Файл: Білім беру йымыны атауы 10 орта мктеп Пні.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 29.10.2023

Просмотров: 16

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Білім беру ұйымының атауы

№10 орта мктеп

Пәні:

Ана тілі

Бөлім:

Дыбыс және әріп

Педагогтің аты-жөні:

Конаккалиева А.Н

Күні:

03.02.2023

Сынып:

1 б сынып




Сабақтың тақырыбы:

23 сабақ. Буын. Отаным.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

1.1.3.1* тақырыбы мен иллюстрациясы бойынша мәтіннің мазмұнын болжау;

1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және сету, есте сақтау арқылы жазу;

1.2.9.1.дауысты дыбыстардың буын құрайтынын білу, буын санын анықтау;

Сабақтың мақсаты

Дауысты дыбыстардың буын құрайтынын біледі, буын санын анықтайды;

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут

Өткенді пысықтау

5 минут

Сабақ

тың ортасы

20 минут

Сергіту сәті

2 минут

Сабақты қорыту

6минут

Қосымша тапсырма

2минут

Кері байланыс

5 минут



Психологиялық ахуал қалыптастыру



Өткенді пысықтау

«Сақина салмақ» ойыны

– Балалар, біз «Сақина салмақ» ойынын ойнаймыз. Бұл ойынның ерекшелігі – кімнің қолында сақина қалса, менің сұрағыма жауап береді.

1)Қанша дауысты дыбыс бар?

2)Дыбыс дегеніміз не?

3)Дыбыстың қандай түрлері бар?

4)Дауысты және дауыссыз дыбыс дегеніміз не?

5)Жуан және жіңішке дыбыстарды қандай деп ойлайсың?
Жаңа тақырып

Оқулықпен жұмыс

1-жаттығу.

Өлеңнің тақырыбы бойынша мазмұнын болжа. Өлеңді тыңдап, өлең не туралы екенін айт

. Өлеңнің мазмұнына байланысты жүргізілетін жұмыстар:

а) мұғалім өлеңді тыңдатады;

ә) сөздік жұмысы жүргізіледі;

б) жеке оқушыларға оқытады;

в) мазмұнына байланысты сұрақтар қояды;

г) мәнерлеп оқытады.


ЕБҚ

Қазақстан туралы не білесің?

Өз Отаныңның суретін сал және әңгімеле
ЕҚБ

Өлеңді мәнерлеп, көңіл күймен оқып бер


Жазылым

Көркем жазу минуты

Өлеңнің соңғы екі жолын көшіріп жаз.

Осының барлығы-

Туған жер, Отаным

«Нейрожаттығу» әдісі


2-жаттығу

Сызбадағы буындардан жұмбақ құраңдар.
Жұмбақтың шешуін жазайық
Көк жүзінде көп жолақ

Шешуі: Кемпірқосақ
Ұжымдық жұмыс

«Сөзжасам» әдісі

3-жаттығу

Шығармашылық тапсырма ретінде орындалады. «Алатау» сөзіндегі әріптерден бірнеше сөз жасап жазады
Алатау—тау, ала, ата, ат, ау,ал,атау.

ФС тапсырмасы

ҚЖ:

«Үш түсті вагондар» әдісі

Конверттегі текшелерден Отан сөзін құрап, ауызша дыбыстық талдау жасаңдар. Отан сөзін тағы қалай айтуға болады? Балалардың ойын тыңдау. Толықтыру (туған ел, туған өлке, туған жер, атамекен, атажұрт, Қазақстан).

Вагондарға Отан сөзінің баламларын жапсыр.

Кері байланыс




Алақандарын қосып, жақсы тілектер айтады


Ойын арқылы сұрақтарға жауап береді

Тақырыбы бойынша өлеңнің мазмұнын болжайды. Содан кейін тыңдайды.


Жеке жұмыс жүргізеді

Дәптермен жұмыс жасайды

Жаттығу жасайды
Жұмбақты шешеді

Сөз құрайды

Ойын ойнайды

Кері байланыс жасайды





Дескриптор:

Дыбыстарды ажырата алады

Сұрақтарға жауап береді



Дескриптор:

Өлеңнің тақырыбы бойынша мазмұнын болжайды

Өлеңді тыңдап, өлең не туралы екенін айтады

Өлеңді мәнерлеп оқиды

Тамаша!


Керемет!


Дескриптор:

Өлеңнің алғашқы екі жолын көшіріп жазады.

Көркем жазу емлесін сақтап жазады


Дескриптор:

Буындарды біріктере алады

Тұтас сөздерді құрайды

Жұмбақтың шешуін тауып, жазады

Дескриптор:

«Алатау» сөзіндегі әріптерден бірнеше сөз жасап жазады

Әріптерден сөздер құрай алады

Дескриптор:

Отан сөзін құрап, ауызша дыбыстық талдау жасайды

Отан сөзінің баламаларын табады

«Тазалық» әдісі



Алақандар

Сақина



Оқушы жұмысы

Жұмыс дәптері

Музыка




Кеспе әріптер



Кері байланыс тақтасы