Файл: Блім Су тіршілік кзі Малімі.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 12.01.2024

Просмотров: 28

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Бөлім:Су- тіршілік көзі




Мұғалімі:




Сынып: 3

Қатысқаны:

Қатыспағаны:

Сабақтың тықырыбы:Балық аулайды




Сабақтың мақсаты:3.3.4.1 - мәтін мазмұны мен кейіпкерлерінің іс-әрекеті туралы нақтысұрақтар (қандай? қай? қашан? қайда?) құрастыру және оған жауап беру

3.3.2.1 - жиі қолданылатын сөздер мен фразалардан құрастырылған шағын мәтіндегі негізгі ойды түсіну

Бағалау критерийлері:

- мәтін мазмұны мен кейіпкерлерінің іс-әрекеті туралы нақтысұрақтар (қандай? қай? қашан? қайда?) құрастырады және оған жауап береді

- жиі қолданылатын сөздер мен фразалардан құрастырылған шағын мәтіндегі негізгі ойды түсінеді


Сабақтың кезеңі/уақыт

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


  1. Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесу--- шеңбер – Жылы тілектер

Сұрақ- жауап

  1. Қазір қай жыл мезгілі?

  2. Қай ай, күн?

  3. Аптаның қай күні?

  4. Ауа райы қандай?


Ой шақыру
«Жинақтау» әдісі: қортынды шығаруға бағытталған

Сұрақтарға жауап беру арқылы бос торларды толтыр.


а

у

л

а

у




қ

а

р

м

а

қ


-Кез келген нәрсені қолға түсіру үшін қандай әрекет жасаймыз?

-Балықты қандай құралмен аулаймыз?

-Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

Сабақтың мақсатымен таныстыру


Сәлемдеседі

Бір-біріне жылы тілектер айтады.

Сұрақтарға жауап береді


Сабақтың тақырыбын анықтайды

Мұғалім оқушылардың жауабына қарай бағалайды.




Слайд

суреттер
қима қағаздар

Сабақтың ортасы

Жаңа сөздермен танысу. Сөздерді оқу, қайталау, сөз тіркесін құрастыру.

Жағажай- пляж

Терең- глубокий

Жүземін-плаваю
Жаңа сөздерді меңгерту

1-тапсырма. Үлгіге қарап сөздермен сөз тіркесін құрастыр.

Бұлақ Төк

Үлгі:

Таза бұлақ , ...... бұлақ, ......... бұлақ (тұщы, мөлдір)

Суды төк, ....... төк, ........ төк (қоқысты)

Оқылым алды тапсырма:

2-тапсырма. Суреттен нені байқадың? Көргендеріңді сөздермен тізбектеп айт.


Жағажай

Теңіз

балалар




Оқылым тапсырмасы:

Мәтінмен жұмыс.

Мен жағажайға барамын. Жағажайда бала көп. Мен жақсы жүземін. Өзеннің суы тұщы. Бірақ терең. Сондықтан алысқа бармаймын.

Жағажайда шөлдеймін. Әжем сусын қайнатып береді. Әжемнің сусыны дәмді.

Сұрақтарға жауап беріңдер

1.Әлібек қайда барады?

2.Өзеннің суы қандай? Сипаттап жаз.

Оқылымнан кейінгі тапсырма:

5- тапсырма 93 бет

Мәтін мазмұны бойынша диалог құрыңдар.

1.Кім жағажайға барды?

2.Жағажайда кімдер бар?

3.Өзеннің суы қандай?

4.Әлібек неге алысқа бармайды?

5.Әлібек сусынды қайдан алды?

Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін, сөйлем құрастырады. Мысалы:

Мен балық аулаймын.


Мәтінді түсініп оқиды.


Сұрақтарға жауап береді.

Суреттерді пайдаланып. Сөйлемдерді құрастырып жазады


Мұғалімнің бағалауы жүзеге асады.


Шапалақтау


Бағдаршам




Оқулық





Жазылым

63 бет 4-тапсырма Сөздерге тиісті қосымшаларды жалғап жаз.

Мен жүземін Біз шөлдейміз

Сен жүзесің Сендер шөлдейсіңдер

Сіз жүзесіз Сіздер шөлдейсіздер

Ол жүзеді Олар шөлдейді


Сөздерге тиісті қосымшаларды жалғап жазады,

Оқушылар сыныптастарының жауабын тыңдай отырып бірін-бір бағалайды.



Слайдтар

Сабақтың соңы

Оқылым.Айтылым. Дұрыс нұсқасын айт.

1.Әлібек ... барды.

А) жағалауға Ә) жағажайға

2. Балалар

А) жағажайда жүр Ә) мектепте жүр

3. Ол жақсы

А) жүреді Ә) жүзеді

4. Өзеннің суы

А) ащы Ә) тұщы

5. Жағажай

А) терең Ә) көркем
Рефлексия «Білім ағашы»

Үйге: сандықшаны жаттау 93 бет.

Тест сұрақтарына жауап береді



Өзара бағалау

Слайд