Файл: Презентациялар Педагогты атыжні Курвантаева Дильдара Рустамбековна Кні.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 11.01.2024

Просмотров: 27

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Презентациялар

Педагогтың аты-жөні

Курвантаева Дильдара Рустамбековна

Күні

10.03.2022

Сынып: 4

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы:

Презентациядағы анимация

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.2.3.2 презентациялардағы нысандардың анимациясын келтіру;

4.2.1.2 құжатқа сурет енгізу;

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

«Анимация» ұғымына анықтама бере алады

Көптеген оқушылар:

Презентацияға анимациялық әсерлерді мұғалімнің көмегімен қоса алады

Кейбіроқушылар:

Слайдтар арасындағы ауысуларды іс-жүзінде қолданады, презентация құрады

Сабақтыңбарысы:

Сабақтың кезені

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс-тар

Сабақтың басы

5 – мин.


5-мин.


1.Ұйымдастыру кезеңі.

2. Оқушылармен сәлемдесіп, түгендеп, ынтымақтастық атмосферасын құру. «Мен мектебімді сүйемін» тренінгін өткіземін.Оқушыларды орындарынан тұрғызып әр түрлі қыимылдар орындатамын.

  • 1.Егер сенің досың бар болса, көршінің басын сипа;

  • 2.Егер сенің анаң бар болса, өз басыңды сипа;

  • 3.Егер сен әкеңді жақсы көрсең, көршіңді құшақта;

  • 4.Егер сен мектебіңді жақсы көрсең, достарыңа күлімде


Оқушыларға кәмпиттер таңдату арқылы топтастырамын. 1- топ «Эффект» 2- топ «Анимация»
АКТ сабғында ең алдымен нені есте сақтауымыз қажет?

Техника қауіпсіздігіне байланысты бір неше сұрақтар қоямын.

Алдыңғы білімді қайталауды «Кір жаю» әдісімен тексеремін.

  1. Презентация сөзінің мағнасы не?

2.Слайдтарға ақпаратты қайдан аламыз?

3.Браузер не? Мекенжайлар мен іздеу сұрауларына арналған бір жол.

4.Қандай браузерлерді білесіз?

5.Презентацияны қайсы бағдарламамен жасаймыз?

6.Power Point бағдарламасын қалай ашамыз?

1.Мұғаліммен амандасады

ынтымақтастық атмосферасын құрады, тақпақ арқылы іс – қыимыл орындайды

Оқушылар түрлі түсті кәмпит таңдап алады және екі топқа топтасады.
Техника қауіпсіздігін есте сақтау қажеттігін айтады және сұрақтарға жауап береді.
берілген сұрақтарға жауаптар береді



«Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды.

Оқулық, жұмыс дәптерлері, презентация.


Сабақтың ортасы

10 – мин.

5 – мин.


15 - мин

2 – мин.


Жаңа білім

Екі топтағы топ белгілеріне қарай отырады. «Артығын алып таста» әдісі арқылы сабақтың тақырыбы анықталады. Екі бағыттағы терминдер беріледі. Артығын алып тастап, сабақтың тақырыбын оқушылар анықтайды.

  1. Кітап, оқулық, қалам,презентация

  2. Анимация, оқушы, мұғалім, жүргізуші

Жаңа сабақ интерактивті тақтадағы презентация арқылы түсіндіріледі.

Презентация.

Анимация- мультимедиалық технология. Қозғалыстағы нысанды бейнелеу әсері.

Анимация → Анимацияны қосу

Презентацияда анимациялық әсер жасаудың түрлері:

  • Кіру әсерлері.

  • Ерекшелеу әсерлері-бұл әсердің құрамына нысанның өлшемін кеміту немесе ұлғайту, түсті өзгерту, оның ортасында айналу әрекеттері кіреді.

  • Шығу әсерлері.

  • Қозғалыс жолы әсерлері.


CharadesApp бағдарламасы арқылы оқушыларға сұрақтар қойылады және жылдам тексеріп барылады.

1.Анимация әсерін кез келген нысанға қолдануға болмайды?

2.Әр нысанға бірнеше әсер қолдануға болады?

3.Презентация кезінде әр әсердің қосылу жолын тағайындауға болмайды?

4.Әр әсердің бір немесе бірнеше түрі бар: анимация басы, масштаб, жылдамдық, қозғалыс бағыты, шамасы ?
Сергіту сәтін видеоролік арқылы орындаңдар

Тапсырма№2. Практикалық тапсырма. Жеке жұмыс.

«Қоршаған ортадағы зиянды заттар» тақырыбына презентация жасау, анимациялық әсерлерді қос. Слайдтар арасындағы ауысуларды пайдаланып.
Дескриптор:

-жаңа презентация құрады;

-презентацияға анимациялық әсерлерді қосады;

-слайдтар арасындағы ауысуларды қолданады.
Пысықтау LearningApps бағдарламасында сайкестендіру

.3 - тапсырма.«Атаулар туралы үш сұрақ» әдісін қолдану арқылы сабақты қорытындылаймыз.

  1. Презентацияны қайда қолданамыз?

  2. Қалай жасаймыз?

  3. «Анимация» анықтамасы қандай?

Дескриптор:

-презентацияның қолдану аймағын біледі;

-«Анимация» анықтамасын біледі.


Оқушылар сабақтың тақырыбын өздері табады.

Мұғалімді тыңдайды жаңа сабақты түсініп алады

Оқушылар жаңа сабақты презентацияда берілген ақпараттар арқылы түсінеді, анықтаманы дәптерге жазып алады.


CharadesApp бағдарламасы арқылы оқушылардың жауаптары тексеріліп барылады

Сергіту сәтін видеоролік арқылы орындайды

Компьютерде жеке жұмысты орындайды


Сұрақтарға жауап береді, сайкестендіреді

Сұрақтарға жауап береді


«Қошеметтеу» әдісі


бір-бірін «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды.

Жұлдызшамен бағалау

смайликтер





https://youtu.be/cdxuzlluMLE
Мультимедиалық проектор, презентация
CharadesApp бағдарламасы


https://youtu.be/GyOWOO3O88w


Компьютер

https://learningapps.org/display?v=p4dnpu7an22

Мультимедиалық проектор, презентация

Сабақтың соңы

2 – мин.


Кері байланыс «Үш түрлі гүл және көбелектер» әдісі

  1. Нені білгенмін?

  2. Нені білдім?

  3. Нені білгім келеді?




Осы әдіс арқылы сабақ нәтижесінде оқушы сабақты түсінгенін алдыңғы сабақ, осы сабақтан түсінгенін айтып, болашақта нені білгісі келетіндігін айтып мұғалімге кері байланыс береді. Көбелектерді үш түрлі гүлге апарып жапыстырады.




Мультимедиалық проектор, презентация

Үй тапсырмасы

1 – мин.


Үйде орындайық. 110 бет

Үй тапсырмасын орындап келеді




Оқулық, дәптер