||||||
7 минут | Жұптық тапсырма №2 Нұсқау: Негізгі деректер бойынша екі мемлекеттің тарихына сипаттама беру. Француз фашизмнің ерекшеліктері Германия фашизмнің ерекшеліктері Салыстыру | Оқулық дереккөздері А4 парағы | |||||||
8 минут |
| Кесте толтыру | |||||||
Сабақтың соңы 6 минут | «Кері байланыс «ойды аяқта» әдісі арқылы жүргізіледі | Кері байланыс | |||||||
Үйге тапсырма 2 минут | Тақырыптың соныңдағы сұрақтарға жауап беру. | | |||||||
Саралау- Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға ұандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын сақтау |