Файл: Программалау Педагогты атыжні Шайхимова с кні 09.doc

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 06.11.2023

Просмотров: 11

Скачиваний: 2

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Программалау

Педагогтың аты-жөні

Шайхимова С

Күні

6.09

Сынып: 11б

Қатысушылар саны




Қатыспағандар саны




Сабақтың тақырыбы:

Бұлттық технологиялардың міндеті мен жіктелуі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

11.1.1.1 бұлттық технологияның не екенін түсіндіру;

11.1.1.2 жалпы қолжетімді, қашықтағы файлдарды (мәтіндік құжаттар, күнтізбелер, таныстырылымдар кестелер) қолдану және оларды бірге түзету

Сабақтың мақсаты:

Бұлттық технологиялар ұғымын түсіндіре алады;

Қолжетімді файлдарды қолданады;

Бұлттық технологияларды дамыту болашағын талқылай алады.

Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

3 мин

Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушылармен амандасу, түгелдеу.

Оқулыққа кіріспе жасау


1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.








Сабақтың ортасы

25 мин

Жаңа сабаққа байланысты бейнекөріністі көріп алу.

1 тапсырма:Оқулықтан алынған материалды оқу, мұғалім дайындаған Смартфоннан қосымша материалын қарау.

-Бұлттық технологиялар ұғымы және соңғы жетістіктердің үлгілері

-Бұлттық технологияларды дамытудың негізгі бағыттары, мысал келтіру.

Дескриптор:

Бұлттық технологиялар ұғымын түсіндіре алады;

2-тапсырма:

Тапсырма орындау сабақты меңгеруге.

Ойлау. (Жеке жұмыс) Ақпараттық бос орындарды толтырыңдар:

Мынадай қызметтер бұлттық технологияларды ұсынады.

Сақтау қызметі (Storage-as-a – Service) – талап ету бойынша дискілік кеңістікті білдіретін сервис.

  • (Database-as-a-Service) - егер ДҚБЖ жергілікті ресурсқа орнатылған болса, деректер қорымен жұмыс істеуге берілген мүмкіндік. Бұл жағдайда, үлкен немесе орта ұйымда ДҚБЖ қолдану үшін талап етілетін аппараттық қамтамасыз етілім мен лицензиялық БҚ-дан қанша қаражат үнемдеуге болатынын айтпағанда, түрлі орындаушылар арасында деректер алмасуды ұйымдастыру әлдеқайда оңай.

Процесті басқару қызметі (Process-as-a-Service) бірыңғай бизнес-процесті құру үшін бірнеше ресурсты (бір "бұлт" немесе басқа да қолжетімді "бұлттар" шегіндегі қызметтер немесе деректер сияқты) ….

(Software-as-a-Service SaaS) – қашықтағы серверлерде ашылған талапқа сәйкеса программалық қамтамасыз етілім және әрбір қолданушы оған Интернет арқылы қол жеткізе алады, сонымен қатар осы қамтамасыз етілімнің лицензиялары мен жаңартулары туралы барлық сұрақтарды осы қызметті жеткізуші реттейді. Бұл жағдайда төлем оны нақты қолдану үшін жүргізіледі. Оның үлгісі – Google Құжаттары, Google Күнтізбесі және т.б. онлайнпрограммалар.

Платформа қызметі (Platform-as-a-Service) – қолданушыға орнатылған операциялық жүйесі және …

  • (Integration-as-a-Service) – "бұлттан" қосымшалардың арасындағы программалық интерфейстерді және олардың алгоритмдерін басқаруды қоса алғанда, толық интеграциялық пакетті алу мүмкіндігі. Оған орталықтандыру пакеттерінің белгілі қызметтері мен функциялары, корпоративтік қосымшаларды оңтайландыру және интеграциялау (EAI) кіреді, бірақ олар "бұлтты" сервис ретінде ұсынылады.

  • (Management/Governace-as-a-Service) бір немесе көп "бұлтты" сервистердің жұмыс параметрлерін басқаруға және белгілеуге мүмкіндік береді. Бұл негізінен, топология, ресурстарды қолдану, виртуалдау сияқты параметрлер.

  • Инфрақұрылым қызметі (Infrastructure-as-aService) – қолданушыға компьютерлік инфрақұрылым, әдетте, ….

  • Сынақтан өткізу қызметі (Testing-as-a-Service) "бұлттан" сынақтан өткізетін БҚ қолдану арқылы жергілікті немесе …

  • Дескриптор:

-Қолжетімді файлдарды қолданады;

-Бұлттық технологияларды дамыту болашағын талқылай алады.

ҚБ: Өзара бағалау


Мұғалімді тыңдайды

Видеожазбаны көреді

1-тапсырманы орындайды


2-тапсырманы орындайды


ҚБ: Өзара бағалау

ҚБ: Сабақ соңында мұғалімнің қорытынды бағалауы «Мадақтау сөздер» әдісі арқылы оқушылардың сабаққа қатысу деңгейіне қарай жүргізіледі. Жарайсың!, Жақсы!, Талпын!.


Видеожазба

Онлайн ресурс

https://bilimland.kz

Оқулық

Сабақтың соңы

3 мин

Бағдаршам әдісімен сабақты қорытындылау.

Өзін-өзі бағалау.






Үй тапсырмасы

1 мин

Бұлттық технологиялардың міндеті мен жіктелуін оқып келу