ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 08.11.2023
Просмотров: 31
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
7.4Алгебралық бөлшек бөлімі | Мектеп: ЖШС < Мұғалімнің аты-жөні: Тұрсынбай Б.Қ. | ||
Күні: 10.05.2023-22.05.2023 | |||
Сынып: 7”Д” | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспаған оқушылар саны: | |
Сабақтың тақырыбы | Алгебралық өрнектерді тепе-тең түрлендіру. | ||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттарына сілтеме | 7.2.1.21- құрамында алгебралық бөлшектері бар өрнектерді түрлендіруді орындау; | ||
Сабақ мақсаттары: | Алгебралық бөлшектері бар өрнектерді түрлендіреді. | ||
Бағалау критерийлері | Алгебралық бөлшектері бар өрнектерді ықшамдайды. Алгебралық бөлшектері бар өрнектерді түрлендіруді орындайды; | ||
Тілдік мақсаттар | Ұғым: бөлшек, бөлшектің алымы, бөлімі, айнымалы, теріс, оң, бүтін сан,дәреже, қосу, алу, көбейту, бөлу. Тепе-теңдікті қалай түсіндіре аласын? Алгебралық бөлшектерді ықшамдау дегеніміз... | ||
Құндылықтарды дарыту | Қоғамымыздағы ұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім | ||
Пәнаралық байланыстар | Химия 7 сынып. Реакциялық теңестіру Физика 7 сынып. Таразымен өлшеу Жаратылыстану 6 сынып. Күн мен түннің теңесуы Дене шынықтыру, технология: бір затты өңдеп, екінші зат көрінісіне келтіру- түрлендіру( сүт – йогурт, тері- киім) | ||
Алдыңғы білім | 5.2.1.1 – Алгебралық өрнек ұғымын меңгеру 6.2.1.9 -- Алгебралық өрнектерді тепе-тең түрлендіруді орындау |
Сабақтың барысы | ||||
Сабақтың кезеңдері | Жоспарланған іс-шаралар | Дереккөздер | ||
Басы 7 минут | Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасып, түгендейміз. Әр бір оқушыға қысқаша көбейту формуласымен шығарылатын есеп жазылған кеспе қағаз беріледі. Есеп қайсы қысқаша көбейту формуласымен шешілетінін анықтап, сол формула жазылған топқа барып отырады 1-топ: (а+в)22-топ: (а-в)23-топ: а2-в24-топ: а3+в3 «Жұптық жұмыс» әдісі арқылы үй жұмысын тексеремін. Берілген есепті тексеру үшін дәптерлерін көршісімен ауыстырып тексереді. Дұрыс жауап слайдта көрсетіледі. Оқушылар бірін-бірі бағалайды | Үлестірме материал Абилқасимова А.Е. 7сынып, алгебра, «Мектеп»-2017 | ||
3 минут | Жеке жұмыс «Допты лақтыру» әдісі бойынша сұрақ-жауап өткізу арқылы отілген тақырыптарды еске түсіреді Кері байланыс | Абилқасимова А.Е. 7сынып, алгебра, «Мектеп»-2017 Доп | ||
Ортасы 10 минут | Топтық жұмыс Жаңа тақырып «Көршіңе әңгімелеп бер» әдісі. Топтарға тепе-теңдікті дәлелдеудің 4 түріне есептер беріледі. Әр топ өздері шығарған есептерін тепе-теңдікті дәлелдеудің қай түріне жататынын айтып береді. 1-топ: 2-топ: 3-топ: 4-топ: Смайликтер арқылы бағаланады | Абилқасимова А.Е. 7сынып, алгебра, «Мектеп»-2017 Үлестірме материал | ||
12 минут | «Бос отырма бас қатыр» оқулықпен жұмыс. №41.1 есеп: Амалдарды орында. Әр бір топқа бір-бірден есеп беріледі. Есеп топта шығарылады. «Стикер» әдісіне сәйкес топтың бір мүшесі басқа топтарға барып есеп шешімін түсіндіреді. Дескриптор Амалдар заңдылығын анықтай алады 1 Есептің шешімін таба алады 1 Түсіндіре алады 1 Бағалау: Дескриптор арқылы Сергіту сәті. «Арқан тарту» Арқан секілді жіптің ортасын белгілеп, екі жағына есептер ілініп қойылады. Топтан бір-бірден оқушы шығады. Егер оқушы жауап бере алмаса қайта іліп қояды(ұпай берілмейді), Егерде оқушы жауап берсе ұпай беріледі. Әр дұрыс жауапқа 1 ұпайдан беріледі | Абилқасимова А.Е. 7сынып, алгебра, (262-бет) «Мектеп»-2017 Арқан секілді жіп | ||
3 минут | Жеке жұмыс «Сәйкестендіру» әдісі а ) ә ) Дұрыс жауап слайдта көрсетіледі. б) Әр дұрыс жауапқа 1 ұпайдан беріледі | слайд | ||
Соңы 5 минут | Қорытынды «Сыныптан шығу билеті» әдісі Оқушыларға бүгінгі тақырыпқа қатысты сұрақтар жазылған кеспе қағаз беріледі. Олар сұрақтарға жауап беріп, оны сыныптан шығуға рұқсат етілген уақытқа дейін мұғалімге береді. Оқушыларды бағалау Үйге тапсырма. №41.2 | Абилқасимова А.Е. 7сынып, алгебра, (263-бет) «Мектеп»-2017 Үлестірме материал | ||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||
Саралау – «Сәйкестендіру» тестін өткізуде оқушыларды жылдам ойлап жұмыс істеуге үйрету жоспарладым. «Допты лақтыру» әдісі арқылы өтілген тақырыптарды пысықтау жоспарладым. «Көршіңе әңгімелеп бер» әдісі арқылы жаңа тақырыпты үйренуде барлық оқушыларды қамтуды жоспарладым. «Стикер» әдісі арқылы қабилеті жоғары оқушылар басқа топтарға барып есептерді шығару жолдарын түсіндіреді. «Сыныптан шығу билеті» әдісі арқылы алған білімдерін пысықтайды. | Мен сабақ барысында «Өте жақсы», «Бұл - жақсы жауап», «өте дұрыс», «біраз үйренуің керек»немесе «Жарайсын» тәрізді сөздермен кері байланыс беріп отырамын. Сол арқылы оқушыларды ынталандыруға бағыттап отырамын, қолдау көрсетемін. Оқушылар дескриптор арқылы өзін-өзі бағалайды. Топтардағы, жұптардағы бағалау жүріп отырады. Смайликтер арқылы бағаланады | Оқушыларға орындықта дұрыс отырып жұмыс істеуге қалыптастыру. Топқа бөлу кезеңінде қауіпсіздік ережесін сақтау. |