ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 06.11.2023
Просмотров: 56
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Білім беру ұйымының атауы | | |||||||||||||||||
Пәні: | Дүние жүзі тарихы | |||||||||||||||||
Бөлім: | 4-бөлім. Мәдениеттіңдамуы 4.1. бөлімше Адамзаттың мәдени мұрасын сақтап қалу жолдары | |||||||||||||||||
Педагогтің аты-жөні: | | |||||||||||||||||
Күні: | | |||||||||||||||||
Сынып: 10 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Әлемнің ең ірі мұражайлары: адамзаттың тарихи зердесінің қазынасы | |||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 10.4.1.3 әлемнің ең ірі мұражайларын зерттеп, ерекшеліктерін анықтау; 10.4.1.4 әлем халықтарының тарихи-мәдени мұрасын зерттеу және сақтап қалудағы мұражайлардың рөлін түсіндіру | |||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Әлемнің ең ірі мұражайларын. тарихи-мәдени мұрасын зерттеу және сақтап қалудағы мұражайлардың рөліне баға беру | |||||||||||||||||
Сабақтың барысы | ||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||||||
Ұйымдасты ру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру | Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу.Сабаққа назарларын аудару Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Ой шақыру: -Суреттегі мұражай қалай аталады? Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. | Оқушылар сурет бойынша өз жауаптарын ұсынады ЕББҚ оқушыны өзін сыныптан шеттетілгендей сезінбеуі үшін мұғалімнің үстеліне жақын, мінез-құлқы жайлы балалардың тобына орналастыру. | ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады | https://yandex.kz/images/sea Мұғалім презентациясы | ||||||||||||||
Жаңа білім | Мәтінмен жұмыс Мұғалім алдын-ала әр түрлі дереккөздерге негізделген таратпа материалдар таратады. Ватикан мұражайлары құрылу тарихын және оның құрылымының ерекшеліктері мен экспонаттар көрініс беретін блок-схема немесе кластер жасау тапсырылады.
Дескриптор: - мұражайдың құрылу тарихын сипаттайды; - мұражайдың құрылымын анықтайды; - мұражайдың ерекшелігін ажыратады; мұражайдың заттарына сипаттама береід - мұражайдың тарихи маңыздылығына баға береді; ЕББҚ оқушылар негізгі термин сөздерді мәтіннен анықтайды; Тақырыптық кесте
- мұражайдың құрылу тарихын сипаттайды; - мұражайдың құрылымын анықтайды; - мұражайдың ерекшелігін ажыратады; мұражайдың заттарына сипаттама береід - мұражайдың тарихи маңыздылығына баға береді; Менің Ватикан мұражайына саяхатым» тақырыбында тарихи эссе (шығарма) жазу ЕББҚ: оқушыға жеке жұмыс кезінде қасындағы сыныптастары және мұғалім диалог арқылы қолдау жасайды | Мәтінмен жұмыс Оқушылар Ватикан мұражайлары құрылу тарихын және оның құрылымының ерекшеліктері мен экспонаттар көрініс беретін блок-схема немесе кластер жасайды Жұптық жұмыс жасауда ЕБҚ оқушыларға жұпты таңдауда қолдау көрсетіледі | ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады Дескриптор: - мұражайдың құрылу тарихын сипаттайды; - мұражайдың құрылымын анықтайды; - мұражайдың ерекшелігін ажыратады; мұражайдың заттарына сипаттама береід - мұражайдың тарихи маңыздылығына баға береді; ЕББҚ оқушы өз таңдауы бойынша қалаған сұрағына жазбаша жауап жазады. ЕББҚ оқушыға мадақтау арқылы қолдау көрсетіледі. | Танымдық мәтіндер (Қосымша 1) (Қосымша 2) (Қосымша 3) Деректер Ақпараттық карточкалар | ||||||||||||||
Бекіту | Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма Ватикан мұражай | Сабақтың тақырыбын қорытындылау | «Ең үздік жауап» | Ақпараттық карточка | ||||||||||||||
Кері байланыс | «Жақсы сұрақ» әдісі арқылы кері байланыс жасайды.
| Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады | Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды | А4, конспект |
Білім беру ұйымының атауы | | |||||
Пәні: | Құқық негіздері | |||||
Бөлім: | Іс жүргізу құқығының негіздері | |||||
Педагогтің аты-жөні: | | |||||
Күні: | | |||||
Сынып: 10 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Қылмыстық іс жүргізу құқығындағы сот талқылауының негіздері | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 10.4.1.3 - Қазақстан Республикасының Қылмыстық іс жүргізу кодексіне сәйкес сот талқылауының негіздері бойынша білімін шығармашылық түрде көрсету | |||||
Сабақтың мақсаты | Қазақстан Республикасының Қылмыстық іс жүргізу кодексіне сәйкес сот талқылауының негіздері бойынша білімін шығармашылық түрде көрсету | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Ұйымдасты ру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру | Сәлемдесу. Сыныпқа жағымды ахуал орнату. Оқушыларды сергіту сәті. Оқушыларға бүгінгі болатын тақырыпты суреттер арқылы болжам жасату. Қандай жауапкершілік? Суреттен көріп тұрғандарыңдай бүгінгі сабақ қандай болуы мүмкін? Сабақ тақырыбы,оқу мақсаттары мен таныстыру. | | ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады | Мұғалім презентациясы | ||
Жаңа білім | Топтық жұмысты орындау бойынша нұсқаулық. Әр тапсырманы түсіндіру, тапсырмаларды орындау бойынша уақытты белгілеу. Топтық жұмысты орындау барысында оқушылармен жеке жұмыс жасау, жұмысты орындауларын қадағалау. Оқушыларды Қылмыстық іс жүргізу кодексіне сәйкес бағытталған заңдарды анықтап (құқықтық концепциялар, бағдарламалар, заңдар) таныстырады. ЕББоқушыға тапсырма шығарылып беріледі. Топтық жұмыс тапсырмаларын орындау: Топтардың тапсырмалары Соттың іс қарауының маңызын ашып,шарттарын анықтаңдар «Сот процесіндегі» шығарылған үкім үнемі әділетті ме және оның қоғамдық мәні неде? ПТМС (ПОПС) Жұптық жұмыс Сот процесіндегі» шығарылған үкім үнемі әділетті бола ма және оның қоғамдық мәні неде? ПОПС формуласын қолданып жауап беріңіз П: «Менің ойымша…». О: «Себебі …». П: «Келесі мысалдармен дәлелдей аламын ….». С: «Айтылғанның нәтижесінде…….. деп қорытындылай аламын». Дескриптор Менің ойымша 1 балл Себебі 1 балл Мысал 1 балл Қорытынды 2 балл Пікірталас Судья сотталушыға қарсы шешім шығарада сезімге бағынғаны дұрыс па ЕББҚ оқушыға қолдау көрсету мақсатында суреттің үлкен нұсқасын ұсынамын. | Оқушылар тапсырманы түсіндіру, тапсырмаларды орындау бойынша уақытты белгілеу. Топтық жұмысты орындау барысында оқушылармен жеке жұмыс жасайды Әр топ өздерінің қарастырған мәселелері бойынша қорытынды жасайды. Жұптық жұмыс жасауда ЕБҚ оқушыларға жұпты таңдауда қолдау көрсетіледі | ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады Дсекриптор: Қазақстан Республикасының Қылмыстық іс жүргізу кодексіне сәйкес сот талқылауының негіздерін анықтайды; Қазақстан Республикасының Қылмыстық іс жүргізу кодексіне сәйкес сот талқылауының негіздерінің ерекшеліктерін ажыратады; ЕББҚ оқушы өз таңдауы бойынша қалаған сұрағына жазбаша жауап жазады. ЕББҚ оқушыға мадақтау арқылы қолдау көрсетіледі. | Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексi http://adilet.zan.kz/kaz/docs/K970000167_/k970167_.htm ҚР Қылмыстық кодексі, ҚР Қылмыстық іс жүргізу кодексіне негізделуін сұраңыз. Сынып кабинетін сот процесіне лайықты етіп дайындаңыз. | ||
Бекіту Кері байланыс | Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма Қылмыстық іс жүргізу тәжірибені зерттеп, Сингапур, Малайзия, Швеция, Канада және т.б. мемлекеттердің озық тәжірибесін Қазақстанға енгізуге ұсыныс жасау. Қиын болды… Бүгін мен білдім… | Сабақтың тақырыбын қорытындылау Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады | «Ең үздік жауап» Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды | Ақпараттық карточка А4, конспект |