Файл: азастан Республикасыны Оуаарту министрлігі 7 жалпы білім беретін мектеп кмм ыса мерзімді саба жоспары Таырыбы.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 12.01.2024
Просмотров: 34
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
«№7 жалпы білім беретін мектеп» КММ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Тақырыбы: Цилиндр, конус және шардың жазықтықпен қималары. ББЖБ №3
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | 11.3.А Айналу денелері және олардың элементтері | ||||||
Педагогтің аты-жөні: | Асан Гүлназ Асанқызы | ||||||
Күні: | 07.03.23ж | ||||||
Сыныбы: 11 «Ғ» | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: | ||||||
Сабақтың тақырыбы: | Цилиндр, конус және шардың жазықтықпен қималары. ББЖБ №3 | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 11.2.2- цилиндрдің, конустың және шардың жазықтықпен қималарын кескіндеу; | ||||||
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар орындай алады: цилиндрдің, конустың және шардың жазықтықпен қималарын кескіндеуді біледі; Оқушылардың көпшілігі орындай алады: цилиндрдің, конустың және шардың жазықтықпен қималарын кескіндейді және оларды есептер шығаруда қолданады; Кейбір оқушылар орындай алады: күрделі есептерді шығарады. | ||||||
Сабақтың барысы: Сабақ кезеңі/ Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
Сабақтың басы 0-5 мин |
Бір-біріне жақсы тілектер айту. Сабақ мақсаттарын айқындау Оқушыларды сабақ тақырыбымен, оқу бағдарламасындағы оқу мақсаттарымен таныстыру ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. Жаңа сабақ алдында қайталау сұрақтары қойылады: | 1.Ұйымдастыру кезеңі. Сабақ мақсатын қою. Оқушылар мұғаліммен амандасады. Зейіндерін сабаққа аударады. Үй тапсырмаларын тексертеді. ІІ.
| Дескриптор: Білім алушы -өткен тақырыпты еске түсіреді; Дұрыс жауап- 2балл | 10-сынып оқулығы | |||
Сабақтың ортасы 5-15 мин 15-34мин | IІІ. Жаңа тақырыпты меңгеру Сыныпты үш топқа бөліп аламыз. 1-топ: Цилиндрге жүргізілетін қима түрдерін анықтау 2-топ: Конусқа жүргізілетін қима түрлерін анықтау 3-топ: Шарға жүргізілген қима түрлерін анықтау | Қосымша №1 бойынша жеке жұмыс: Цилиндр. 1. Цилиндр табанының диаметрі 4 см, ал биіктігі 3 см. Осьтік қимасының диагоналін табыңыз. 2. Цилиндрдің осьтік қимасының ауданы 24 . Цилиндрдің бүйір бетінің ауданын табыңыз. Конус: 1. Конустың бүйір бетінің ауданы табанының ауданынан екі есе үлкен. Егер осьтік қимасы болса, конустың көлемін есептеңіз. 2. Конустың биіктігі 4, ал осьтік қимасының төбесіндегі бұрыш -қа тең. Конустың бүйір бетінің ауданын табыңыз. Шар. 1. Радиусы 41 см шардың центрінен 9 см қашықта қима өткізілген. Осы қиманың ауданын табыңыз. 2. Шардың центрінен 9 см арақашықта ауданы қима өткізілген. Шардың толық бетінің ауданын табыңыз. Оқулықтан деңгейлік тапсырмалар орындау. А деңгейі: В деңгейі: С деңгейі: | Дескриптор: Білім алушы -Айналу денелерін салады; -Қималарын салады; - Элементтерін табады. Дұрыс орындалса -4балл Дескриптор: Білім алушы - Осьтік қимасының диагоналін табады; - конустың көлемін есептейді; - Шардың толық бетінің ауданын табады. Дұрыс орындалса -4балл | 10-сынып оқулығы АКТ есептері | |||
Сабақтың соңы 35-40мин | VІ. Сабақты қорытындылау.Рефлексия. Үй жұмысы. Берілгені : A(4; 4; 0), В(0; 0; 0), C(0;3;4), D(1; 4; 4). ABCD - теңбүйірлі трапеция екендігін дәлелдеңіздер. | VІ.Сабақты қорытындылау. Рефлексия. Оқушылар сабақ бойынша рефлексия жасайды. Мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді. | | 10-сынып оқулығы |