ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 06.11.2023
Просмотров: 18
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6- бөлім Шаңғымен / жарыспалы / конькимен дайындалу | IІІ-тоқсан | | |||||
Күні: 13.02.2023ж | Мектеп: Үлкеншыған орта мектебі | | |||||
Сыныбы 10 А | Мұғалімнің аты-жөні: Өркінбай Бауыржан | | |||||
Сабақтың тақырыбы: | Қауіпсіздік ережесі.Техникалық дағдыларды қолдану | | |||||
Оқу мақсаттары: | 10.3.4.4 Дене белсенділігін дамыту және бағалау үшін тәуекелді басқару стратегиясын жүзеге асыру | | |||||
Жетістік критерийлері: |
| | |||||
Құндылықтарды дарыту: | Құрмет, шығармашылық, әріптесін тыңдай білу. Қарым-қатынас дағдыларын дамыту,жасау барысында сыни тұрғыдан ойлану. Сана сезім, адалдық, басқа адамдардың ойын құрметтеу, адал болу; Бір-бірін құрметтеу | | |||||
Пән аралық байланыс: | Биология, физика | | |||||
Акт қолдану: | Сілтемелер бойынша материалды көрсету | | |||||
Бастапқы білім: | Оқушылар алдыңғы сыныптарды және сабақтан тыс уақыттарда меңгерген жылдамдықты - күштік дайындық пен төзімділіктің, жүгіру техникасының шаңғымен және конькимен қозғалудың оқып, дағдыларын меңгерген. | | |||||
Тілдік мақсат | Оқушыларға аталған тараудың мақсатына қолжеткізіп, пәнді оқуға қолдау көрсету үшін, білім аудағы тиісті академиялық мектеп терминологиясының тілдік мақсатының мысалы төменде келтірілген. | | |||||
Оқудың тілдік мақсаты | Пәндік лексика және терминология | Диалогқа арналған пайдалы сөздер | | ||||
Оқушылар мыналарды орындай алады:
| Мыналардан тұрады:
| Талқылауға арналған сұрақтар:
Төзімділікті дамытатын физикалық жаттығуларды орындау не үшін қажет? | | ||||
Сабақ кезендері: | Сабақтағы іс-әрекеттер: | құрал жабдықтар (ресурстар) | |||||
Сабақтың басы: | Оқушылармен сәлемдесу. Түгелдеу. Спорттық кииімдеріне назар аудару. Қауіпсіздік ережесін таныстыру, қайталау. Бүгінгі сабақтың мақсатымен таныстыру. Алдағы жұмыстармен таныстыру. Оқушыларға қыздыру жаттығуларын орындатқызу. Жүру, жүгіру, секіру жаттығуларын орындайды. ЖДЖ шеңбер бойына тұрып орындайды. Пульсометрия жүргізу. Оқушыларды шахмат белгіллерімен екі топқа бөлу (пешкалар және корольдер) Осы екі топқа мұғалім тапсырма береді және дайындыққа уақыт беріледі. | Бос кеңістік, түрлі түсті конустартар Үлкен, бос кеңістік әр қызмет үшін. Ысқырық, секундомер. | |||||
Сабақтың ортасы | Оқушылар ұстаз ұсынған кедергілер жолынан өтеді. Одан кейін шаңғымен орындалатын өз тапсырмаларының нұсқаларын ұсынады. Қанша кедергі болса, әр командадан сонша адам шығады. Команданың әр қатысушысы өз кезеңінің басында тұрады. Ұстаздың сигналы бойынша бірінші кезеңде тұрған оқушы кедергілерден өту арқылы жарысты бастайды. Келесі қатысушыға жетіп, оған эстафетаны береді, осылайшы эстафетаның соңғы қатысушыны мәреге жеткенге дейін жалғаса береді. Трассадан бірінші болып өткен және кедергілерден өту бойынша ережені бұзбаған команда жеңіске жетеді. Қорында жеңісі көр команда жеңімпаз аталады. Кезеңдер ұзындығы 100-150м. Кедергілерден өтіп жүгіру Эстафеталық жүгіруге қатысатын ойыншылар кезеңдердегі орындарына жайғасып, сигнал бойынша бірінші кезеңді бастап, кедергілерден өтіп, екінші кезеңде эстафета тақтайшасын тапсырады, барлық қатысушылар өз кезеңдерін өтіп болғанға дейін жалғаса береді. Жеңімпазға бес ұпай, екінші орынға үш, ал үшінші орынға екі ұпай беріледі. Әрбір ережені бұзғаны үшін бір ұпай алып тасталады (фальстарт, екінші біреудің жолына шығып кету, қарсыласқа кедергі келтіру) Тапсырмалары бар "салкалар". Жүргізушіні анықтап, барлық ойыншылар алаңға таралады. Жүргізуші қашып бара жатқан ойыншыға тигізуге тырысады. Шаңғыға немесе сырғытпа тақтайға емес, ойыншының өзіне тигізу қажет. Құлап қалғандарды, сондай-ақ шаңғылары шығып кеткендерге де тигізуге болады. Егер жүргізуші ойыншыға тигізсе, ол қарапайым ойыншы болып, ол тигізген ойыншы жүргізуші болады. Ол қолын жоғары көтеріп, содан кейін ғана жүргізуді бастайды. Кросстық дайындық. Оқушылар жүрісте және баяу жүгіру арқылы кросстық қашықтықта кедергілерден (орда, төбешіктерде, бұтақтардың арасында) өтуді орындайды. "Шегіртке" қозғалмалы ойыны. Оқушылар 2 командағы бөлініп, олардың бірі шеңбер ішінде, ал екіншісі волейбол добымен шеңбер сыртында қалады. Шеңбер ішіндегі ойыншылар капитанмен бірге баған бойына тұрып, бір бірлерінің белінен ұстайды Жеткішінің сигналы бойынша шеңбер жасап тұрған ойыншылар допты бір бірлеріне лақтырып, бағандағы соңғы ойыншыны шығаруға тырысады. Соққы алған ойыншы ойыннан шығады. 5-8 минуттан кейін командалар орындарын ауыстырады Белгіленген уақыт ішінде көп ойыншыларға тигізген команда жеңіске жетеді. | Арқандар жұқа тақтайшадан жасалған қалқан, аққала. Мамандандырылған спорт алаңы немесе стадиондағы жүгіру жолы. . | |||||
Сабақтың соңы: | Құрал-жабдықтарды жинау. Бүгінгі сабақты қорытындылау. Соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: -нені білдім, нені үйрендім. –нені толық түсінбедім. Үй тапсырмасы - дене қаблеттерін дамыту жаттығулары | Ашық сұрап-жауаптар | |||||
Саралау-оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз: бір оқушыдан күтілетін нәтиже, дербес қолдау көрсету, уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады. | Бағалау-оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданылатын әдіс-тәсілдер арқылы бағалай алады. Мадақтама, марапаттау | Денсаулық және қауіпсіздік ережелерінің сақталуы. Денсаулық сақтау әдістері, сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. | |||||
Сабақ бойынша рефлекия: 1.Сабақ мақсаттары дұрыс қойылған ба? оқушылар нені үйренді? | | ||||||
2.0қушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? | | ||||||
3. Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? | | ||||||
4. Сабақта уақыт кезеңдері сақталды ма ? | | ||||||
Жалпы оқушыларды бағалау: | Әртүрлі тәсілдермен табиғи және жасанды кедергілерден өту кезіндегі шаңғымен қозғалудың техникасын қадағалаңыз. Эстафета берілгенге дейін қозғалысты бастауға болмайды. Мынадай кедергілерді қолдануға болады: қарға көмілген траншея, созылған арқандар, қармен көмілген дөңес, белес және т.б. Насында (аққала, жұқа тақтайшадан жасалған қалқан) қоюға болады Нұсқа: жүгіріс кезеңі қанша болса, эстафета да сондай шеңбер бойынша жалғасады. Тосқауылдар кез келген заттармен алмастырылады, ал эстафетаны қатысушының иығына не қолына тигізу арқылы жалғастыруға болады. Эстафетаны өткізгеннен кейін арнайы қозғалыс әрекеттерін орындауды талдап, бағалаңыз. Оқушылардың назарын шайбаны жүргізген кезде өздерінен алыс жібермеуге аудару. Ойынды күрделендіруге болады: әр командадан бір мезгілде екі ойыншы шығып, кеглдер арасындағы шайбаны бір біріне береді. Бұл жаттығудағы қателік конькидің ұшымен итерілу және бір тіректі қозғалыс кезінде тепе-теңдікті жоғалту болып табылады. Басты назарды аяқ-жілік тұсында тірек аяқты бүгіп, иық сызығының қисаюына жол бермеу керек. Сұраңыз: Қиылған желер бойынша қозғалыстың қиындығы неде? Осы ойынның көмегімен әртүрлі амалдарды дайындауға болады. Ең алдымен ойынды сырғытпа тақтасыз жүргізеді, шаңғы техникасын игергеннен кейін - сырғытпа тақтаймен. Ойынды шағын алаңда жүргізеді, мысалы баскетбол алаңында. 1. Спиралға бұралуға жол берілмейді (соңғыны жасыруға). 2. Ойыншылар қолдарын босатпау керек. 3. Басқа тию есептелмейді. 4. Еденнен секіріп барып тию есептелмейді. | ||||||
Сабақтың жақсы екі аспектісі (оқытуға, үйренуге қатысты.) 1 «Шаңғымен / жарыспалы / конькимен дайындалу» бөліміндегі қауіпсіздік ережесін біледі және әдістерді орындай алады. 2 Өзін-өзі шыдамдылыққа, шымырлыққа, ептілікке баулиды. | |||||||
| |||||||
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту және үйрену) | |||||||
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістігі (қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?) |
Жетекші қолы:
Баға:
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6- бөлім Шаңғымен / жарыспалы / конькимен дайындалу | IІІ-тоқсан | | |||||
Күні: 16.02.2023ж | Мектеп: Үлкеншыған орта мектебі | | |||||
Сыныбы 10 А | Мұғалімнің аты-жөні: Өркінбай Бауыржан | | |||||
Сабақтың тақырыбы: | Техникалық дағдыларды қолдану | | |||||
Оқу мақсаттары: | 10.3.4.4 Дене белсенділігін дамыту және бағалау үшін тәуекелді басқару стратегиясын жүзеге асыру | | |||||
Жетістік критерийлері: |
| | |||||
Құндылықтарды дарыту: | Құрмет, шығармашылық, әріптесін тыңдай білу. Қарым-қатынас дағдыларын дамыту,жасау барысында сыни тұрғыдан ойлану. Сана сезім, адалдық, басқа адамдардың ойын құрметтеу, адал болу; Бір-бірін құрметтеу | | |||||
Пән аралық байланыс: | Биология, физика | | |||||
Акт қолдану: | Сілтемелер бойынша материалды көрсету | | |||||
Бастапқы білім: | Оқушылар алдыңғы сыныптарды және сабақтан тыс уақыттарда меңгерген жылдамдықты - күштік дайындық пен төзімділіктің, жүгіру техникасының шаңғымен және конькимен қозғалудың оқып, дағдыларын меңгерген. | | |||||
Тілдік мақсат | Оқушыларға аталған тараудың мақсатына қолжеткізіп, пәнді оқуға қолдау көрсету үшін, білім аудағы тиісті академиялық мектеп терминологиясының тілдік мақсатының мысалы төменде келтірілген. | | |||||
Оқудың тілдік мақсаты | Пәндік лексика және терминология | Диалогқа арналған пайдалы сөздер | | ||||
Оқушылар мыналарды орындай алады:
| Мыналардан тұрады:
| Талқылауға арналған сұрақтар:
Төзімділікті дамытатын физикалық жаттығуларды орындау не үшін қажет? | | ||||
Сабақ кезендері: | Сабақтағы іс-әрекеттер: | құрал жабдықтар (ресурстар) | |||||
Сабақтың басы: | Оқушылармен сәлемдесу. Түгелдеу. Спорттық кииімдеріне назар аудару. Қауіпсіздік ережесін таныстыру, қайталау. Бүгінгі сабақтың мақсатымен таныстыру. Алдағы жұмыстармен таныстыру. Оқушыларға қыздыру жаттығуларын орындатқызу. Жүру, жүгіру, секіру жаттығуларын орындайды. ЖДЖ шеңбер бойына тұрып орындайды. Пульсометрия жүргізу. Оқушыларды шахмат белгіллерімен екі топқа бөлу (пешкалар және корольдер) Осы екі топқа мұғалім тапсырма береді және дайындыққа уақыт беріледі. | Бос кеңістік, түрлі түсті конустартар Үлкен, бос кеңістік әр қызмет үшін. Ысқырық, секундомер. | |||||
Сабақтың ортасы | Оқушылар ұстаз ұсынған кедергілер жолынан өтеді. Одан кейін шаңғымен орындалатын өз тапсырмаларының нұсқаларын ұсынады. Қанша кедергі болса, әр командадан сонша адам шығады. Команданың әр қатысушысы өз кезеңінің басында тұрады. Ұстаздың сигналы бойынша бірінші кезеңде тұрған оқушы кедергілерден өту арқылы жарысты бастайды. Келесі қатысушыға жетіп, оған эстафетаны береді, осылайшы эстафетаның соңғы қатысушыны мәреге жеткенге дейін жалғаса береді. Трассадан бірінші болып өткен және кедергілерден өту бойынша ережені бұзбаған команда жеңіске жетеді. Қорында жеңісі көр команда жеңімпаз аталады. Кезеңдер ұзындығы 100-150м. Кедергілерден өтіп жүгіру Эстафеталық жүгіруге қатысатын ойыншылар кезеңдердегі орындарына жайғасып, сигнал бойынша бірінші кезеңді бастап, кедергілерден өтіп, екінші кезеңде эстафета тақтайшасын тапсырады, барлық қатысушылар өз кезеңдерін өтіп болғанға дейін жалғаса береді. Жеңімпазға бес ұпай, екінші орынға үш, ал үшінші орынға екі ұпай беріледі. Әрбір ережені бұзғаны үшін бір ұпай алып тасталады (фальстарт, екінші біреудің жолына шығып кету, қарсыласқа кедергі келтіру) Тапсырмалары бар "салкалар". Жүргізушіні анықтап, барлық ойыншылар алаңға таралады. Жүргізуші қашып бара жатқан ойыншыға тигізуге тырысады. Шаңғыға немесе сырғытпа тақтайға емес, ойыншының өзіне тигізу қажет. Құлап қалғандарды, сондай-ақ шаңғылары шығып кеткендерге де тигізуге болады. Егер жүргізуші ойыншыға тигізсе, ол қарапайым ойыншы болып, ол тигізген ойыншы жүргізуші болады. Ол қолын жоғары көтеріп, содан кейін ғана жүргізуді бастайды. Кросстық дайындық. Оқушылар жүрісте және баяу жүгіру арқылы кросстық қашықтықта кедергілерден (орда, төбешіктерде, бұтақтардың арасында) өтуді орындайды. "Шегіртке" қозғалмалы ойыны. Оқушылар 2 командағы бөлініп, олардың бірі шеңбер ішінде, ал екіншісі волейбол добымен шеңбер сыртында қалады. Шеңбер ішіндегі ойыншылар капитанмен бірге баған бойына тұрып, бір бірлерінің белінен ұстайды Жеткішінің сигналы бойынша шеңбер жасап тұрған ойыншылар допты бір бірлеріне лақтырып, бағандағы соңғы ойыншыны шығаруға тырысады. Соққы алған ойыншы ойыннан шығады. 5-8 минуттан кейін командалар орындарын ауыстырады Белгіленген уақыт ішінде көп ойыншыларға тигізген команда жеңіске жетеді. | Арқандар жұқа тақтайшадан жасалған қалқан, аққала. Мамандандырылған спорт алаңы немесе стадиондағы жүгіру жолы. . | |||||
Сабақтың соңы: | Құрал-жабдықтарды жинау. Бүгінгі сабақты қорытындылау. Соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: -нені білдім, нені үйрендім. –нені толық түсінбедім. Үй тапсырмасы - дене қаблеттерін дамыту жаттығулары | Ашық сұрап-жауаптар | |||||
Саралау-оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз: бір оқушыдан күтілетін нәтиже, дербес қолдау көрсету, уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады. | Бағалау-оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданылатын әдіс-тәсілдер арқылы бағалай алады. Мадақтама, марапаттау | Денсаулық және қауіпсіздік ережелерінің сақталуы. Денсаулық сақтау әдістері, сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. | |||||
Сабақ бойынша рефлекия: 1.Сабақ мақсаттары дұрыс қойылған ба? оқушылар нені үйренді? | | ||||||
2.0қушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? | | ||||||
3. Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? | | ||||||
4. Сабақта уақыт кезеңдері сақталды ма ? | | ||||||
Жалпы оқушыларды бағалау: | Әртүрлі тәсілдермен табиғи және жасанды кедергілерден өту кезіндегі шаңғымен қозғалудың техникасын қадағалаңыз. Эстафета берілгенге дейін қозғалысты бастауға болмайды. Мынадай кедергілерді қолдануға болады: қарға көмілген траншея, созылған арқандар, қармен көмілген дөңес, белес және т.б. Насында (аққала, жұқа тақтайшадан жасалған қалқан) қоюға болады Нұсқа: жүгіріс кезеңі қанша болса, эстафета да сондай шеңбер бойынша жалғасады. Тосқауылдар кез келген заттармен алмастырылады, ал эстафетаны қатысушының иығына не қолына тигізу арқылы жалғастыруға болады. Эстафетаны өткізгеннен кейін арнайы қозғалыс әрекеттерін орындауды талдап, бағалаңыз. Оқушылардың назарын шайбаны жүргізген кезде өздерінен алыс жібермеуге аудару. Ойынды күрделендіруге болады: әр командадан бір мезгілде екі ойыншы шығып, кеглдер арасындағы шайбаны бір біріне береді. Бұл жаттығудағы қателік конькидің ұшымен итерілу және бір тіректі қозғалыс кезінде тепе-теңдікті жоғалту болып табылады. Басты назарды аяқ-жілік тұсында тірек аяқты бүгіп, иық сызығының қисаюына жол бермеу керек. Сұраңыз: Қиылған желер бойынша қозғалыстың қиындығы неде? Осы ойынның көмегімен әртүрлі амалдарды дайындауға болады. Ең алдымен ойынды сырғытпа тақтасыз жүргізеді, шаңғы техникасын игергеннен кейін - сырғытпа тақтаймен. Ойынды шағын алаңда жүргізеді, мысалы баскетбол алаңында. 1. Спиралға бұралуға жол берілмейді (соңғыны жасыруға). 2. Ойыншылар қолдарын босатпау керек. 3. Басқа тию есептелмейді. 4. Еденнен секіріп барып тию есептелмейді. | ||||||
Сабақтың жақсы екі аспектісі (оқытуға, үйренуге қатысты.) 1 «Шаңғымен / жарыспалы / конькимен дайындалу» бөліміндегі қауіпсіздік ережесін біледі және әдістерді орындай алады. 2 Өзін-өзі шыдамдылыққа, шымырлыққа, ептілікке баулиды. | |||||||
| |||||||
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту және үйрену) | |||||||
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістігі (қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?) |
Жетекші қолы:
Баға:
Мектеп | Үлкеншыған орта мектебі |
Мұғалімнің аты-жөні | Өркінбай Бауыржан |
Сынып | 10 А |
Күні | 17.02.2023 |
Сабақ тақырыбы | Волейбол ойын.Шабуылдап соққан допқа қарсы секіріп біреулеп, екеулеп қолмен тосқауыл қою әдістерін үйрету |
Сабақ мақсаттары | Спорттық ойын ережелерін және әдіс- тәсілдерін меңгерту |
Құндылықтарды дарыту | Ынтымақтастық: өзара жақсы қарым-қатынас орнатады, ынтымақтастық дағдыларын қалыптастырады, бір-біріне көмек көрсетеді. Академиялық әділдік: бір-бірін әділ бағалайды, идеялары мен ой-пікірлеріне құрметпен қарайды. Өмір бойы оқу: алған білімін өмірмен байланыстырады, кері байланыс орнатады, білім алуға деген сүйіспеншілікті қалыптастырады. Патриотизм және азаматтық борыш: отанға деген сүйіспеншілікті, адалдықты, өз іс-әрекеттерімен дәлелдейді. Өзіне және өзгеге құрмет: топтық жұмыс, жұптық жұмыс кезінде жүзеге асырады. Еңбек пен шығармашылық: альтернатив ойынды ұйымдастырады, ойын барысында жеңіске талпынады. |
САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ
Сабақтың кезеңдері | Оқушының әрекеті | Педагогтің әрекеті | Оқу ресурстары | |
Сабақтың басы 15минут | Дайындық бөлімі: Оқушыларды қатарға тұрғызу. Сәлемдесу. Рапорт қабылдау. Оқушылардың спорттық киімдеріне назар аудару. Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Бағалау критерийлерін анықтау. Техника қауіпсіздігін ескерту. Бой жазу жаттығуларын орындау. Тыныс жолдарын қалпына келтіру. | Оқушылардың қатарда түзу тұруың қадағалау. Келмеген оқушылардың себебін анықтау. Оқушылардың сабақтың тақырыбы мен мақсатын мұқият тыңдауын қадағалау. Бой жазу жаттығуларын ережеге сай орындалуын қадағалау. | Ысқырық, секундомер, конустар, волейбол бағаналары мен торы, волейбол доптары, бор http://zdorovejka.ru/fizicheskie/igry-sportivnye/volejbol-pravila-igry-v-volejbol/ | |
Сабақтың ортасы 25 минут | (Т, ПЖЖ, Ф) Шабуылдау соққыларының тәсілдерімен таныстыру.Тіке шабуылдау соққысын үйрету .Командалар алаңның бір жағынан сөре сызығында тұрады. Олардың алдында 10-12 адым қашықтықта шеңбердің ішінде доптар жатады. Ойыншылар рет бойынша саналады. Мұғалім кез келген санды шақырады, ал ол допқа ұмтылады. Қолына допты алып, жоғарыдан тізбектің басында тұрған әріптесіне қайтарып, қайтадан қабылдайды. Тез екі рет допты қайтарған ойыншының командасына 1 ұпай беріледі. Одан кейін қалған ойыншылар (кез келген ретімен) шақырылады. Көп ұпай жинаған команда жеңіске жетеді. | Сұраңыз: Жақсы ойнау үшін ойын комбинацияларын қалай жақсартуға болады? Ойын барысында қауіпсіздік ережелерін сақтау қаншалықты маңызды? Біздің командамызда көшбасшының дағдылары қалай байқалғанын айта аласыз ба? | ||
(С, Т) Үйренген ойын комбинацияларын қолдана отырып, сыныпты бірнеше командаларға бөліп, волейболдан кіші чемпионат өткізу. | Ойын ережесін сақтау. Оқушылар төрешінің, көмекшінің, бақылаушының рөлін атқара алады. Сұраңыз: Волейболшыға қандай көшбасшы дағдылары қажет? Жақсы ойнау үшін ойын комбинацияларын қалай жақсартуға болады? Ойын барысында қауіпсіздік ережелерін сақтау қаншалықты маңызды? | |||
Спорттық және қозғалмалы ойындар. Волейбол ойыны: Қысқа көтерілген допты шабуылдап соғу әдістерін үйрету; Екінші сызықтан шабуылдап соғу әдістерін үйрету; | ||||
Сабақтың соңы 5 минут | Сабақты қорытындылау: Мақсаты: Қол жеткен нәтижелер туралы ойлану, өзіндік талдау жүргізуге дағдыландыру. Тақырыпты меңгеру деңгейін анықтау. Сипаттама: Оқушылар өз беттерінше сабақтың басында қойылған сұраққа жауап береді. Өткен тақырып туралы кері байланыс беру үшін мұғалім сұрақ қояды, оқушылар ауызша жауап береді. Мұғалім әрекеті: Сұрақ-жауап арқылы кері байланыс жүргізеді. Сабақ басында қойылған сұрағына әр оқушыдан жауап сұрайды. Жақсы нәтижеге қол жеткізген оқушылар мен үздіктерді атайды. Жетілдіру жаттығуларын ұсынады. Оқушының әрекеті: Қиын болған немесе жүзеге асыра алмаған мәселелер бойынша сұрақ қояды. Үздік нәтиже көрсету үшін өзіндік ойлармен бөліседі. Сабақ басындағы мұғалім сұрағына жауап береді. Бағалау: Мұғалім оқушыларына өзіндік және бірін бірі бағалау арқылы білім бекітеді. |
Жетекші қолы:
Баға: